30 m od pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Athena Hotel **

Poloha

Příjemný rodinný hotel Athena se nachází v půvabné zátoce, v centru letoviska Agios Georgios (popis letoviska na straně 99) smnožstvím obchůdků, taveren a restaurací. Nádherná písečná pláž je od hotelu vzdálena pouhých 50 metrů. Letiště je vzdáleno cca 36 kilometrů a hlavní město Kerkyra cca 35 kilometrů.

Vybavení

V hotelu je hostům k dispozici recepce ve vstupní hale (možnost sejfu zdarma), wifi zdarma, bar, restaurace – z terasy je překrásný výhled na moře a okolní ostrůvky. Dále je k dispozici TV salonek, bazén s oddělenou dětskou částí (lehátka a slunečníky zdarma).

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou vybaveny koupelnou (sprcha+WC), sat TV, chladničkou, klimatizací, telefonem a balko-nem.

Stravování

Polopenze – snídaně rozšířené kontinentální, večeře servírované (předkrm, salát, hlavní jídlo a dezert).

Pláž

Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je od hotelu vzdálena cca 50 metrů a je oddělena pouze pobřežní komunikací. Lehátka a slunečníky za poplatek. Nabídka vodních sportů za poplatek.

Řecko

Poloha: Řecko je kouzelná země, protkaná slunečními paprsky, prosycená vůní zrajících oliv a omývaná vlnami blankytně modrého moře. Bohové Řecko milovali a rozmazlovali. Důkazem nám jsou chrámy a mocné monumentální stavby, jež pro ně vytvořili smrtelníci jako projev úcty a vděčnosti. Řecko má velice zajímavou minulost, krásnou krajinu a pestrou kuchyni, ale samozřejmě bychom v žádném případě neměli opomenout pohostinnost místních obyvatel, jež velice přispívá k příjemné atmosféře při pobytu v Řecku. Řecko se nachází v jižní části Balkánského poloostrova. Jeho břehy jsou omývány Středozemním, Jónským a Egejským mořem. Pro tuto balkánskou zemi je charakteristická velká přírodní rozmanitost. Vysoká pohoří (Olymp - 2.917 m), úrodné nížiny a krásné ostrovy. Ostrovy tvoří přes pětinu rozlohy země. Z tisíců řeckých ostrovů a ostrůvků jich má pouze 78 více než 100 celoročních obyvatel. Několik stovek větších ostrovů se dělí do 4 souostroví: v Egejském moři se nachází Kyklády, Severní a Jižní Sporády, součástí Jižních Sporád jsou i Dodekanésy. Poslední skupina se nachází v Jónském moři, jedná se o Jónské ostrovy. Nezařazené zůstávají ostrovy v Sarónském zálivu, Évia a Kréta

Počet obyvatel: 10.000.000.

Hlavní město: Athény.

Jazyk: Řečtina.

Měna: Euro.

Ceny: Obecně platí, že v Řecku jsou ceny vyšší než u nás. V létě je však ovoce, zelenina, spotřební zboží a některé druhy potravin téměř stejně drahé jako u nás.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria