Přímo u pláže | Typ pláže: molo, písčitá

Popis

Popis hotelu Amc Royal Hotel *****

Poloha

Přímo u písečné pláže přibližně 19 km severně od letiště, staré centrum Hurghady (Dahar) přibližně 11 km a nové centrum (Sakkala) asi 15 km (hotelová doprava za poplatek).

Vybavení

Pětipodlažní budova se 2 křídly kolem bazénu. Vstupní hala s recepcí, několik barů, hlavní restaurace, restaurace á la carte (italská a rybí), arkáda s obchůdky, kadeřnictví, konferenční místnost. Venku velký bazén (v zimě s možností vyhřívání) a dětský bazén, bar u bazénu, slunečníky, lehátka, matrace a osušky jsou u bazénu i na pláži (zdarma).

Pokoje

DR/DRP: koupelna/WC, vysoušeč vlasů, set pro přípravu kávy a čaje, klimatizace, trezor (zdarma), TV/sat., minibar (denně zdarma doplňována voda a vybrané nealkoholické nápoje), telefon, balkon nebo terasa, hotel umožňuje v DR ubytovat také 2 dospělé + 2 děti, to však z důvodu malého prostoru doporučujeme ve FR.

FR: viz DR, prostornější.

Zábava

Diskotéka, denní i večerní animační a zábavné programy.

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Písečná pláž s velmi pozvolným vstupem do vody (podloží převážně písčité), molo usnadňující přístup do vody pro plavce, bar a sprcha na pláži.

Program all inclusive
  • Snídaně, oběd a večeře formou bufetu
  • Brzká snídaně, odpolední občerstvení, půlnoční snack
  • Odpolední káva, čaj, zákusek a zmrzlina
  • Místní rozlévané alkoholické a nealkoholické nápoje (10.00–02.00 hod.)
  • Možnost večeří také v italské restauraci (bufet)
Sportovní nabídka
  • Zdarma: stolní tenis, šipky, boccia, fitness, plážový volejbal, biliár, šnorchlování, windsurfing, šlapadla.
  • Za poplatek: potápění, motorizované vodní sporty (vodní lyžování, jízda na banánu aj.), sauna a masáže.
Pro děti

Dětský klub a bazén, dětský bufet (večeře) a židličky.

Internet

Zdarma: WiFi ve veřejných prostorách hotelu.

Platební karty

VISA, MC, AMEX.

Doba transferu

25 min

Celkové hodnocení hotelu

4/5 - Skvělé

Hodnotilo

44 uživatelů

Pořadí

37. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

27.9.2014 | muf
Datum pobytu: 1.7.2014
Určitě se sem nikdy nevrátíme a nedoporučuji ho lidem, kteří hledají klid, slušné krmení a relax v moři...

Nejnovější recenze

1
21.9.2014 | Monika
Datum pobytu 1.9.2014
1/5 - Nic moc
Před dvěma lety jsme byli v oblasti Safaga, v hotelu, kde některá CK udávala 3*, jiná 4*. Lituji toho, že jsem nekoupila zájezd opět do toho hotelu, protože služby, ochota, strava, pláž a i naprosto křišťálové moře, by v porovnání s hotelem AMC Royal, který se neprávem pyšní 5*, musel dostat hvězd aspoň 7!!!!!
4
10.9.2014 | angel 93
Datum pobytu 1.9.2014
4/5 - Skvělé
Máme zlú skúsenosť bo posledný den nam dali zaplatit 43 eur za ich povlečenie jednu plachtu ušpinenu čiernym flakom, majú to pekne prešpekulované aby ešte zarobili posledný deň. A delegát povedal, že on sa so ženou nemôže hádať. Nič sme nespravili proste nám prezliekli návlečky a chceli 43 eur pri odchode.
5
11.7.2014 | Marie
Datum pobytu 1.7.2014
5/5 - Úžasné
Krásná a odpočinková dovolená :)

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Amc Royal Hotel *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 0:40
St 31.8 – St 7.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 490 Kč
SLM | Po slevě 28%
Letecky
Brno 11:10
St 31.8 – St 7.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 490 Kč
SLM | Po slevě 28%
Letecky
Ostrava 12:45
St 31.8 – St 7.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 490 Kč
SLM | Po slevě 28%
Letecky
Praha 0:40
St 31.8 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 590 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Brno 11:10
St 31.8 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 590 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Ostrava 12:45
St 31.8 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 590 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Praha 0:40
St 31.8 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 190 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Brno 11:10
St 31.8 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 190 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Ostrava 12:45
St 31.8 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 190 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Praha 7:30
Čt 1.9 – Pá 9.9.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
9 dní
all inclusive
14 800 Kč
Letecky
Praha 7:30
Čt 1.9 – Út 13.9.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
13 dní
all inclusive
18 150 Kč
Letecky
Praha 7:30
Čt 1.9 – Pá 16.9.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
16 dní
all inclusive
20 700 Kč
Letecky
Praha
Ne 4.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 690 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Brno
Ne 4.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 690 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Ostrava
Ne 4.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 690 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Praha
Ne 4.9 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
14 490 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Brno
Ne 4.9 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
14 490 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Praha
Ne 4.9 – Ne 18.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
16 890 Kč
LM | Po slevě 24%
Letecky
Praha
St 7.9 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 390 Kč
LM | Po slevě 20%
Letecky
Brno
St 7.9 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 390 Kč
LM | Po slevě 20%
Letecky
Ostrava
St 7.9 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 390 Kč
LM | Po slevě 20%
Letecky
Praha
St 7.9 – Ne 18.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
15 890 Kč
LM | Po slevě 21%
Letecky
Brno
St 7.9 – Ne 18.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
15 890 Kč
LM | Po slevě 21%
Letecky
Ostrava
St 7.9 – Ne 18.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
15 890 Kč
LM | Po slevě 21%
Letecky
Praha
St 7.9 – St 21.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 790 Kč
LM | Po slevě 21%