| Typ pláže: skalnatá, špatný přístup

Popis

Popis hotelu Hotel Copacabana ***

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd v Havaně a na Cayo Coco. Poznejte krásy koloniálního města, královny Karibiku - Havany. Neopomeňte navštívit fabriku na výrobu doutníků či kubánského rumu Havana Club. Krásnou Havanou Vás provedeme během dopolední exkurze v českém jazyce, i s obědem ve slavné restauraci "La Bodeguita del Medio.". Po zbytek času si můžete užívat slunečné pláže a křišťálově čistou vodu na panenském ostrově Cayo Coco. Vydejte se s námi na Cayo Coco - na jeden z nejkrásnějších ostrůvků Kuby s panenskou přírodou a s nádhernými plážemi s jemným bílým pískem, daleko od veškeré civilizace..
PRVNÍ 2 A POSLEDNÍ NOC STRÁVÍTE V HAVANĚ V HOTELU COPACABANA 3* SE SNÍDANÍ A ZBYTEK NOCÍ NA CAYO COCO V HOTELU TRYP CAYO COCO 4* - ALL INCLUSIVE.

Popis Lokace

HAVANA: Byla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucí stopy dějin ostrova.  Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou.  Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury.   Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka.  Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ("Museo de Bellas Artes"), balet ("Ballet Nacional de Cuba"), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí "Plaza de la Revolución", "Cabaret Tropicana", "Malecón" (promenáda) a "La Rampa" (moderní centrum).  Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.
CAYO COCO/CAYO GUILLERMO: Ostrovy se nachází v souostroví "Jardínes del Rey" (biosférická rezervace UNESCO), na severním pobřeží Kuby, s pevninou spojené uměle vytvořenou, 17 km dlouhou, hrází „Pedraplen“, díky níž lze na tyto krásné panenské ostrovy dojet i autem. Na ostrově bylo vybudováno i moderní letiště, kam míří lety z Havany každým dnem. V dávných letech byly tyto ostrovy, ležící v Golfském proudu Atlantského oceánu, útočištěm pirátů. Vnitrozemí je pokryto mangrovníky a kokosovými palmami a spatříte zde širokou škálu mořského ptactva. V oblastech s lagunami poblíž pobřeží snadno spatříte plameňáky. Tento ostrov je domovem vzácnému druhu ptáků „Ibis bílý“, jemuž Kubánci říkají „Coco“ a právě po něm nese tento ostrov jméno. Tyto klidné a neobydlené ostrovy jsou ideálním místem pobytu pro rodiny s dětmi díky mělkým vodám a půvabným plážím s jemným pískem, omývaných čirou tyrkysovou vodou. Ostrovy se staly též základnou pro vyznavače potápění a vodních sportů. Nachází se zde marina, odkud vyplouvají jachty na sportovní rybolov, potápění a na výlety na přilehlé panenské ostrůvky. V hotelových komplexech lze zapůjčit automobil a vydat se do středozemí Kuby, například do nedalekého koloniálního města „Morón.“ Dále doporučujeme výlet k jedinečnému žlutočernému majáku na „Cayo Paredón Grande“, vyjížďky na koních od vesničky „Guira“, zastávku na „Parador La Silla“, ideální místo pro pozorování růžových plameňáků či překrásnou pláž „Playa Pilar“ na Cayo Guillermo, kde písečné duny dosahují výšky až 16 metrů. Tato pláž vděčí svému názvu díky jménu kapitána Hemingwayovi lodě, „Pilar.“ Zde slavný spisovatel nalezl inspiraci pro svůj poslední román „Ostrovy v proudu.“

