Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Hotel Lordos Beach ****

Poloha

velmi oblíbený a žádaný hotel je situován v centru oblasti zvané "Dhekelia" s několika restauracemi a bary. Samotné centrum s malebným přístavem a pevností je vzdáleno cca 9 km. Autobusová zastávka, ze které lze cestovat po městě (jezdí téměř každých 30 minut) i do dalších letovisek (spojení několikrát denně), se nachází na hlavní cestě. Jízdné do centra Larnaky vyjde na cca 1,50€, do Ayia Napa cca 4€ & zpáteční jízdenka na cca 7€/osoba. Taxi do centra Larnaky vyjde na cca 15€/cesta (cca 15 minut jízdy). Nejbližší banka je cca 1,5 km směrem do Larnaky, u hotelu Palm a Princess Beach, nejbližší lékárna je cca 1 km stejným směrem.

Pláž

chloubou hotelu je krásná dlouhá pláž s tmavším pískem a velká zahrada, která je po celý den dějištěm nejrůznějších aktivit. Vstup do moře je pozvolný. Občas bývají vlny. Moře je zde čisté.

Kapacita

v hotelu je 175 pokojů (1-, 2lůžkových s možností jedné přistýlky a rodinné pokoje s palandou pro děti). Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchou a vanou nebo sprchovým koutem, WC, klimatizací, fénem, telefonem, TV se satelitním příjmem a hudebními kanály, chladničkou (minibar na vyžádání, konzumace extra), trezorem, balkónem nebo teráskou s bočním výhledem na moře (v základní ceně). Pokoje typu superior s bočním výhledem na moře jsou za příplatek (modernější, součástí vybavení je navíc rychlovarná konvice a župany pro dospělé osoby) - ceny Vám rádi sdělíme. Pokoje s přímým výhledem na moře a zahradu, které mají 2 balkónky s panoramatickým výhledem, jsou za příplatek (součástí těchto pokojů je navíc rychlovarná konce, župany a trepky pro dospělé osoby) - ceny naleznete na našem webu. Do minibaru je povoleno vkládat pouze léky a jídlo pro kojence. Pokoje typu mini suite s výhledem do zahrady (až pro 4 dospělé osoby) a grand suite s bočním výhledem na moře (až pro 4 dospělé osoby) jsou na vyžádání, za příplatky - ceny vám rádi sdělíme. Jejich přesný popis Vám v případě zájmu rádi sdělíme. Propojené pokoje (na vyžádání). Dětská postýlka na vyžádání zdarma (nelze umístit do pokoje, který je již obsazen 1 přistýlkou, lze tedy umístit, pouze když je na pokoji neobsazená přistýlka a u rodinného pokoje jako čtvrtá osoba).

Služby

hala s recepcí, výtahy, salónek, konferenční sály a učebny s moderním vybavením, místnost s kancelářským vybavením a internetem (za poplatek cca 6€/den), kadeřnický salón, prádelna (za poplatek, cena dle délky praní), kavárna Atlantis, obchod se suvenýry, koktejl bar Sirens, bar Atlantis u bazénu, bar Poseidon na pláži, restaurace Oceanis, vyhlídková terasa, krásná zahrada, parkoviště. Hlídání dětí (za poplatek cca 7-12€/hodina, hlídání v dětském miniklubu za poplatek cca 6€/hodina). Adaptéry hotel půjčuje za vratnou zálohu cca 5€. Osušky na pláž zdarma. Wifi v hotelu i na pokojích zdarma.

Stravování

formou polopenze. Snídaně - švédský stůl, večeře - švédský stůl (cca 4x týdně) a formou bohatého menu s výběrem obvykle ze čtyř hlavních jídel (cca 3x týdně). Předem je možné přikoupit si obědy (obvykle bufet nebo výběr z ? la carte menu) - ceny naleznete na našem webu.

