Popis

Popis hotelu Aegean ***

Rýchly popis:

 3-poschodový apartmánový dom po rekonštrukcii, vhodný pre všetky vekové kategórie a pre rodiny s deťmi. 

Poloha:

približne 100 m od pláže a 400 m od centra. 

Ubytovanie:

štúdiá pre 2-3 osoby pozostávajú z jednej miestnosti s jedným dvojlôžkom, prípadne s ďalším lôžkom, TV, kúpeľne (sprcha, WC, sušič na vlasy), kuchynského kútika s chladničkou (kuchynská linka, varič, kuchynský riad). Apartmány pre 4 osoby majú spálňu s dvomi lôžkami, kuchynku, v ktorej je jedno lôžko – ďalšie lôžko sa vysúva, kúpeľňu (sprcha, WC). Apartmány pre 4-5 osôb majú spálňu s dvomi, resp. tromi lôžkami, ďalšiu izbu s dvomi lôžkami, kuchynským kútom (kuchynská linka, varič, kuchynský riad, TV), kúpeľňu (sprcha, WC), balkón. Štúdia i aptartmány majú balkóny a klimatizáciu (za doplatok). WI-FI pripojenie zdarma.

Stravovanie:

bez stravy, doporučujeme zakúpiť si polpenziu alebo večere podávané v rodinnej reštaurácii hotela Molos. Raňajky servírované kontinentálne, večere - menu, jedlo v dennom menu je možné vymeniť podľa ponuky a chuti.

Pláž:

štrkovo - piesková, ležadlá a slnečníky za poplatok, v blízkosti je atraktívna pláž “Metalia Beach” a pláž Tripity.

Doprava:

autobusová, individuálna

Typ stravy:

bez stravy

Nástupné miesta:

NR, TT, BA, KN bez príplatkov, NZ, TO, PN, PE, PO, KE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM, PP, TV, HE, MI - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT, RK, LM - 12,- EUR.

Upozornenie: termíny uvedené v tabuľke sú termíny ubytovania, pri autokarovej doprave je pri autokarovej doprave je termín nástupu vždy deň pred uvedeným dátumom nástupu na ubytovanie a termín návratu deň po ukončení pobytu.  AKCIA: pobyty od 7.6.2015 sú predĺžené na 13 dní/12 nocí.  AKCIA: pobyty pobyty od 11.9.2015 sú predĺžené na 14 dní/13 nocí.

Řecko

Poloha: Řecko je kouzelná země, protkaná slunečními paprsky, prosycená vůní zrajících oliv a omývaná vlnami blankytně modrého moře. Bohové Řecko milovali a rozmazlovali. Důkazem nám jsou chrámy a mocné monumentální stavby, jež pro ně vytvořili smrtelníci jako projev úcty a vděčnosti. Řecko má velice zajímavou minulost, krásnou krajinu a pestrou kuchyni, ale samozřejmě bychom v žádném případě neměli opomenout pohostinnost místních obyvatel, jež velice přispívá k příjemné atmosféře při pobytu v Řecku. Řecko se nachází v jižní části Balkánského poloostrova. Jeho břehy jsou omývány Středozemním, Jónským a Egejským mořem. Pro tuto balkánskou zemi je charakteristická velká přírodní rozmanitost. Vysoká pohoří (Olymp - 2.917 m), úrodné nížiny a krásné ostrovy. Ostrovy tvoří přes pětinu rozlohy země. Z tisíců řeckých ostrovů a ostrůvků jich má pouze 78 více než 100 celoročních obyvatel. Několik stovek větších ostrovů se dělí do 4 souostroví: v Egejském moři se nachází Kyklády, Severní a Jižní Sporády, součástí Jižních Sporád jsou i Dodekanésy. Poslední skupina se nachází v Jónském moři, jedná se o Jónské ostrovy. Nezařazené zůstávají ostrovy v Sarónském zálivu, Évia a Kréta

Počet obyvatel: 10.000.000.

Hlavní město: Athény.

Jazyk: Řečtina.

Měna: Euro.

Ceny: Obecně platí, že v Řecku jsou ceny vyšší než u nás. V létě je však ovoce, zelenina, spotřební zboží a některé druhy potravin téměř stejně drahé jako u nás.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria