Přímo u pláže | Typ pláže: oblázková, molo, písčitá

Popis

Popis hotelu Hotel Dreams Beach Resort ****

Extra sdělení

ČERVNOVÁ SUPER SLEVA:

  • AŽ 2 DĚTI ZDARMA a SLEVA pro dospělé (1. dítě do 12 let 2. dítě do 12 let)

Poloha

Hotelový areál leží cca 30 km od centra letoviska El Quseir, kde se nacházejí nejbližší nákupní možnosti a restaurace. Letiště je cca 35 km.

Pláž

Písčito-oblázková pláž je přímo u hotelu a má vstup do moře s korálovým podložím (doporučujeme obuv do vody). Vstup do moře je pouze přes molo. K dispozici bar a sprchy. Lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma. Od hotelu jezdí zdarma minibus na nedalekou pláž El Zereeb, která je vhodná pro šnorchlování. Barový servis je na pláži za poplatek. Možnost zapůjčení šnorchlovací výbavy, která je také za poplatek.

Pokoje

Pokoje s klimatizací mají koupelnu se sprchou nebo vanou a WC, vysoušeč vlasů, telefon, SAT-TV, minibar (za poplatek) a balkon nebo terasu. Bezpečnostní schránky jsou k dispozici na recepci (zdarma). Na vyžádání dětská postýlka zdarma. Rodinné pokoje mají stejné vybavení jako standardní, ale jsou prostornější.

Stravování

All Inclusive.

Popis

Hotel s rodinnou atmosférou má vstupní halu s recepcí a směnným bankomatem (ve vedlejším hotelu Coral Hills Marsa Alam), několik restaurací a barů, nákupní galerii, minimarket, kadeřnictví a diskotéku. V hotelu je několik bazénů pro dospělé a děti (se skluzavkami) a vnitřní bazén (zdarma). Lehátka a slunečníky zdarma. Oficiální kategorie hotelu je 5*.

Internet

Internetový koutek a Wi-Fi připojení v celém areálu hotelu za poplatek.

Sport a zábava

Hotel pořádá animační programy. Pro děti dětské hřiště. Zdarma basketbal, plážový volejbal, kulečník, šipky, fotbal, stolní tenis, tenis (osvětlení za poplatek) a fitness. Za poplatek lázně, masáže a sauna. Na pláži potápění za poplatek.

Stravování informace

ALL INCLUSIVE: Snídaně (7.00-10.30), oběd (12.30-14.30) a večeře (19.00-22.00) formou bufetu. Zmrzlina v průběhu obědů v hlavní restauraci. Během odpoledne jsou palačinky. Půlnoční snack (23.00-0.30). Neomezené množství vybraných místních alko a nealko nápojů (10.00-24.00). Víno se podává v době obědů a večeří. Možnost povečeřet v každé z á la carte restaurací 1x za pobyt (po předchozí rezervaci) zdarma.

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

22 uživatelů

Pořadí

31. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

3.5.2016 | Vláďa
Datum pobytu: 1.4.2016
Klidná odpočinková dovolená

Nejnovější recenze

5
29.4.2016 | Sony
Datum pobytu 1.8.2015
5/5 - Úžasné
Pro mně opravdu velmi čistý hotel, krásná dovolená s pořádným relaxem na které mi nic nechybělo. Super personál, super jídlo, super lidi. Určitě se někdy vrátím.... A na závěr každý ba si měl určit co od dovolené očekává a určit si priority a vždycky si o té oblasti a hotelu něco zjistit. Potom je velká škoda, když někdo haní hotel jenom proto že nemohl do moře. Je mi to líto kvůli personálu, který se opravdu snaží...
1
25.4.2016 | Eva
Datum pobytu 1.4.2016
1/5 - Nic moc
strávili jsme zde pouze jeden den a stěhovali jsme se ( z 12. účastníků 10)
5
21.9.2015 | czechboy
Datum pobytu 1.9.2015
5/5 - Úžasné
Poprvé v Egyptě a kromě Rusáků bychom nezměnili nic. Možná některé animátorky, které neuměly anglicky a nedělali vůbec nic... Jinak tam byli i lepší animátoři.

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Hotel Dreams Beach Resort ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
St 1.3 – St 8.3.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 590 Kč
SLM | Po slevě 28%
Letecky
Praha
St 1.3 – St 15.3.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
17 990 Kč
SLM | Po slevě 15%
Letecky
Praha 0:45
Čt 2.3 – Čt 9.3.2017
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
8 dní
all inclusive
114 900 Kč
Letecky
Vídeň
So 4.3 – So 18.3.2017
jednolôžková izba s výhľadom na more
15 dní
all inclusive
1 002 Eur
SLM | Po slevě 29%
Letecky
Praha 0:45
Ne 5.3 – Ne 12.3.2017
jednolůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
17 110 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha
St 8.3 – St 15.3.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
LM | Po slevě 28%
Letecky
Praha
St 8.3 – St 22.3.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
15 390 Kč
LM | Po slevě 24%
Letecky
Praha 0:45
Čt 9.3 – Čt 16.3.2017
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Vídeň
So 11.3 – So 18.3.2017
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
525 Eur
LM | Po slevě 20%
Letecky
Vídeň
So 11.3 – So 25.3.2017
3 lôžková izba Promo
15 dní
all inclusive
651 Eur
LM | Po slevě 23%
Letecky
Praha
St 15.3 – St 22.3.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 290 Kč
LM | Po slevě 28%
Letecky
Praha
St 15.3 – So 25.3.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
11 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Praha
St 15.3 – St 29.3.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
15 690 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Praha 0:45
Čt 16.3 – Čt 23.3.2017
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Praha
So 18.3 – St 22.3.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
5 dní
all inclusive
10 690 Kč
LM | Po slevě 28%
Letecky
Praha
So 18.3 – So 25.3.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 390 Kč
LM | Po slevě 27%
Letecky
Vídeň
So 18.3 – So 25.3.2017
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
525 Eur
LM | Po slevě 20%
Letecky
Praha
So 18.3 – St 29.3.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
12 dní
all inclusive
14 790 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Praha
So 18.3 – So 1.4.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
15 990 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Praha 0:45
Ne 19.3 – Ne 26.3.2017
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Praha
St 22.3 – So 25.3.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
4 dny
all inclusive
10 290 Kč
LM | Po slevě 28%
Letecky
Praha
St 22.3 – St 29.3.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 090 Kč
LM | Po slevě 29%
Letecky
Praha
St 22.3 – So 1.4.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
11 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Praha
St 22.3 – St 5.4.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
15 690 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Praha 0:45
Čt 23.3 – Čt 30.3.2017
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
LM | Po slevě 18%