Popis ubytování

HOTEL COPACABANA 3***: Tento hotel se nachází přímo u moře v rezidenční čtvrti „Miramar“ a skládá se z celkem 168 pokojů (z nichž 4 jsou vyšší kategorie – suites) se sociálním zařízením, klimatizací, bezpečnostním trezorem, vysoušečem vlasů, satelitní televizí a telefonem. Pro občerstvení hostů slouží dvě restaurace. Snídaně jsou podávány v bufetové restauraci „El Tucan“, a la carte restaurace „D´Porto“ nabízí italskou kuchyni. K občerstvení dále poslouží dva bary – lobby bar a bazénový snack bar „Caipirinha.“ Hotel disponuje internetem, v lobby hotelu WIFI, směnárnou, obchodem se suvenýry, prádelnou, krásným bazénem s přístupem do moře a tenisovým kurtem. Svým hostům nabízí večerní zábavné programy. V prostorách hotelu byla po dvaceti letech znovuotevřena slavná havanská diskotéka „Ipanema“, pro hotelové hosty zpřístupněna zdarma. V hotelu se rovněž nachází centrum potápění. Přímo od hotelu jezdí turistický autobus do centra města. Letiště je vzdálené pouhých 20 km, věhlasný kabaret „Tropicana“ 5 km a "Acuario Nacional de Cuba" s delfináriem pouhých 200 m od hotelu. Copacabana je jedním z mála havanských hotelů s přímým přístupem do moře.
TRYP CAYO COCO 4****: Hotelový komplex se nachází jen 50 metrů od krásné bílé písčité pláže "Playa Larga ", obklopen tropickou zahradou, jež je domovem pelikánů a řady dalších mořských ptáků. Jezero, které se nachází v blízkosti tohoto hotelového resortu, je domovem endemických plameňáků. Hotel má k dispozici 508 klimatizovaných pokojů (108 pokojů vyšší kategorie – suites) se sociálním zařízením, minibarem, trezorem, vysoušečem vlasů, žehlící soupravou, telefonem a satelitní televizí a CD přehrávačem. V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci „Los Taguascos“ nebo v některé z osmi specializovaných a la carte restaurací, nabízejících mezinárodní, italskou, místní nebo na mořské speciality zaměřenou kuchyni. V areálu je dále k dispozici 7 barů, včetně pěkného snack baru „La Picúa“ přímo na pláži nebo snack baru u bazénu „Las Antillas“, který je hotelovým hostům k dispozici 24 hodin. V resortu je fitness centrum a wellness centrum, se saunou a masážemi, 3 bazény a dětské brouzdaliště a jacuzzi, miniklub s celodenním programem a večerní minidiskotékou pro děti do 12 let. Nechybí zde aerobik, kurzy salsy, španělštiny a potápění, různé hry, animační programy, noční představení a diskotéka. Na hotelové pláži je možné využít širokou škálu vodních sportů, například šnorchlování, kajaky, vodní lyže, windsurfing nebo katamarán. Hotelovým hostům jsou k dispozici plážové ručníky, lehátka a slunečníky jak na pláži, tak u bazénu. Příznivci sportu uvítají tenisové, basketbalové a volejbalové kurty nebo si mohou zapůjčit kola. Hotel má zdravotnickou službu, směnárnu, obchůdky se suvenýry, ale i zbožím denní potřeby, prádelnu, salón krásy, internet s pevnými počítači a hlídané parkoviště. Pro výlety do okolí si můžete u hotelu zapůjčit automobil, kolo anebo domluvit výlet za sportovním rybařením nebo potápěním. Jedná se o velice vhodný hotel pro rodiny s dětmi. Ubytování v apartmá Superior Ocean View navíc nabízí klientům možnost pozdního check outu v den odjezdu, kávovar na pokoji, denně doplňovaný minibar, plážové ručníky již na pokoji, 5 garantovaných možností stravování v a la carte restauraci během pobytu (při standardním pokoji lze pouze 1x za týden) a na vyžádání speciální večeře -  langusta. Pokoj disponuje výhledem na oceán.

Strava

V Havaně ubytování se snídaní s možností dokoupení polopenze. Program ALL INCLUSIVE v hotelu Tryp Cayo Coco nabízí svým hostům široký výběr místní i mezinárodní kuchyně a také pestrou nabídku nápojů (káva, džus, pivo, vína, koktejly, likéry). Snídaně, obědy a večeře jsou podávány v bufetové restauraci "Los Taguascos ". Lze také navštívit některou z osmi a la carte restaurací („La Loma Azul, La Trattoria, Sozhou, Casita Cubana, El Patio, El Mar, La Picua nebo La Barcaza“ nabízejících italskou, karibskou, orientální nebo mezinárodní kuchyni. Po celý den lze využít lehkého občerstvení u sedmi hotelových barů, včetně pěkného lobby baru "El Manglar" nebo přímo na pláži pak oceníte bar „La Cabana“ či snack bar "Las Antillas", který je hostům k dispozici 24 hodin denně k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby.

