Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Al Nabila Grand Makadi *****

Poloha

V zálivu Sharm El Arab v oblasti Makadi Bay, známém výbornými podmínkami pro potápění a šnorchlování, centrum Hurghady cca 37 km (spojení hotelovým minibusem za poplatek), letiště asi 34 km.

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, několik barů, hlavní restaurace, restaurace `a la carte (italská, orientální), kadeřnictví, nákupní arkáda, konferenční místnost, prádelna. Venku 2 bazény (1 s možností vyhřívání), bar a restaurace u bazénu, terasa na slunění s lehátky, slunečníky a osuškami zdarma.

Pokoje
 • DR: koupelna/WC (vysoušeč vlasů), centrální klimatizace (individuálně nastavitelná), telefon, trezor zdarma, minibar za poplatek, TV/sat. a balkon s výhledem na moře.
 • BG: viz DR, terasa s přímým vstupem na zahradu, možnost propojených pokojů.
 • BGBF: speciální pokoje pouze pro páry v první řadě u moře za příplatek (na vyžádání).
Zábava

Animační programy pro děti i dospělé, diskotéka.

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře pod hotelem, lehátka, slunečníky a osušky zdarma, bar, restaurace a sprchy na pláži. Na pláž chodník nebo schody, možnost hotelové dopravy.

Program all inclusive
 • Snídaně, oběd a večeře formou bufetu
 • Rozlévané alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby (10.00 – 24.00 hod.)
 • Odpolední lehký snack
 • Odpolední káva, čaj, zákusky a zmrzlina
 • Denně lahev balené vody v lobby baru
Sportovní nabídka
 • Zdarma: 2 tenisové kurty (vybavení za poplatek), stolní tenis, šipky, aerobik, fitness, fotbal, plážový volejbal.
 • Za poplatek: biliár, potápěčské centrum, vodní sporty na pláži, sauna, masáže, jacuzzi, minigolf.
Pro děti

Dětské brouzdaliště, miniklub, hřiště, hlídání dětí za poplatek (na vyžádání), skluzavky do vody.

Wellnes
 • Plně vybavené centrum zdraví, fitness, masáže, sauna, pára, jacuzzi, lávové kameny aj.
Internet
 • Za poplatek: internetový koutek v lobby a WiFi.
Platební karty

VISA, MC.

Doba transferu

50 min

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

79 uživatelů

Pořadí

75. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

16.1.2017 | Monika
Datum pobytu: 1.1.2017
Určitě se vrátíme, máme srovnání s mnoha hotely, jezdíváme do Egypta vždy v zimě se prohřát a načerpat energii ze slunce, moře a neodpustili jsme si výlet do Káhiry a vstup do Cheopsovy pyramidy. Všude klid, bezpečno, na výletech je kromě řidiče a delegáta přítomen muž z ochranky, který komunikuje s ostatními na trase. V Káhiře ženy chodí oblečeny po evropsku, žádné burky.. I v hotelu pracují ženy. Podle mého názoru zde je více bezpečno, než v některých evropských městech... A v době, kdy nejezdí rusové /Mr.Putin žádal po Mr.Sisim souhlas s umístěním vojenských posádek, protože Egypt sousedí se Sýrií/, a protože mu nebylo vyhověno, žádná letadla z ruska nelétají.... Semtam se najde pár ukrajinců, a všichni hosté jsou zde opravdu rozmazlováni !!!! Vzhledem k téměř stejnému kurzu je výhodnější platit v dolarech, než v eurech.

Nejnovější recenze

4
23.10.2016 | Miroslav Navrátil
Datum pobytu 1.10.2016
4/5 - Skvělé
Jenom my vadili podvody místního doktora a jeho slovenské naháněčky které se tam dějí co tam jezdím.Za tak malí peníz bych tam jel klidně zas.
1
27.9.2016 | PAVICE
Datum pobytu 1.9.2016
1/5 - Nic moc
už bych tam nikdy nejela byly jsme moc zklamané
4
24.9.2016 | Petra
Datum pobytu 1.9.2016
4/5 - Skvělé
14 nádherných dnů, bohužel poslední den totální zklamání vzhledem k okradení. Bohužel z tohoto důvodu už bych nedoporučila. Celkově to byla poslední dovolená v Egyptě...

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Al Nabila Grand Makadi *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 0:15
St 22.2 – St 1.3.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
10 590 Kč
Letecky
Praha 0:15
St 22.2 – St 1.3.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
Letecky
Bratislava
Pá 24.2 – Pá 3.3.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
12 190 Kč
SLM | Po slevě 28%
Letecky
Praha
So 25.2 – So 4.3.2017
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
10 990 Kč
Letecky
Praha
So 25.2 – So 11.3.2017
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
16 690 Kč
SLM | Po slevě 12%
Letecky
Praha 17:30
St 1.3 – St 8.3.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
10 590 Kč
Letecky
Praha 17:30
St 1.3 – St 8.3.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
Letecky
Bratislava
Pá 3.3 – Pá 10.3.2017
3 lôžková izba Promo
8 dní
polopenze
569 Eur
Letecky
Bratislava
Pá 3.3 – Pá 10.3.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
12 190 Kč
LM | Po slevě 28%
Letecky
Bratislava
Pá 3.3 – Pá 17.3.2017
3 lôžková izba Promo
15 dní
polopenze
779 Eur
Letecky
Bratislava
Pá 3.3 – Pá 17.3.2017
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
611 Eur
LM | Po slevě 34%
Letecky
Praha
So 4.3 – So 11.3.2017
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
10 990 Kč
Letecky
Vídeň
So 4.3 – So 11.3.2017
3 lôžková izba Promo
8 dní
polopenze
579 Eur
LM | Po slevě 15%
Letecky
Vídeň
So 4.3 – So 11.3.2017
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
495 Eur
LM | Po slevě 34%
Letecky
Praha
So 4.3 – So 18.3.2017
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
16 690 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Vídeň
So 4.3 – So 18.3.2017
3 lôžková izba Promo
15 dní
polopenze
789 Eur
LM | Po slevě 16%
Letecky
Vídeň
So 4.3 – So 18.3.2017
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
621 Eur
LM | Po slevě 43%
Letecky
Praha 0:15
Ne 5.3 – Ne 12.3.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 980 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Vídeň
Ne 5.3 – Ne 12.3.2017
jednolôžková izba Promo
8 dní
polopenze
881 Eur
LM | Po slevě 6%
Letecky
Vídeň
Ne 5.3 – Ne 12.3.2017
jednolôžková izba
8 dní
all inclusive
713 Eur
LM | Po slevě 29%
Letecky
Praha 0:15
Ne 5.3 – Ne 19.3.2017
jednolůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
35 390 Kč
Letecky
Vídeň
Ne 5.3 – Ne 19.3.2017
3 lôžková izba Promo
15 dní
polopenze
875 Eur
LM | Po slevě 12%
Letecky
Vídeň
Ne 5.3 – Ne 19.3.2017
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
707 Eur
LM | Po slevě 38%
Letecky
Praha 0:15
St 8.3 – St 15.3.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
10 590 Kč
Letecky
Praha 0:15
St 8.3 – St 15.3.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč