150 m od pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Atlantica Aeneas Resort & Spa *****

Poloha

Velmi rozsáhlý hotelový komplex leží na ploše 65 000 m2 v klidné části letoviska Ayia Napa. Areál je vystavěn v typickém kyperském stylu a pyšní se jedním z největších bazénů tropického lagunového stylu v Evropě (6 600 m2). Výtečný dojem komplexu dodává vždy upravená zeleň, zahrady s důrazem na každý detail. Tento hotel je ideální pro středně náročnou a náročnější klientelu. Do centra letoviska, do vodního parku, stejně jako do dalších letovisek, se dostanete autobusem, jehož zastávka je poblíž hotelu. Jednodenní jízdenka bez omezení ujetých kilometrů stála v sezóně 2013 - 2€, týdenní - 10€. Nejbližší bankomat je cca 300 m u hotelu Pavlo Napa, kde je též pekárna. Nejbližší obchody se suvenýry a minimarkety jsou cca 5 minut chůze od hotelu. Nově byl v areálu hotelu postaven malý vodní park s atrakcemi pro děti.

Pláž

Dlouhá a velmi vyhledávaní písečná pláž Nissi s romantickým ostrůvkem je cca 150 m od hotelu

Kapacita

Hotel má celkem 326 pokojů (standardní pokoje s výhledem do vnitrozemí - pro 4 osoby nebo s výhledem na bazén - za příplatek ubytování pro max. 3 osoby. Dále se nabízejí za příplatek superior pokoje s výhledem na bazén pro 2-4 osoby, executive pokoje pro 2-4 osoby - s přímým vstupem z terasy do bazénu nebo do soukromého venkovního jacuzzi - tyto pokoje jsou na vyžádání. Rodinné suity s výhledem do vnitrozemí nebo na bazén pro 2-6 osob jsou též za příplatek. Executive suite s ložnicí a obývacím pokojem pro 2-4 osoby a senior suite s ložnicí a obývacím pokojem pro 2-4 osoby - jsou jen na vyžádání, jejich přesný popis Vám rádi sdělíme.) Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou a sprchou, WC, klimatizací, fénem, minibarem (konzumace za poplatek), telefonem, TV se satelitním příjmem a hudebními kanály (s možností extra placených programů), rychlovarnou konvicí, balkónem nebo terasou s výhledem na bazén nebo do vnitrozemí. Výhled na bazén je za příplatek. Vyprázdnění minibaru a používání jako chladničky za poplatek cca 2,50€/den, stejně tak pokud jsou do minibaru vkládány vlastní potraviny a nápoje (kromě léků a jídla pro kojence). Trezor za poplatek (cca 2,50€/den). Pokoje jsou rozděleny na kuřácké, nekuřácké a bezbariérové. Některé mohou být propojené (kromě pokojů typu suites) - na vyžádání. Jednolůžkové pokoje mají výhled do vnitrozemí. Dětská postýlka na vyžádání zdarma.

Služby

Recepce, prostorná vstupní hala, salónek s TV se satelitním příjmem, 2 výtahy (jen v hlavní budově), TV místnost, business centrum s internetem (za poplatek cca 5€/hodina), konferenční sály, kavárny, vnitřní a venkovní bary a snackbary, bar v bazénu, vnitřní a venkovní restaurace, taverna, prádelna a čistírna (za poplatek), možnost půjčení žehličky na recepci, hlídání dětí (za poplatek), kadeřnictví, butik, obchod se suvenýry, malá knihovna, novinový stánek, klenotnictví, kosmetický salón, katolický a protestantský kostel, krásná zahrada, parkoviště. Osušky na pláž zdarma. Wifi v prostoru recepce a baru zdarma.Wifi na pokojích za poplatek (cca 5€/hodina).

Stravování

Formou polopenze nebo za příplatek plné penze nebo ALL INCLUSIVE

Podrobný popis stravování (AI)

ALL INCLUSIVE ZAHRNUJE: O přesném rozsahu stravy a služeb all inclusive jsou klienti informováni po příjezdu do hotelu Snídaně (07:00-10:00), obědy (12:30-15:30) a večeře (19:00-22:00) formou švédského stolu Svačiny formou teplých snacků (10:00-12:00 a 15:00-18:00) a studených snacků (10:00-23:45) Neomezenou konzumaci místní kopečkové zmrzliny (10:00-23:45) Neomezenou konzumaci rozlévaných nealkoholických nápojů (voda, soda, ovocné šťávy a džusy - pomeranč, grapefruit, jablko, ananas, pepsi/cola, diet pepsi/cola, seven-up, diet seven-up, tonic, různé druhy kávy - např. filtrované káva, espresso, cappuccino, kyperská káva, čaj, mléčné shaky) a rozlévaných místních alkoholických nápojů (točené pivo - obvykle Keo a Carlsberg, bílé, růžové a červené víno, whiskey, gin, vodka, rum, tequila, ouzo, brandy, likéry, Commandaria, koktejly dle nabídky) od 10:00-23:45 Odpolední filtrovanou kávu a čaj se sušenkami nebo moučníkem od 15:30-17:00 Piknikové koše v případě, že trávíte den mimo hotel. Nutno nahlásit předem na recepci Sportovní vyžití zdarma: dle instrukcí recepce (např. fitcentrum, vnitřní bazén a jacuzzi, sauna, pára, squash, tenis (za poplatek jen večerní osvětlení), basketbal, stolní tenis, minifotbal) Animační programy v hlavní sezóně (v cizím jazyce) od 11:00-23:00 hodin, dětské disko, kabaret, show, casino, soutěže, hry, živá hudba, aerobic, vodní aerobic, dětský miniclub Bugs Bunny (pondělí - sobota od 10:00-12:30 a 14:30-17:00) pro děti od 4 do 12 let. Děti do 4 let musí být doprovázeny svými rodiči Během večeří je požadováno společenské oblečení

Sport a zábava

Bazény lagunového typu s vířivkou, vodopády a fontánami, ojedinělé svým provedením i velikostí, dětský bazén, dětský vodní park, slunečníky a lehátka u bazénu zdarma, dětské hřiště, dětský klub, SPA centrum & Health club - vnitřní vyhřívaný bazén (od listopadu do března), jacuzzi, moderně vybavené fitcentrum (zdarma), sauna, pára, masáže (od cca 20€/15 minut). Aerobic, několik osvětlených tenisových kurtů a squash (zdarma, depozit cca 6€ za pronájem raket a míčků a cca 0,50€/večerní osvětlení), minifotbal, hřiště na basketbal a volejbal, minigolf, kulečník (za poplatek cca 1€/hra), šipky, videohry, elektrické hry (za poplatek cca 1€/hra). Některé služby a zařízení za poplatek. Slunečníky a lehátka na pláži (za poplatek cca 7€/set/den). Vodní sporty na pláži v letovisku (za poplatky: parasailing - cca 35€, vodní lyže - cca 25€, banán - cca 7-10€, ringo - cca 10€, šlapadla - cca 15€, kánoe - cca 15€, motorový člun - cca 60€, jet-ski - cca 40€, potápění - cca 60€/2 ponory, surf - cca 15€). Hotel pořádá během dne animační akce (v cizím jazyce), taneční lekce a lekce vaření, tenisové soutěže, kyperské večírky, kouzelnické, taneční a kabaretní show, disko pro děti (vše v cizím jazyce, v hlavní sezóně).