PROGRAM

1. DEN
Přílet do Havany v odpoledních / večerních hodinách
Přivítání s česky mluvícím průvodcem. Transfer do hotelu v Havaně. Ubytování.
2. DEN
Prohlídka města s obědem ve Staré Havaně + návštěva 1 zajímavého typického objektu.
3. DEN
Transfer na letiště José Martí Ter.1, Havana
Přílet na letiště J. Del Rey, Cayo Coco
(Alternativně pozemní přeprava - mikrobusem - na ostrov a zpět)
Transfer z letiště na Cayo Coco do zvoleného hotelu. Ubytování.
4., 5., 6.,... (Počet dní dle zvoleného termínu)
Volný program - relaxace na panenských plážích s možností využití animačních programů hotelu s programem ALL INCLUSIVE
PŘEDPOSLEDNÍ DEN
Transfer na letiště J. Del Rey, Cayo Coco
Přílet na letiště José Martí Ter.1, Havana
(Alternativně pozemní přeprava - mikrobusem - na ostrov a zpět)
Transfer do hotelu v Havaně, ubytování na poslední noc
POSLEDNÍ DEN
Volný dopolední program.
V odpoledních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně.
Odlet směr Praha. Přílet následující den.
V PŘÍPADĚ ZÁJMU LZE PROGRAM UPRAVIT NA PRVNÍ 3 NOCI V HAVANĚ (pokud toužíte navštívit krásné údolí Vinales, jež se fakultativně koná 3.DEN)
ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Celkové hodnocení hotelu

5/5 - Úžasné

Hodnotilo

48 uživatelů

Pořadí

10. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

13.6.2016 | Zlata
Datum pobytu: 1.4.2016
Super! Z našeho pohledu není tento typ zájezdu vhodný pro rodiny s malými dětmi. Doporučujeme pro poznání Kuby i Havany - výlety do ráje VINALES s jeskyněmi a nádhernou přírodou, s dobrým jídlem v domácím prostředí, návštěvou soukromé farmy tabáku, návštěvu kabaretu TROPICANA, soukromý klub pro znalce doutníků, delfinária, památek, muzeí, krásných staveb, restaurace a baru, kam chodil Ernest Hemingway. Nádherné a zajímavé zážitky i díky úžasným delegátům Miriam T. a Pavlu S. Děkujeme moc.

Nejnovější recenze

5
13.6.2016 | Zlata
Datum pobytu 1.4.2016
5/5 - Úžasné
Super! Z našeho pohledu není tento typ zájezdu vhodný pro rodiny s malými dětmi. Doporučujeme pro poznání Kuby i Havany - výlety do ráje VINALES s jeskyněmi a nádhernou přírodou, s dobrým jídlem v domácím prostředí, návštěvou soukromé farmy tabáku, návštěvu kabaretu TROPICANA, soukromý klub pro znalce doutníků, delfinária, památek, muzeí, krásných staveb, restaurace a baru, kam chodil Ernest Hemingway. Nádherné a zajímavé zážitky i díky úžasným delegátům Miriam T. a Pavlu S. Děkujeme moc.
5
5.2.2015 | Evík
Datum pobytu 1.12.2014
5/5 - Úžasné
*****báječná dovolená se vším co jsme od ní očekávali

Havana

Největší metropole Karibiku, která byla a je centrem ostrova, město plné kontrastů, které nenechá nikoho lhostejným. Bohatá minulost a strnulá přítomnost, znovuvzkříšená nádhera výstavních koloniálních vil smíchaných se zapuštěnými věžáky ve Vedadu, luxusními vilami v Miramaru a socialistickými paneláky na okraji města, to vše je Havana, „stará dáma Karibiku“.