Sport a zábava

velkolepě řešené venkovní bazény s vodopádem a kaskádami propojené můstky, bazének s vířivkou, oddělený dětský bazén s ostrovem pokladů (součástí je malý vodní park se skluzavkou), vnitřní bazén s jacuzzi (v zimním období vyhřívaný), dětský koutek děti je možné v průběhu dne svěřit pod odborný dohled v tzv. miniklubu, kde jsou pro ně připraveny dětské programy (obvykle v hlavní sezóně, v cizím jazyce). Lehátka a slunečníky u bazénu i na pláži (zdarma). Tenisové kurty (zdarma během dne, vratná záloha cca 50€ za rakety a míčky, poplatek za večerní osvětlení cca 3€/hodina), stolní tenis, šipky, volejbal a plážový volejbal - zdarma, kulečník (za poplatek cca 1€/hra), hrací automaty - za poplatek (cca 1€/hra). Dobře vybavené fitcentrum (zdarma), sauna a pára (za poplatek cca 5€/den/služba), masáže (za poplatek cca 25-70€/30-60 minut. Na pláži je za poplatek (cca 7-55€) velmi bohatá nabídka vodních sportů (např. vodní lyže, šlapadla, kánoe, motorové čluny, paragliding, potápění). Hotel pro své hosty pořádá obvykle v hlavní sezóně animační programy (v cizím jazyce - obvykle anglicky, německy a rusky). Dále různé společenské a zábavní programy (kyperské večírky, show, kabaret, živá hudba…).

Hlavní výhody vybrané kapacity

slunečníky a lehátka na pláži zdarma skluzavka pro děti krásné prostředí velmi chutná strava

Popis letoviska

Říká se, že Larnaka je branou do Kypru, je zde letiště i moderní přístav jachet. Je důležitým turistickým střediskem, které je dál od vlastního centra města. V zátoce Larnaka je vybudována pobřežní promenáda s palmami a spoustou hotelů i restaurací. Současné město bylo vybudováno na místě starověkého Kitionu. Zbytky starého města naleznete asi 1km od centra. Nápisy a štítky přibližují historii a popisují archeologické nálezy a jejich hodnotu. Za zmínku stojí archeologické muzeum se sbírkou keramiky ze starověkého Kitionu, neolitické sídliště Hirokitia nedaleko Larnaky, které je jedním z nejdůležitějších prehistorických nalezišť ve východním Středomoří a je chráněno mezinárodní organizací UNESCO, mešita Grand Mosque či posvátné islámské místo Hala Sultan, ležící na Slaném jezeře. Larnaka Salt Lake neboli Larnacké slané jezero se nachází mezi městem Larnaka a mezinárodním letištěm, v zimě je domovem tisíců plameňáků a ostatních druhů ptáků, v létě však vysychá a zůstává v něm jen tenká vrstva soli. Pláže – v této oblasti najdete typicky městské pláže s tmavším jemným pískem, místy i s oblázky nebo drobnými kamínky a moře s čistou vodou. Na plážích se půjčují slunečníky a lehátka za cca 7,50€/set/den + někde se dají připlatit též matrace na lehátka za cca 1,50€/kus. Tipy na výlety: velbloudí park Mazatos s dětskými atrakcemi, cca 10 km západně od města , pěší túry na vápencové kopce za Dhekelia Road a dálnicí – hezký výhled na celý larnacký přístav, záliv i město. Projížďky lodí v zálivu, lodní výlety pro potápěče k vraku lodi Zinobia (cca 1,5 km od Finikoudes v hloubce 40 m). Zajímavost pro potápěče: Vrak Zenobia (dlouhý 172 m a široký 28 m) patří mezi deset nejlepších a nejlépe posazených vraků na světě. Historie trajektu Zenobia začala v červnu roku 1980, kdy loď s více než sto nákladními auty, přívěsy a návěsy na palubě vyplula z přístavu Larnaka. Palubní počítače špatně naplnily vyrovnávací nádrže a loď se ve vzdálenosti jen cca 1 400 m od přístavu nahnula na bok. Řetězy, jimiž byla zajištěna auta, se pod jejich vahou přetrhaly, náklad sjel k boku lodi a pokusy o následné přečerpání nádrží nemohly situaci zachránit. Dva dny celá Larnaka sledovala, jak trajekt pomalu klesá ke dnu. Vrchol vraku je 18 metrů pod hladinou, nejnižší část ve 42 m. Při dobrých podmínkách viditelnost dosahuje až 50 metrů. Nejideálnější podmínky pro potápění jsou od května do října, kdy je nejklidnější moře. Pokud si pronajmete auto a budete chtít zaparkovat na placeném parkovišti, platí se přes SMS, ceny se pohybují kolem cca 2€/hodina. Pláž: písečná Vzdálenost od Ayia Napy: cca 37 km Transfer od letiště v Larnace: cca 15 km Orientační doba transferu z letiště v Larnace: cca 20 minut Hodnocení letoviska: vhodné pro relaxaci a odpočinek i jako výchozí místo pro různé výlety po ostrově a do okolí města