Hlavní výhody vybrané kapacity

kvalitní servis nádherné bazény ideální poloha mimořádně chutná kuchyně

www stránky hotelu

www.atlanticahotels.com

Facebook

http://www.facebook.com/search.php?init=quick&q=atlantica+aeneas+&tas=0.8251396720791251&ref=ts#!/group.php?gid=38277241784 http://www.facebook.com/search.php?init=quick&q=atlantica+aeneas+&tas=0.8251396720791251&ref=ts#!/group.php?gid=41900727256&v=wall

Popis letoviska

Tato původně malá rybářská vesnička na jihovýchodním výběžku ostrova láká především nádhernou pláží s jemným zlatavým pískem, která je rájem prokoupání a relaxaci a nabízí různé druhy vodních sportů. Kromě toho tu najdete množství obchodů se suvenýry, markety,hotely, kavárny, restaurace, kluby i bary. Ty mimochodem začínají hned za klášterem z 16. století, do kterého je vstup zdarma. Přibližně 300 metrů od přístavu se nacházejí Blue Caves, mořské jeskyně s křišťálově čistou vodou modré barvy.Chybou by bylo nedojít (nebo nedojet) do národního parku Cavo Greco na nejjihovýchodnějším pobřeží Kypru i celé Evropy. Vedou sem cyklistické i turistické stezky, ke koupání lákají klidné pláže i modré laguny. Snad nejznámější pláž na Kypru – a také nejfotografovanější – Nissi Beach – se nachází cca 2,5 km od centra před hotelem Adams Beach. Pláž s jemně bílým pískem a ostrůvkem, kam se dá projít pěšky přes mělké moře, je nazývána kyperským Karibikem – moře tu má snad všechny barvy od světle tyrkysové po tmavě modrou. Jen kdyby tu takřka pořád nevyhrávala diskotéková hudba. Další oblíbená pláž s jemným pískem nese jméno Makronisos Beach, najdete ji na konci Ayia Napy před hotelem Asterias Beach. V centru Ayia Napy, zhruba 150 metrů od náměstí, se nachází dobře zásobené informační centrum. Každých 150–200 m jsou autobusové zastávky,zajištěno je velmi frekventované spojení mezi Protarasem, Ayia Napou a Paralimni (přes den cca každých 20 minut). Jednotlivé jízdné je cca 1,50€, děti do 6 let zdarma, denní jízdenka (od 04:00–23:00) stojí cca 5€. Mezi 23:00–04:00 je jízdné 2,50€ a intervaly jsou 30 minutové. Na plážích se půjčují slunečníky a lehátka za cca 7,50€/set/den + někde se dají připlatit též matrace na lehátka za cca 1,50€/kus. Tipy na výlety: vodní park Water World se spoustou tobogánů, houpaček a skluzavek (vstupné cca 38€ dospělí, 24€ děti 2–12 let), lunapark a Marine Life muzeum, kde si lze zblízka prohlédnout různé druhy mořských živočichů. Vodní park se nachází na konečné zastávce místního busu jedoucího z Protarasu do Ayia Napy. Přes celou Ayia Napu vede cyklostezka, kterou zvláště v ranních a večerních hodinách využívají k procházkám i zamilované dvojice nebo běžci udržující se v kondici i na dovolené. Zajímavá je také autobusová projížďka (společnost OSEA) – linka 201 – okruh Ayia Napou – trvá cca 30 minut, vyjíždí se ze stanoviště naproti hotelu Piere Anne, dále hlavní silnicí, kolem Nissi Beach, přes hlavní náměstí u kláštera a kolem přístavu zpět. Linka jezdí denně, cca 8x. Pokud si pronajmete auto a budete chtít zaparkovat na placeném parkovišti, platí se přes SMS, ceny se pohybují kolem cca 2€/hodina. Pláž: písečná Vzdálenost od Protarasu: cca 10 km Transfer od letiště v Larnace: cca 55 km Orientační doba transferu z letiště v Larnace: cca 40 minut Hodnocení letoviska: výborné místo pro všechny generace www.discoverayianapa.com

Celkové hodnocení hotelu

4/5 - Skvělé

Hodnotilo

12 uživatelů

Pořadí

14. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

4.7.2015 | Hanka
Datum pobytu: 1.7.2015
Klientelu nelze jen tak vyměnit. Nepočítala jsem s nápisy v azbuce a místo tradičního folklóru ( i když jen 2 dny při večeři) poslech častušek.

