Přímo u pláže | Typ pláže: oblázková, písčitá, molo

Popis

Popis hotelu Hotel Dreams Beach Resort ****

Poloha

Kvalitní hotel s dobrým zázemím pro děti přímo u široké písečné pláže, letiště vzdáleno cca 40 k

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, lobby bar, hlavní restaurace, italská a rybí restaurace á la carte, obchod se suvenýry, vnitřní vyhřívaný bazén, beduínský stan. V zahradě velký bazén, 4 menší bazény, 1 bazén pro potápěče, dětský bazén, bar u bazénu, lehátka, slunečníky a osušky u bazénu a na pláži zdarm

Pokoje

[DR]: koupelna/WC (vysoušeč vlasů), klimatizace ( individuální ), TV/sat., telefon, minibar ( láhev vody při příjezdu zdarma ), trezor ( zdarma ) , balkon nebo terasa. Pro obsazenost 2 dospělí + 2 děti doporučujeme z důvodu pohodlí pokoj FR

[FR]: viz DR, prostornější.

Zábava

Denní a večerní animační programy, diskotéka, živá hudba v lobby baru Pro děti

Pláž

Hotel leží přímo u široké písečné pláže se vzrostlými palmami, lehátka, slunečníky, podložky a osušky zdarma. Bar a restaurace (mořské speciality) na pláži. Vstup do moře po molu (nevhodné pro neplavce).

Program all inclusive
  • snídaně ( 07:00 -10:30 hod. ), oběd  (12:30 – 14:30 hod.) a večeře ( 19:00 – 22:00 hod. ) formou bufetu

  • dopolední a večerní lehký snack ( 11:00 – 12:00 , 23:00 – 00:30 hod. )

  • alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby (10:00 – 22:00)

  • víno je podáváno pouze během obědů a večeří v hlavní restauraci

Sportovní nabídka
  • Zdarma plážový volejbal, kulečník, tenis (osvětlení za poplatek) a fitness
  • Za poplatek
Pro děti

Dětský bazén, skluzavka, dětské hřiště, dětská postýlka zdarma, dětské menu.

Internet

Za poplatek: internetový koutek, wifi v lobby

Platební karty

VISA, MC, AMEX, Diners Club.

Webové stránky

http://www.dreamsresortsegypt.com

Doba transferu

60 min

Celkové hodnocení hotelu

3/5 - Průměr

Hodnotilo

132 uživatelů

Pořadí

29. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

3.5.2016 | Vláďa
Datum pobytu: 1.4.2016
Klidná odpočinková dovolená

Nejnovější recenze

5
29.4.2016 | Sony
Datum pobytu 1.8.2015
5/5 - Úžasné
Pro mně opravdu velmi čistý hotel, krásná dovolená s pořádným relaxem na které mi nic nechybělo. Super personál, super jídlo, super lidi. Určitě se někdy vrátím.... A na závěr každý ba si měl určit co od dovolené očekává a určit si priority a vždycky si o té oblasti a hotelu něco zjistit. Potom je velká škoda, když někdo haní hotel jenom proto že nemohl do moře. Je mi to líto kvůli personálu, který se opravdu snaží...
1
25.4.2016 | Eva
Datum pobytu 1.4.2016
1/5 - Nic moc
strávili jsme zde pouze jeden den a stěhovali jsme se ( z 12. účastníků 10)
5
21.9.2015 | czechboy
Datum pobytu 1.9.2015
5/5 - Úžasné
Poprvé v Egyptě a kromě Rusáků bychom nezměnili nic. Možná některé animátorky, které neuměly anglicky a nedělali vůbec nic... Jinak tam byli i lepší animátoři.

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

,,Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Hotel Dreams Beach Resort ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 7:30
Ne 28.8 – Ne 4.9.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
8 dní
all inclusive
16 000 Kč
Letecky
Praha 7:30
Ne 28.8 – Ne 11.9.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
15 dní
all inclusive
23 250 Kč
Letecky
Praha 0:05
Po 29.8 – Po 12.9.2016
jednolůžkový pokoj s výhledem na moře, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
30 300 Kč
Letecky
Praha 9:30
St 31.8 – St 7.9.2016
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
22 390 Kč
Letecky
Vídeň
So 3.9 – So 10.9.2016
2 lôžková izba rodinná obs. 4 osobami, 2 prístelky
8 dní
all inclusive
708 Eur
Letecky
Praha 7:30
Ne 4.9 – Ne 11.9.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
8 dní
all inclusive
16 000 Kč
Letecky
Praha 7:30
Ne 4.9 – Ne 18.9.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
15 dní
all inclusive
23 250 Kč
Letecky
Praha 0:05
Po 5.9 – Po 12.9.2016
jednolůžkový pokoj s výhledem na moře, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
16 040 Kč
Letecky
Praha 9:30
St 7.9 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
22 390 Kč
Letecky
Praha 7:30
Ne 11.9 – Ne 18.9.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
8 dní
all inclusive
16 000 Kč
Letecky
Praha 7:30
Ne 11.9 – Ne 25.9.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
15 dní
all inclusive
23 250 Kč
Letecky
Praha 9:30
St 14.9 – St 21.9.2016
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
22 390 Kč
Letecky
Vídeň
So 17.9 – So 24.9.2016
2 lôžková izba rodinná obs. 4 osobami, 2 prístelky
8 dní
all inclusive
708 Eur
Letecky
Vídeň
So 17.9 – So 1.10.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
871 Eur
Letecky
Praha 7:30
Ne 18.9 – Ne 25.9.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
8 dní
all inclusive
16 000 Kč
Letecky
Praha 7:30
Ne 18.9 – Ne 2.10.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
15 dní
all inclusive
23 250 Kč
Letecky
Praha 0:05
Po 19.9 – Po 3.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
15 dní
all inclusive
16 590 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Praha 9:30
St 21.9 – St 28.9.2016
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
22 390 Kč
Letecky
Praha 0:05
Čt 22.9 – Ne 2.10.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
14 680 Kč
LM | Po slevě 14%
Letecky
Vídeň
So 24.9 – So 1.10.2016
2 lôžková izba rodinná obs. 4 osobami, 2 prístelky
8 dní
all inclusive
708 Eur
Letecky
Vídeň
So 24.9 – So 8.10.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
892 Eur
Letecky
Praha 7:30
Ne 25.9 – Ne 2.10.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
8 dní
all inclusive
16 000 Kč
Letecky
Praha 7:30
Ne 25.9 – Ne 9.10.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
15 dní
all inclusive
23 250 Kč
Letecky
Praha 0:05
Po 26.9 – Po 3.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
8 dní
all inclusive
12 580 Kč
Letecky
Praha 0:05
Po 26.9 – Po 10.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
15 dní
all inclusive
16 890 Kč
LM | Po slevě 40%