Havana byla založena na počátku 16. století a z malého kotviště se díky obchodu s otroky a cukrovou třtinou stal největší přístav v Karibiku a později i centrum hříchů Ameriky. Počátkem 80. let byla její stará část „La Habana Vieja“ zapsána jako památka do světového kulturního dědictví UNESCO a nabízí vám nesčetné množství historických památek a muzeí. Podlehněte i vy kouzlu úzkých uliček a stejně jako Ernest Hemingway. Vychutnejte sklenku mojita a daiquiri v jeho oblíbených barech Bodeguita del Medio a Floridita.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

Kuba

Poloha: Karibský ostrovní stát, který je největším ostrovem souostroví Velké Antily o délce 1 200 km a široký místy až 190 km. Ze severu jej omývají vody Atlantského oceánu, z jihu Karibské moře. Florida je vzdálena pouze 50 km. Je jednou z posledních zemí, kde existuje socialismus sovětského typu. Na východě země se nachází vojenská základna Guantanámo, kterou mají USA pronajatu od roku 1901.

Přírodní podmínky: Kuba je převážně nížinatá, pouze na západě a e středu ostrova se nacházejí menší kopce, kde se místy vytvořily krasové útvary. Podél jihovýchodního pobřeží se táhne pohoří Sierra Maestra, ve kterém se nachází nejvyšší hora Pico Turquino o výšce 1974 m. Korálové útesy a atoly jsou u pobřeží. Stát Kuba tvoří cca 4 000 malých ostrovů.

Klimatické podmínky: Kuba se nachází v tropické oblasti a je celoročně ovlivňována pasáty. Průměrná roční teplota je 25°C, moře nemívá méně než 24°C. Nejvíce prší v říjnu, listopadu a v květnu. Cyklóny se objevují koncem léta a na podzim.

Počet obyvatel: 11 263 429 Původními obyvateli země byly indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Kuba byla objevena v roce 1492 Kryštofem Kolombem a na počátku 16. století se stala španělskou kolonií s okamžitým zavedením otroctví. Stát Kuba vzniknul 20. května 1902. Ve 20. století pak Kuba prošla revolucí, vojenskou dikaturou, ekonomickou a hospodářskou krizí související s embargem ze strany USA a rozpadem SSSR, pokusy o převrat.

Hlavní město: La Habana - Havana - (2 168 000 obyvatel) je označována jako „Paříž Karibiku“ a její část kolem Plaza de la Catedral je zapsána do světového dědictví UNESCO. V její historické části prostě musíte zůstat stát v překvapení před nádhernými stavbami v koloniálním stylu ze španělského období, na chvilku se posadit v jedné z kaváren a vychutnávat tóny hudby, které vás všude obklopí a když skončí skupinka ve vaší kavárně se svou hudbou, můžete si být téměř jisti, že o pár metrů dál za několik málo chvilek začne další koncert.

Jazyk: Oficiálním jazykem je španělština, v turistických oblastech je možné se bez problémů domluvit anglicky.

Měna: Konvertibilní peso (CUC ), které je k dispozici turistům, běžný Kubánec se k němu oficiálně nedostane. Kubánské peso (CUP), za které se dají koupit pouze přídělové potraviny, zelenina a ovoce na tržištích a omezeně technické výrobky kubánské produkce. V některých hotelích je možné platit v Eurech, ale zpět se vrací v CUC. Výměna peněz je možná v hotelích, bankách, směnárnách.

Ceny: Možností k pořízení levných suvenýrů je mnoho, zejména na trzích v rámci turistických letovisek, většina hotelů má i své obchody, kde ale mohou být ceny o něco vyšší. Zpravidla se příliš nesmlouvá.

Platební karty: Platby kartami jsou možné ve vybraných místech, nejsou přijímány platební karty vydané americkými bankami.

