Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá, molo

Popis

Popis hotelu Happy Life Resort ****

Poloha

Hotel leží na klidném místě v oblasti Marsa Alam, 4 km od vyhlášené písečné pláže Abu Dabbab, 25 km od letiště.

Vybavení

Hotelový komplex vhodný pro všechny věkové kategorie i rodiny s dětmi. Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, směnárna (formou automatu), hlavní restaurace, restaurace á la carte s kuchyní italskou a rybí, maurská kavárna, lobby bar, bar u bazénu, bar na pláži, konferenční sál, čistírna, obchody, WiFi připojení v lobby zdarma.

Pokoje

Vlastní sociální zařízení, klimatizace, TV se satelitním příjmem, minibar, fén, sejf, balkón nebo terasa. Možnost jedné přistýlky. Za příplatek rodinné pokoje.

Pláž

Písečná pláž s korálovým podložím se nachází přímo u hotelu. Vstup do hluboké vody přes molo. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma.

Sport

Dva venkovní bazény, skluzavky a tobogány, líná řeka, fitness centrum, jacuzzi, sauna, pára, turecké lázně, kosmetické procedury, masáže, stolní tenis, billiard, plážový volejbal, plážový fotbal, animační programy, zábavní večery, elektronické hry, potápěčské centrum.

Stravování

All inclusive, které zahrnuje:-snídaně, obědy a večeře formou bufetu včetně nápojů místní výroby-odpolední káva, čaj, zákusky-11:00 - 13:00 snack-10:00 - 23:00 nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby ve vybraných restauracích a barech hoteluVíno se podává pouze v rámci obědů a večeří.-11:00 - 16:00 zmrzlina pro děti

Děti

Venkovní bazén, miniklub pro děti od 2 do 9 let, hřiště, animační programy.

Poznámka

Do Egypta lze cestovat pouze s pasem platným ještě minimálně 6 měsíců po návratu, nelze cestovat s rychlopasem. Každé dítě musí mít vlastní cestovní pas.

Celkové hodnocení hotelu

4/5 - Skvělé

Hodnotilo

404 uživatelů

Pořadí

25. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

19.7.2016 | Ludmila
Datum pobytu: 1.7.2016
hrozný hotel možná pro místní národ!!!!!!!!

Nejnovější recenze

1
18.7.2016 | marie
Datum pobytu 1.7.2016
1/5 - Nic moc
už nikdy víc tento hotel nenavštívím služby mizerné a obsuha katastrofa našlo se tam pár zaměstnanců co si práce vážili ,ale bohužel oni to nezachrání
2
17.7.2016 | Jitka Konvičková
Datum pobytu 1.6.2016
2/5 - Horší
Jednou stačilo, koupili jsme zájezd za dobré kačky, tak jsme to tak prostě brali. Ale dát za osobu např. 15 tisíc jako byla původní cena zájezdu, tak toho sakra moc lituji. Služby prostě neodpovídají 4 hvězdám.
2
9.7.2016 | Jaroslav Rodr
Datum pobytu 1.6.2016
2/5 - Horší
Nespokojen!

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

,,Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Happy Life Resort ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 0:05
So 27.8 – So 3.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 290 Kč
SLM | Po slevě 23%
Letecky
Praha 0:05
So 27.8 – St 7.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 390 Kč
SLM | Po slevě 29%
Letecky
Praha 0:05
So 27.8 – So 10.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
14 790 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Praha 7:30
Ne 28.8 – Ne 4.9.2016
3 lůžkový pokoj standard
8 dní
all inclusive
15 950 Kč
SLM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 0:05
Ne 28.8 – Čt 8.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
14 390 Kč
SLM | Po slevě 24%
Letecky
Praha 0:05
Ne 28.8 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 890 Kč
SLM | Po slevě 25%
Letecky
Ostrava 12:20
Ne 28.8 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 890 Kč
SLM | Po slevě 25%
Letecky
Praha 9:30
St 31.8 – St 7.9.2016
2 lůžkový pokoj Standard, přistýlka
8 dní
all inclusive
10 990 Kč
SLM | Po slevě 19%
Letecky
Praha 1:20
St 31.8 – So 10.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
12 990 Kč
SLM | Po slevě 29%
Letecky
Praha 1:20
St 31.8 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
14 990 Kč
SLM | Po slevě 29%
Letecky
Praha 0:05
Čt 1.9 – Čt 8.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 490 Kč
SLM | Po slevě 28%
Letecky
Brno 10:45
Čt 1.9 – Čt 8.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 490 Kč
SLM | Po slevě 28%
Letecky
Ostrava 12:20
Čt 1.9 – Čt 8.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 490 Kč
SLM | Po slevě 28%
Letecky
Praha 0:05
Čt 1.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
12 890 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Brno 10:45
Čt 1.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
12 890 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Bratislava 1:35
Čt 1.9 – Po 12.9.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
12 dní
all inclusive
16 890 Kč
SLM | Po slevě 19%
Letecky
Praha 0:05
Čt 1.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
14 790 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Brno 10:45
Čt 1.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
14 790 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Ostrava 12:20
Čt 1.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
14 790 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Praha 0:40
So 3.9 – So 10.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Praha 0:40
So 3.9 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 26%
Letecky
Praha 0:40
So 3.9 – So 17.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 490 Kč
LM | Po slevě 27%
Letecky
Praha
Ne 4.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Brno
Ne 4.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Praha
Ne 4.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 26%