Přímo u pláže | Typ pláže: molo, písčitá

Popis

Popis hotelu Coral Hills Resort ****

Poloha

Přímo u pláže cca 30 km jižně od městečka El Quseir a 45 km od letiště Marsa Alam.

Vybavení

Hlavní a několik vedlejších budov. Vstupní hala s recepcí, několik barů, restaurace `a la carte, hlavní restaurace, orientální kavárna. Venku bazén, dětský bazén, bar. Lehátka, slunečníky a osušky zdarma.

Pokoje
  • DR/DRP: koupelna/WC (vysoušeč vlasů), klimatizace, trezor zdarma, minibar za poplatek, telefon, TV/sat., balkon nebo terasa.
  • DRSS: viz DR, boční výhled na moře.
  • DRSSV: viz DR, prostornější, výhled na moře.
  • FR2: viz DR, navíc obývací pokoj s rozkládacími pohovkami.
Zábava

Denní a večerní animační programy.

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Písečná pláž se vstupem do moře přes korál přímo u hotelu (k dispozici molo u vedlejšího hotelu Dreams Beach), pro vstup do moře doporučujeme obuv. Lehátka, slunečníky a osušky zdarma.

Program all inclusive
  • Snídaně, oběd a večeře formou bufetu
  • Místní rozlévané nealkoholické a alkoholické nápoje (10.00–24.00 hod.)
  • Odpolední snack
Sportovní nabídka
  • Zdarma: tenisový kurt, multifunkční hřiště (vybavení za poplatek), fitness, stolní tenis.
  • Za poplatek: biliár, sauna, masáže, jacuzzi, turecké lázně, potápěčské centrum.
Pro děti

Miniklub, dětský bazén, dětská postýlka zdarma (na vyžádání), hřiště.

Internet
  • Za poplatek: WiFi v lobby.
Platební karty

VISA, MC.

Doba transferu

35 min

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

33 uživatelů

Pořadí

44. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

20.4.2017 | Alena
Datum pobytu: 1.4.2017
Na 4 hvězdy neodpovídající.

Nejnovější recenze

5
9.10.2016 | Denisa
Datum pobytu 1.9.2016
5/5 - Úžasné
Dovolenou jsme si užili a poznali plno nových známých se kterými jsme stále v kontaktu. Až ns problém s delegátem se nám dovolená velice líbila a v budoucnu bych klidně do hotelu znovu letěla.
5
18.7.2016 | Josef Ohera
Datum pobytu 1.6.2016
5/5 - Úžasné
Co jsem očekával to jsem dostal, na co jsem nebyl připraven to jsem dostal taky a byl jsem mile překvapen. Bylo tam sice takřka prázdno, ale klid a pohoda. Naprostá relaxace žádní otravové, vlastně ano jediní otravové byli turisti, co si mysleli že za tu almužnu co zaplatili se jim budou servírovat zlatá vejce na podnosu. Bohužel tohle se vyskytuje všude :-) Za nás mohu říct, že to bylo super a třeba se zase jednou vrátíme.
1
3.1.2016 | Hana Fendrychová
Datum pobytu 1.1.2016
1/5 - Nic moc
Smutné,k pláči,že vůbec CK může tuto hrůzu nabízet!.25.12 přijel v 11 hodin delegát nabízet výlety.My jsme mu předali reklamaci a požadavkem na výměnu hotelu.Byl trochu problém,toto byla německá CK,takže domluva trošku vázla. Vše pochopil a v 17 hodin jsme byli v hotelu vzdáleném cca 7 km. V pohodě nás přepravili a my jsme přijeli do hotelu,který byl úžasný.Díky jeho ochotě a rychlosti jsme zde strávili 26 hodin,ale to opravdu stačilo.Teď když čteme recenze z léta i z podzimu, tak většina taky velké zklamání. Do toho hotelu bychom nejeli ani zadarmo.Vždyť koupání špatné,bazén nevyhřívaný,takže příště budeme bedlivě číst recenze.Tento není vhodný pro nikoho.

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Coral Hills Resort ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Bratislava
Ne 30.4 – Ne 7.5.2017
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 790 Kč
SLM | Po slevě 27%
Letecky
Praha
St 3.5 – St 10.5.2017
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 290 Kč
Letecky
Vídeň
Čt 4.5 – Čt 11.5.2017
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
510 Eur
SLM | Po slevě 10%
Letecky
Vídeň
Čt 4.5 – Čt 18.5.2017
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
601 Eur
SLM | Po slevě 15%
Letecky
Praha
Pá 5.5 – Čt 11.5.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
7 dní
all inclusive
11 490 Kč
Letecky
Praha
Pá 5.5 – St 17.5.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
13 dní
all inclusive
14 790 Kč
Letecky
Praha
Pá 5.5 – Čt 18.5.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
14 dní
all inclusive
15 190 Kč
Letecky
Praha 18:45
So 6.5 – So 13.5.2017
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 150 Kč
LM | Po slevě 21%
Letecky
Vídeň
So 6.5 – So 13.5.2017
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
590 Eur
LM | Po slevě 14%
Letecky
Praha 18:45
So 6.5 – St 17.5.2017
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 000 Kč
LM | Po slevě 24%
Letecky
Praha 18:45
So 6.5 – So 20.5.2017
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
15 dní
all inclusive
14 850 Kč
LM | Po slevě 27%
Letecky
Praha
Ne 7.5 – St 10.5.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
4 dny
all inclusive
8 190 Kč
Letecky
Bratislava
Ne 7.5 – Ne 14.5.2017
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 790 Kč
LM | Po slevě 27%
Letecky
Praha 18:45
St 10.5 – St 17.5.2017
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
13 290 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 10.5 – St 17.5.2017
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 590 Kč
LM | Po slevě 14%
Letecky
Praha
St 10.5 – Čt 18.5.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
9 dní
all inclusive
12 390 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 10.5 – So 20.5.2017
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
14 890 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 10.5 – So 20.5.2017
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
11 dní
all inclusive
12 650 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Praha 18:45
St 10.5 – St 24.5.2017
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
17 390 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 10.5 – St 24.5.2017
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
14 490 Kč
Letecky
Praha
Čt 11.5 – St 17.5.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
7 dní
all inclusive
10 590 Kč
Letecky
Praha
Čt 11.5 – Čt 18.5.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 990 Kč
Letecky
Vídeň
Čt 11.5 – Čt 18.5.2017
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
540 Eur
Letecky
Praha
Čt 11.5 – Ne 21.5.2017
2 lůžkový pokoj, přistýlka
11 dní
all inclusive
17 990 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha
Čt 11.5 – St 24.5.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
14 dní
all inclusive
13 690 Kč