Nejnovější recenze

2
4.7.2015 | Hanka
Datum pobytu 1.7.2015
2/5 - Horší
Klientelu nelze jen tak vyměnit. Nepočítala jsem s nápisy v azbuce a místo tradičního folklóru ( i když jen 2 dny při večeři) poslech častušek.
5
23.11.2012 | Irena.Č.
Datum pobytu 1.4.2011
5/5 - Úžasné
Velice příjemný hotel.
5
1.9.2012 | Michala
Datum pobytu 1.10.2011
5/5 - Úžasné
Hotel je vhodný pro rodiny s dětmi, hlavně pro svůj velký členitý bazén, ale i pro náročnější klienty.

Ayia Napa

Původně malá, ospalá rybářská vesnička na jihovýchodním výběžku ostrova se během posledních let změnila v jedno z nejoblíbenějších turistických letovisek Kypru. Množství kavárniček, restaurací, taveren, nesčetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána jsou charakteristickým rysem dnešního letoviska Agia Napa. Malebnému historickému centru vévodí klášter Agia Napa vybudovaný kolem roku 1500 našeho letopočtu, dnes často využívaný pro svatební obřady. V budově bývalé radnice je umístěno Marine Life Museum zpřístupňující návštěvníkům tajemství podmořského života. V letovisku Agia Napa se nachází jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších písečných pláží ostrova Nissi Beach, a návštěvníky láká svými atrakcemi také vodní park Water World s množstvím tobogánů a skluzavek.

Vzdálenost od letiště cca 45 km.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

Kypr

Poloha: Kypr je třetím největším ostrovem Středozemního moře. Jeho poloha je jihovýchodně od Malé Asie, tedy od Turecka. Ostrov je rozdělen na dvě části a to Kyperskou republiku a Tureckou republiku severního Kypru, která je ovšem uznávána pouze Tureckem. Tato dvě území jsou striktně oddělena zelenou linií a turistům se nedoporučuje snažit se proniknout do okupované části. Celková rozloha ostrova činí 9 251 km2 a žije zde cca 689 565 obyvatel. Úředním jazykem je zde řečtina a turečtina a náboženství je zde převážně pravoslavné křesťanství. Kypr se dá popsat jako svérázná směsice řecké, turecké a britské kultury. Na ostrově je mnohem čistěji než v Turecku a Kypr dokonce předčí i jinak oblíbené Řecko. Moře je tu opravdu nádherné, však podle pověsti se u kyperských břehů zrodila z mořské pěny bohyně krásy Afrodité. Voda je zde průzračně čistá, pláže písečené i oblázkové a místní obyvatelé zde udržují úzskostlivě čistotu a bezpečí. Nejkrásnější a nejvyhlášenější pláže naleznete bezpochyby v Aya Napa, jejíchž bílý písek a čistá voda byly oceněny i v rámci UNESCO. Kypr je obecně považován za ostrov značné krásy a mnohých kontrastů, od zlatých pásů pobřeží až po zalesněné hory se stále nezničenou přírodou a malebnými vesničkami. Vzhledem ke své pozici na východním konci Středomoří má ostrov jedny z nejzdravějších klimatických podmínek na světě. Kyperská kultura patří k těm nejstarším kulturám ve Středomoří. Ostrov získal své jméno již ve čtrnáctém století před Kristem, kdy jej pojmenovali Achájové na Kypros. Později byl ostrov postupně dobyt Asyřany, Egypťany, Peršany, Alexandrem Velikým. Na konci devatenáctého století získala ostrov pod svoji nadvládu Velká Británie, která zde po druhé světové válce zřídila imigrační tábory pro židovské obyvatelstvo putující z Evropy do Palestiny. V roce 1960 byla vyhlášena Kyperská republika, do jejíž ústavy byl přidán zákaz připojení k Řecku. Následně v roce 1974 byl na ostrově proveden národní gardou převrat a Turecko obsadilo, navzdory hrozbě připojení k Řecku, severovýchodní část ostrova. Toto území bylo nazváno Severokyperskou tureckou republikou. Ostrov je dodnes rozdělen tzv. Atilovou linií a mezi oběma státy vzniklo nárazníkové pásmo, které je spravováno OSN. V dnešní době je Kypr bez turecké části jedním z vážných uchazečů o členství v Evropské unii. Dnešní Kypr dozajista překvapí mnohé svými kontrasty, na jedné straně bezvadně fungují služby cestovního ruchu, bankovnictví atd., na straně druhé dodržováním svých tradic a zvyků. Dlouhý a dramatický historický vývoj dal základ nespočetnému množství monumentů a pozůstatků z různých historických období svěčící o existenci mnoha civilizací, které zde žily po staletí. Kypr je také považován za kolébku muzeí a jiných historických památek od řeckých chrámů a římských pozůstátků až po malované byzantské kostely a křižácké hrady. Za návštěvu stojí učitě tato místa : hlavní město Nikósie, pohoří Trodos, křížácký hrad Kolossi, národní parky Cavo Gkreko, Potamos tou Liopetriou a poloostrov Akamas s významnou soutězskou. Dále pak významné historické město severního Kypru – Gazimagusa případně římské a byzantské vykopávky – Salamis, které naleznete také v severní části ostrova. Můžeme Vám také doporučit památky zapsané v UNESCU a to Kostely v oblasti Troodosu s nástěnnými malbami.. Pokud budete mít možnost určitě si nenechte ujít pověstnou místní svatbu s venkovní hostinou, která se pořádá často za účasti i celé vesnice a při které se rozbíjí granátové jablko jako symbol plodnosti a následně se zpívá a tančí až do ranních hodin. V této souvislosti bychom Vás rádi upozornili, že dle Kyperského zvyku není slušné dopít skleničku vína až do dna. Skleničky se plní jen do poloviny a víno se následně dolévá.

