Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Al Nabila Grand Makadi *****

Program zájezdu:
1. den PRAHA - HURGHADA

Odlet z letiště Praha. Odbavení na letišti 1,5 hodiny před plánovaným odletem. Po příletu do Hurghady transfer do vybraného hotelu, ubytování. Volno k relaxaci na pláži v Hurghadě.

2. - 7. (8,10,11) den HURGHADA

Pobyt v Hurghadě, která poskytuje ideál ní podmínky pro koupání, opalování, potápění, surfování, jachting. Najdete zde pláže z jemného písku, moře charakteris tic ké korálovými zahradami s množstvím barevných ryb a teplotu vody neklesající pod 22 stupňů Celsia. V centru staré Hurghady najdete koptský kostel blízko mešity, bazar vedle butiku se špičkovou módou, arabskou kavárnu i luxusní restauraci. Doporučujeme zpestřit si pobyt fakultativním výletem do Luxoru, kde chrámové komplexy jsou tím jediným, co zbylo ze slavné staroegypt ské metropole Vesetu, kterou Řekové nazývali Théby. Dalším zpříjemněním pobytu může být celodenní fakultativní výlet lodí ke korálovým útesům s možností šnorchlování. Závěr dovolené je možné doplnit o fakultativní výlet džípem do Východní- Arabské pouště, který je spojen s návštěvou tábora beduínů a projížďkou na velbloudech. Organizuje-li se výlet odpoledne, zahrnuje barbecue při západu slunce.

8. (9,11,12) den HURGHADA - PRAHA

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Popis hotelu Hotel Al Nabila Resort 5*

Popis

hotelový komplex v núbijském stylu se nachází v klidnější oblasti přímo u pláže, asi 30 km od centra Hurghady. Śiroká nabídka vodních sportů, ideální podmínky pro potápění u korálových útesů.

Vybavení hotelu

vstupní hala s recepcí a lobby barem, bazén s terasou, 5 tobogány a skluzavkami (v zimě vyhřívaný), dětský bazén se dvěma skluzavkami, italská, orientální a rybí restaurace a la carte, kavárna, bar u bazénu a na pláži, obchody se suvenýry, internet a WiFi (za poplatek), miniclub a dětské hřiště, lékařská služba, konferenční sály.

Pokoje

prostorné pokoje s klimatizací, telefonem, SAT TV, fénem, trezorem zdarma, minibarem a terasou. Většina pokojů má výhled na mořskou stranu, propojené a rodinné pokoje na vyžádání.

Stravování

All Inclusive formou švédských stolů, nealkoholické a místní alkoholické nápoje, snack, káva, zmrzlina

Sport a zábava

stolní tenis, posilovna, dva tenisové kurty (příplatek za noční osvětlení). Za poplatek billiard, minigolf, sauna, masáže, jacuzzi, motorizované vodní sporty. Animační programy, diskotéka, centrum vodních sportů a potápěčské centrum.

Pláž

dlouhá písčitá pláž přímo u hotelu, pozvolný vstup do moře. Lehátka, slunečníky a ručníky zdarma u bazénu i na pláži. Část pláže je v blízkosti korálových útesů, vhodné pro potápění a šnorchlování.

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

78 uživatelů

Pořadí

68. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

23.10.2016 | Miroslav Navrátil
Datum pobytu: 1.10.2016
Jenom my vadili podvody místního doktora a jeho slovenské naháněčky které se tam dějí co tam jezdím.Za tak malí peníz bych tam jel klidně zas.

Nejnovější recenze

4
24.9.2016 | Petra
Datum pobytu 1.9.2016
4/5 - Skvělé
14 nádherných dnů, bohužel poslední den totální zklamání vzhledem k okradení. Bohužel z tohoto důvodu už bych nedoporučila. Celkově to byla poslední dovolená v Egyptě...
2
17.9.2016 | martina
Datum pobytu 1.9.2016
2/5 - Horší
Pouze 3hvězdičky i to je možná hodně
1
22.8.2016 | sara
Datum pobytu 1.7.2016
1/5 - Nic moc
bylo by tam krasne ale musel by majitel na to dbat je to velka skoda

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Al Nabila Grand Makadi *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Frankfurt 1:00
Pá 28.10 – Pá 4.11.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
860 Eur
Letecky
Frankfurt 1:00
Pá 28.10 – Pá 11.11.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
15 dní
all inclusive
1 060 Eur
Letecky
Praha
So 29.10 – So 5.11.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
14 057 Kč
SLM | Po slevě 14%
Letecky
Bratislava
Pá 4.11 – Pá 11.11.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
polopenze
478 Eur
Letecky
Bratislava
Pá 4.11 – Pá 11.11.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
12 590 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Bratislava
Pá 4.11 – Pá 18.11.2016
3 lôžková izba Promo
15 dní
polopenze
596 Eur
Letecky
Bratislava
Pá 4.11 – Pá 18.11.2016
3 lôžková izba Promo
15 dní
all inclusive
669 Eur
Letecky
Praha
So 5.11 – So 12.11.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
12 680 Kč
LM | Po slevě 24%
Letecky
Vídeň
So 5.11 – So 12.11.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
polopenze
608 Eur
Letecky
Vídeň
So 5.11 – So 12.11.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
644 Eur
Letecky
Vídeň
So 5.11 – So 19.11.2016
2 lôžková izba Promo
15 dní
polopenze
794 Eur
Letecky
Vídeň
So 5.11 – So 19.11.2016
2 lôžková izba Promo
15 dní
all inclusive
867 Eur
Letecky
Praha
Ne 6.11 – Ne 13.11.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 990 Kč
Letecky
Vídeň
Čt 10.11 – Čt 17.11.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
polopenze
600 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 10.11 – Čt 17.11.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
636 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 10.11 – Čt 24.11.2016
3 lôžková izba Promo
15 dní
polopenze
718 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 10.11 – Čt 24.11.2016
3 lôžková izba Promo
15 dní
all inclusive
791 Eur
Letecky
Bratislava
Pá 11.11 – Pá 18.11.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
polopenze
478 Eur
Letecky
Bratislava
Pá 11.11 – Pá 18.11.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
12 590 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Bratislava
Pá 11.11 – Pá 25.11.2016
3 lôžková izba Promo
15 dní
polopenze
596 Eur
Letecky
Bratislava
Pá 11.11 – Pá 25.11.2016
3 lôžková izba Promo
15 dní
all inclusive
669 Eur
Letecky
Praha
So 12.11 – So 19.11.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
12 680 Kč
LM | Po slevě 24%
Letecky
Vídeň
So 12.11 – So 19.11.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
polopenze
608 Eur
Letecky
Vídeň
So 12.11 – So 19.11.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
644 Eur
Letecky
Vídeň
So 12.11 – So 26.11.2016
2 lôžková izba Promo
15 dní
polopenze
794 Eur