| Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Aurora Oriental Bay ****

schnorcheln am Hausriff ... Tauchparadises Marsa Alam ... schöne Gartenanlage ...

  • 24-STUNDEN-ZUFRIEDENHEITSVERSPRECHEN
  • REISELEITERBESUCH IM HOTEL
  • TAUCHEN
  • KIDS CLUB
  • KINDERPOOL


Lage: Ruhig, nur durch eine Straße vom hoteleigenen flach abfallenden Strand getrennt. Im Strandbereich teilweise Korallen (Badeschuhe empfehlenswert). Nach Marsa Alam sind es ca. 15 km. Die Transferzeit vom Flughafen Marsa Alam beträgt ca. 55-60 Minuten.

Ausstattung: Aparthotel mit 192 Wohneinheiten bestehend aus Lobby mit Rezeption, WLAN (gegen Gebühr), Hauptrestaurant, 2 ? la carte-Restaurants, Bars, Cafés und Geschäfte. Außenanlage mit Süßwasser-Swimmingpools, Poolbar und Sonnenterrassen. Liegen, Sonnenschirme und Badetücher sind an Strand und Pool inklusive.

Unterbringung: Superior-Appartements (A2-4A) mit Wohn-/Schlafraum und separatem Schlafzimmer, ausgestattet mit Kühlschrank, Klimaanlage, Safe, SAT-TV, Telefon, WLAN (gegen Gebühr), Dusche, WC, Föhn, Balkon oder Terrasse mit Gartenblick. Auch mit Poolblick (A2-4B) buchbar. Familien-Appartements (A2-4C) verfügen über einen Wohn-/Schlafraum und 2 separate Schlafzimmer, 2 Badezimmer, sonst wie A2A. Wahlweise mit Poolblick und seitlichem Meerblick (A2-4D).

Essen & Trinken: All Inclusive.

Unterhaltung: Inklusive: Abends gelegentlich Live-Musik/Shows. Gegen Gebühr: Nightclub.

Sport/Aktivitäten: Inklusive: Beachvolley-/fußball, Boccia, Billiard, Fitnesscenter, Tischtennis. Gegen Gebühr: Tauchen über Fremdanbieter am Strand.

Info: Kreditkarten: MasterCard, Visa. Landeskategorie: 5 Sterne.

Sparvorteil: Bis zu 35 % Superplus-Frühbucherrabatt sowie weitere Preisvorteile zu bestimmten Terminen siehe Preisteil.

Hits for Kids

- Kidsclub (3-10 Jahre)
- sep. Kinderbecken
- Spielplatz, Minidisco

All Inclusive: Alle Mahlzeiten in Buffetform. Lokale alkoholische und alkoholfreie Getränke 10.00-23.00 Uhr sowie Wein zu den Hauptmahlzeiten im Hauptrestaurant. Nachmittags Snacks, Kaffee, Tee und Gebäck. A-la-carte-Restaurants (gegen Gebühr).

Celkové hodnocení hotelu

4/5 - Skvělé

Hodnotilo

208 uživatelů

Pořadí

22. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

16.7.2016 | violahorska
Datum pobytu: 1.10.2015
Hotel bych znovu navštívila jen v případě, že už by mi nezbyla jiná možnost. Mým měřítkem je šnorchlování, bohatý podmořský život. Kdo má jiné priority, např. sezení u baru, tak mu tento hotel bude vyhovovat. Na míru zde skutečně nehleděli.

Nejnovější recenze

5
25.4.2016 | Eva
Datum pobytu 1.4.2016
5/5 - Úžasné
super
5
12.3.2016 | stromek
Datum pobytu 1.2.2016
5/5 - Úžasné
Líbilo se mi tam moc, bazény fajn. Problém je hlavně v mezinárodní situaci, měli jsme štěstí.....
4
3.1.2016 | Stránský Oldřich
Datum pobytu 1.12.2015
4/5 - Skvělé
Spokojenost,spokojenost.

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

,,Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Aurora Oriental Bay ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 0:05
So 27.8 – So 3.9.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
11 790 Kč
SLM | Po slevě 31%
Letecky
Praha 0:05
So 27.8 – St 7.9.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
10 990 Kč
SLM | Po slevě 46%
Letecky
Praha 0:05
So 27.8 – So 10.9.2016
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
12 290 Kč
SLM | Po slevě 47%
Letecky
Praha 0:05
Ne 28.8 – Ne 4.9.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
SLM | Po slevě 29%
Letecky
Praha
Ne 28.8 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj Classic
15 dní
all inclusive
24 111 Kč
SLM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 0:05
Po 29.8 – Po 12.9.2016
jednolůžkový pokoj Classic, přistýlka
15 dní
all inclusive
23 750 Kč
Letecky
Praha 1:20
St 31.8 – St 7.9.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
11 890 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Praha 1:20
St 31.8 – So 10.9.2016
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
13 390 Kč
SLM | Po slevě 32%
Letecky
Praha 1:20
St 31.8 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
15 490 Kč
SLM | Po slevě 33%
Letecky
Praha 0:05
Čt 1.9 – Čt 8.9.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
11 890 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Brno 10:45
Čt 1.9 – Čt 8.9.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
11 890 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Praha 0:05
Čt 1.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
13 390 Kč
SLM | Po slevě 32%
Letecky
Bratislava 1:35
Čt 1.9 – Po 12.9.2016
2 lůžkový pokoj Classic
12 dní
all inclusive
17 090 Kč
SLM | Po slevě 15%
Letecky
Praha 0:05
Čt 1.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
15 490 Kč
SLM | Po slevě 33%
Letecky
Brno 10:45
Čt 1.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
15 490 Kč
SLM | Po slevě 33%
Letecky
Praha 0:40
So 3.9 – So 10.9.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
12 490 Kč
LM | Po slevě 26%
Letecky
Praha 0:40
So 3.9 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
14 590 Kč
LM | Po slevě 29%
Letecky
Praha 0:40
So 3.9 – So 17.9.2016
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
16 290 Kč
LM | Po slevě 29%
Letecky
Praha
Ne 4.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
12 490 Kč
LM | Po slevě 26%
Letecky
Brno
Ne 4.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
12 490 Kč
LM | Po slevě 26%
Letecky
Ostrava
Ne 4.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
12 490 Kč
LM | Po slevě 26%
Letecky
Praha
Ne 4.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
14 590 Kč
LM | Po slevě 29%
Letecky
Brno
Ne 4.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
14 590 Kč
LM | Po slevě 29%
Letecky
Ostrava
Ne 4.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
14 590 Kč
LM | Po slevě 29%
Letecky
Praha
Ne 4.9 – Ne 18.9.2016
2 lůžkový pokoj Classic
15 dní
all inclusive
23 211 Kč
LM | Po slevě 10%