Počet obyvatel: cca 689 565

Jazyk: Řečtina a turečtina.

Měna: Euro

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Atlantica Aeneas Resort & Spa *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
Po 29.8 – Po 5.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
33 590 Kč
Letecky
Praha
Po 29.8 – Po 5.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
plná penze
38 910 Kč
Letecky
Praha
Po 29.8 – Po 5.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
41 500 Kč
Letecky
Praha
Po 29.8 – Čt 8.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
42 290 Kč
Letecky
Praha
Po 29.8 – Čt 8.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
plná penze
49 890 Kč
Letecky
Praha
Po 29.8 – Čt 8.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
53 590 Kč
Letecky
Praha
Po 29.8 – Po 12.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
53 990 Kč
Letecky
Praha
Po 29.8 – Po 12.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
plná penze
64 630 Kč
Letecky
Praha
Po 29.8 – Po 12.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
69 810 Kč
Letecky
Praha
Čt 1.9 – Čt 8.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
33 590 Kč
Letecky
Praha
Čt 1.9 – Čt 8.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
plná penze
38 910 Kč
Letecky
Praha
Čt 1.9 – Čt 8.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
37 251 Kč
SLM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
Čt 1.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
42 290 Kč
Letecky
Praha
Čt 1.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
plná penze
49 890 Kč
Letecky
Praha
Čt 1.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
53 590 Kč
Letecky
Praha
Čt 1.9 – Po 12.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
45 290 Kč
Letecky
Praha
Čt 1.9 – Po 12.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
plná penze
53 650 Kč
Letecky
Praha
Čt 1.9 – Po 12.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
57 720 Kč
Letecky
Praha
Čt 1.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
53 990 Kč
Letecky
Praha
Čt 1.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
plná penze
64 630 Kč
Letecky
Praha
Čt 1.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
69 810 Kč
Letecky
Praha
Po 5.9 – Po 12.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
33 590 Kč
Letecky
Praha
Po 5.9 – Po 12.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
plná penze
38 910 Kč
Letecky
Praha
Po 5.9 – Po 12.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
41 500 Kč
Letecky
Praha
Po 5.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
42 290 Kč