Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá, molo, oblázková

Popis

Popis hotelu Hotel Dreams Beach Resort ****

Poloha
 • Centrum letoviska El Quseir, kde se nacházejí nejbližší nákupní možnosti a restaurace cca 30 km
 • Letiště Marsa Alam cca 40 km
Pláž
 • Písčito-oblázková pláž je přímo u hotelu
 • Vstup do moře s korálovým podložím (vhodná obuv do vody) je možný pouze přes molo
 • Bar, sprchy a WC
 • Lehátka a slunečníky zdarma
 • Pěkná pláž El Zereeb cca 19 km (možnost využít službu taxi cca 30 USD/obě cesty)
 • Na pláži se platí vstupné cca 5 USD/ os.
 • Bar je na této pláži za poplatek
 • Možnost zapůjčení šnorchlovací výbavy za poplatek
Ubytování
 • Standardní pokoj
 • Centrální klimatizace
 • Koupelna se sprchou nebo vanou, WC, vysoušeč vlasů
 • Telefon, SAT-TV
 • Koutek k posezení
 • Bezpečnostní schránka zdarma
 • Minibar za poplatek
 • Balkon nebo terasa
 • Děts. postýlka na vyžádání zdarma
 • Rodinný pokoj je prostornější
Popis
 • Recepce
 • 4 restaurace a 3 bary
 • Nákupní galerie, minimarket
 • Kadeřnictví, diskotéka
 • Fitness, wellness
 • 8 bazénů pro dospělé, dětský bazén, skluzavky, vnitřní bazén zdarma
 • Lehátka a slunečníky zdarma
 • Oficiální kategorie hotelu je 5*
Internet
 • Wi-Fi v celém areálu hotelu za poplatek
Sport a zábava
 • Zdarma: animační programy, dětské hřiště, volejbal, šipky, stolní tenis, fotbal, ?tness, kulečník, basketbal
 • Za poplatek: služby wellness centra, masáže, sauna, potápění, tenis s osvětlením
Stravování
 • All Inclusive: snídaně, oběd, večeře formou bufetu, zmrzlina v průběhu obědů, během odpoledne jsou palačinky, půlnoční snack, vybrané místní alko a nealko nápoje (10.00- 24.00), víno se podává v době obědů a večeří, možnost povečeřet v každé z ? la carte restaurací 1x za pobyt (po předchozí rezervaci) zdarma

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

24 uživatelů

Pořadí

34. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

4.6.2017 | Jardík
Datum pobytu: 1.5.2017
U našich cestovek je hotel označován čtyřmi hvězdami zřejmě pro ten špatný přístup do moře.Jinak je to resort na vysoké egyptské úrovni a pět hvězd si ve srovnání s ostatními hotely zaslouží.

Nejnovější recenze

3
10.5.2017 | Milan Podlipný
Datum pobytu 1.4.2017
3/5 - Průměr
Na hotelu je pět hvězdiček. Cestovka uvádí čtyři hvězdičky. Já bych dal tři. Hotel je dost opotřebovaný, ale personál se opravdu snaží.
4
3.5.2016 | Vláďa
Datum pobytu 1.4.2016
4/5 - Skvělé
Klidná odpočinková dovolená
5
29.4.2016 | Sony
Datum pobytu 1.8.2015
5/5 - Úžasné
Pro mně opravdu velmi čistý hotel, krásná dovolená s pořádným relaxem na které mi nic nechybělo. Super personál, super jídlo, super lidi. Určitě se někdy vrátím.... A na závěr každý ba si měl určit co od dovolené očekává a určit si priority a vždycky si o té oblasti a hotelu něco zjistit. Potom je velká škoda, když někdo haní hotel jenom proto že nemohl do moře. Je mi to líto kvůli personálu, který se opravdu snaží...

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Hotel Dreams Beach Resort ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 18:45
St 23.8 – St 30.8.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
17 950 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 23.8 – So 2.9.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
22 000 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 23.8 – St 6.9.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
27 900 Kč
Letecky
Praha 7:45
So 26.8 – So 2.9.2017
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
8 dní
all inclusive
17 250 Kč
Letecky
Warszawa
So 26.8 – So 2.9.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 117 Kč
Po slevě 39%
Letecky
Katowice
So 26.8 – So 2.9.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 117 Kč
Po slevě 39%
Letecky
Praha
So 26.8 – St 6.9.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
16 190 Kč
Letecky
Praha 7:45
So 26.8 – So 9.9.2017
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
15 dní
all inclusive
26 650 Kč
Letecky
Warszawa
So 26.8 – So 9.9.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 724 Kč
Po slevě 43%
Letecky
Katowice
So 26.8 – So 9.9.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 724 Kč
Po slevě 43%
Letecky
Praha
Ne 27.8 – Ne 3.9.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
16 990 Kč
Po slevě 11%
Letecky
Praha
Ne 27.8 – Čt 7.9.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
16 190 Kč
Letecky
Ostrava
Ne 27.8 – Ne 10.9.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 690 Kč
Letecky
Bratislava
Ne 27.8 – Ne 10.9.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
18 537 Kč
Po slevě 41%
Letecky
Warszawa
Po 28.8 – Po 4.9.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 117 Kč
Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Po 28.8 – Po 4.9.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 117 Kč
Po slevě 39%
Letecky
Warszawa
Po 28.8 – Po 11.9.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 724 Kč
Po slevě 43%
Letecky
Katowice
Po 28.8 – Po 11.9.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 724 Kč
Po slevě 43%
Letecky
Warszawa
Út 29.8 – Út 5.9.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 117 Kč
Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Út 29.8 – Út 5.9.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 117 Kč
Po slevě 39%
Letecky
Warszawa
Út 29.8 – Út 12.9.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 724 Kč
Po slevě 43%
Letecky
Katowice
Út 29.8 – Út 12.9.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 724 Kč
Po slevě 43%
Letecky
Praha 18:45
St 30.8 – So 2.9.2017
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
4 dny
all inclusive
11 290 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha
St 30.8 – St 6.9.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 990 Kč
Letecky
Praha
St 30.8 – So 9.9.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
15 590 Kč