Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá, molo

Popis

Popis hotelu Aurora Nada Marsa Alam Resort ****

Maximální obsazenost

3 dospělé osoby + 1 dítě
2 dospělé osoby + 2 děti

Pláz

Hotel se nachází přímo u krásné, 450 m dlouhé písečné pláže se vstupem do moře přes korálové podloží. Doporučujeme vhodnou obuv do vody. Pro vstup do moře je možné využít 100 m dlouhého mola. Lehátka, slunečníky, osušky, plážový bar a sprchy na pláži zdarma.

Poloha

Vzdálenost od mezinárodního letiště Marsa Alam je 22 km a 45 km od centra městečka Marsa Alam. Hotel je vhodný pro klienty, kteří očekávají odpočinkovou dovolenou plnou relaxu. Nákupní možnosti jsou přímo v hotelu.

Poznámka

www.nadamarsaallam.com

Stravování

All inclusive

Vybavení pokoje

Standardně vybavené klimatizované dvoulůžkové pokoje s možností dvou přistýlek jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem, fénem, SAT/TV, telefonem, trezorem, minibarem a balkonem nebo terasou. Dětská postýlka na vyžádání (zdarma).

Vybavení hotelu

V hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, lobby bar, Wi-Fi připojení za poplatek na recepci, internetový koutek (za poplatek), trezor na recepci za poplatek, hlavní restaurace, restaurace „a la carte”, steak house, pizzerie, bary, beduínský koutek s vodními dýmkami za poplatek, konferenční místnost, 2 bazény (1 z nich vyhřívaný v zimním období), dětský bazén, lehátka a slunečníky zdarma, bar u bazénu, miniklub, dětské hřiště, denní a večerní animační programy, aerobik, plážový volejbal, plážový fotbal, vodní polo, šipky, stolní tenis, fitness, tenis (večerní osvětlení a zapůjčení vybavení za poplatek), nákupní galerii, diskotéka. Za poplatek: SPA centrum, sauna, parní lázeň, masáže, lékař, kadeřnictví, potápěčské centrum, jízda na koni.

Celkové hodnocení hotelu

2/5 - Horší

Hodnotilo

72 uživatelů

Pořadí

42. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

4.9.2015 | Marcela
Datum pobytu: 1.8.2015
Každý den obcházel svůj hotel "velký šéf" a kontroloval nedostatky, pokud si chce zachovat přízeň klientů,neměl by se zajímat jen o maličkosti,ale celkově pozvednout jeho úroveň, počínaje vybudováním pláže vhodné ke koupání.

Nejnovější recenze

2
31.8.2015 | Ivana
Datum pobytu 1.8.2015
2/5 - Horší
Moře krásné, plno zážitků, ale jinak katastrofa.
1
27.8.2015 | Iva
Datum pobytu 1.8.2015
1/5 - Nic moc
hotel vhodný pro masochisty
1
25.8.2015 | Věra Zachariášová
Datum pobytu 1.8.2015
1/5 - Nic moc
Nikdy více!

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

,,Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Aurora Nada Marsa Alam Resort ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
So 3.9 – So 10.9.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
15 631 Kč
SLM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 7:30
Ne 4.9 – Ne 11.9.2016
3 lůžkový pokoj Eco
8 dní
all inclusive
14 100 Kč
SLM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 7:30
Ne 4.9 – Ne 18.9.2016
3 lůžkový pokoj Eco
15 dní
all inclusive
19 250 Kč
SLM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
So 10.9 – So 17.9.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
15 631 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 7:30
Ne 11.9 – Ne 18.9.2016
3 lůžkový pokoj Eco
8 dní
all inclusive
14 100 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 7:30
Ne 11.9 – Ne 25.9.2016
3 lůžkový pokoj Eco
15 dní
all inclusive
19 250 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
So 17.9 – So 24.9.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
15 631 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 7:30
Ne 18.9 – Ne 25.9.2016
3 lůžkový pokoj Eco
8 dní
all inclusive
14 100 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 7:30
Ne 18.9 – Ne 2.10.2016
3 lůžkový pokoj Eco
15 dní
all inclusive
19 350 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
So 24.9 – So 1.10.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
15 631 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 7:30
Ne 25.9 – Ne 2.10.2016
3 lůžkový pokoj Eco
8 dní
all inclusive
14 250 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 7:30
Ne 25.9 – Ne 9.10.2016
3 lůžkový pokoj Eco
15 dní
all inclusive
20 250 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
So 1.10 – So 8.10.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
17 471 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 7:30
Ne 2.10 – Ne 9.10.2016
3 lůžkový pokoj Eco
8 dní
all inclusive
15 000 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 7:30
Ne 2.10 – Ne 16.10.2016
3 lůžkový pokoj Eco
15 dní
all inclusive
21 000 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
So 8.10 – So 15.10.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
17 471 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 7:30
Ne 9.10 – Ne 16.10.2016
3 lůžkový pokoj Eco
8 dní
all inclusive
15 000 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 7:30
Ne 9.10 – Ne 23.10.2016
3 lůžkový pokoj Eco
15 dní
all inclusive
21 000 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
So 15.10 – So 22.10.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
17 471 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 7:30
Ne 16.10 – Ne 23.10.2016
3 lůžkový pokoj Eco
8 dní
all inclusive
15 000 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 7:30
Ne 16.10 – Ne 30.10.2016
3 lůžkový pokoj Eco
15 dní
all inclusive
21 000 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
So 22.10 – So 29.10.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
17 471 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 7:30
Ne 23.10 – Ne 30.10.2016
3 lůžkový pokoj Eco
8 dní
all inclusive
15 000 Kč
LM | Po slevě 11%