Půjčovna automobilů: Ve městech a na kratší vzdálenosti je možné využít služeb taxi, který zde existuje několik druhů. Jedná se o státní taxi, které používají taxametr, zajímavostí jsou cocotaxi, kdy se jedná o motocykl, ke kterému je připevněno „něco“ ve tvaru kokosového ořechu nebo také vajíčka, kam se vejdou maximálně 2 pasažéři, dále je možné vyžít mototaxi, kdy je z vás běžný spolujezdec na motorce, cyklotaxi což jsou jízdní kola s přidaným sedadlem pro pasažéra. Existují také sběrné taxi, které jsou ale využívány převážně místním obyvatelstvem. Na Kubě existují také autobusové společnosti určené pro přepravu na delší vzdálenosti, nicméně jízdní řád je pouze orientační a je nutná rezervace. Využívaný je rovněž autostop, ale platí se za něj.

Poznámka: Podmínky vstupu na Kubu: Pro dovolenou je potřeba vyřídit turistickou kartu, která zastupuje vízum, uděluje ji velvyslanectví Kubánské republiky v Praze na dobu pobytu 30 dní s jednorázovým vstupem s platností na půl roku ode dne vydání. Pro vyřízení turistické karty je nutné doložit cestovní pas platný 6 měsíců od vstupu do země. Na požádání pro občany ČR zařídí CK. Při odletu z Kuby se hradí odletová taxa 25 CUC na osobu.

Popis byl převzat z katalogu Alexandria.

Hotel Copacabana ***

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
So 3.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj
13 dní
snídaně
41 900 Kč
Letecky
Praha
So 3.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
44 500 Kč
Letecky
Praha
So 10.9 – Čt 22.9.2016
2 lůžkový pokoj
13 dní
snídaně
35 300 Kč
SLM | Po slevě 10%
Letecky
Praha
So 10.9 – Čt 22.9.2016
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
29 500 Kč
SLM | Po slevě 31%
Letecky
Praha
Út 13.9 – So 24.9.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
30 700 Kč
SLM | Po slevě 14%
Letecky
Praha
Út 13.9 – So 24.9.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
30 900 Kč
SLM | Po slevě 21%
Letecky
Praha
St 14.9 – Ne 25.9.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
33 200 Kč
LM | Po slevě 14%
Letecky
Praha
St 14.9 – Ne 25.9.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
32 900 Kč
LM | Po slevě 21%
Letecky
Praha
So 17.9 – Ne 25.9.2016
2 lůžkový pokoj
9 dní
snídaně
31 400 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
So 17.9 – Ne 25.9.2016
2 lůžkový pokoj
9 dní
all inclusive
29 900 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Praha
Út 20.9 – Ne 2.10.2016
2 lůžkový pokoj
13 dní
snídaně
35 500 Kč
LM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Út 20.9 – Ne 2.10.2016
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
36 800 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha
Čt 22.9 – Po 3.10.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
42 400 Kč
Letecky
Praha
Čt 22.9 – Po 3.10.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
51 000 Kč
Letecky
Praha
So 24.9 – Pá 7.10.2016
2 lůžkový pokoj
14 dní
snídaně
43 100 Kč
Letecky
Praha
So 24.9 – Pá 7.10.2016
2 lůžkový pokoj
14 dní
all inclusive
45 900 Kč
Letecky
Praha
Po 3.10 – Út 18.10.2016
2 lůžkový pokoj
16 dní
snídaně
38 600 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
Po 3.10 – Út 18.10.2016
2 lůžkový pokoj
16 dní
all inclusive
40 400 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha
St 5.10 – Ne 16.10.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
39 300 Kč
Letecky
Praha
St 5.10 – Ne 16.10.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
40 500 Kč
LM | Po slevě 6%
Letecky
Praha
So 8.10 – St 19.10.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
32 900 Kč
LM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
So 8.10 – St 19.10.2016
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
34 100 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Po 10.10 – Út 25.10.2016
2 lůžkový pokoj
16 dní
snídaně
40 700 Kč
Po slevě 5%
Letecky
Praha
Po 10.10 – Út 25.10.2016
2 lůžkový pokoj
16 dní
all inclusive
42 500 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
Út 11.10 – Út 25.10.2016
2 lůžkový pokoj
15 dní
snídaně
38 800 Kč
LM | Po slevě 6%