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

2 uživatelů

Pořadí

3. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

28.7.2015 | Tiguan
Datum pobytu: 1.7.2015
pokud bych se někdy chtěl vrátit tak nikdy na toto místo,zlatý Protaras

Nejnovější recenze

3
28.7.2015 | Tiguan
Datum pobytu 1.7.2015
3/5 - Průměr
pokud bych se někdy chtěl vrátit tak nikdy na toto místo,zlatý Protaras
5
28.2.2013 | Irena.Č.
Datum pobytu 1.5.2011
5/5 - Úžasné
Hotel je vhodný pro klienty všech věkových kategorií. Klienti se rádi vrací do tohoto příjemného hotelu.

Larnaca

Larnaca je vstupní branou Kypru, vstupem na Afroditin ostrov. Město, které bylo ještě před třiceti lety ospalou rybářskou vesnicí, se v poslední době stalo významným turistickým centrem s mezinárodním letištěm a mnoha moderními turistickými komplexy.

Město vzniklo na místě starověkého střediska Kitia, které založili uprchlíci z Mykén po jejich zničení ve 13. století před naším letopočtem. Kition po staletí bývalo důležitým obchodním a diplomatickým centrem, které Kypr spojovalo s celým tehdejším civilizovaným světem. V dnešním městě se nacházejí pozůstatky starověkého Kitia, ze starověkého sídla se zachovalo jen pár obvodových zdí. S Kitiem jsou spojena dvě významná jména, pochází odtud zakladatel stoické filozofie Zenón a svůj druhý život zde prožil biblický Lazar, který zde šířil křesťanství a stal se prvním zdejším biskupem. Jakožto patronu města je mu zasvěcen nejvýznamnější místní kostel.

Za prohlídku stojí také dvě významná muzea, Archeologické a Pieridisovo muzeum, vlastnící pozoruhodnou sbírku keramiky a sošek. V Larnace žila dříve početná turecká menšina, islámskou historii dnes připomíná pouze mešita Džamí Kebir a poutní místo Hala Sultan Tekke, kde je údajně pohřbena teta Proroka Mohameda.

Velký rozmach zaznamenala Larnaca po roce 1974, kdy bylo vybudováno moderní mezinárodní letiště a zároveň při pobřeží začala vznikat nová turistická zóna. V dnešním centru je velké množství restaurací, barů a diskoték. Mezi nejhezčí části dnešní Larnaky patří pobřežní promenáda Finikudes.

Vzdálenost od letiště cca 10 km.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

Kypr

Poloha: Kypr je třetím největším ostrovem Středozemního moře. Jeho poloha je jihovýchodně od Malé Asie, tedy od Turecka. Ostrov je rozdělen na dvě části a to Kyperskou republiku a Tureckou republiku severního Kypru, která je ovšem uznávána pouze Tureckem. Tato dvě území jsou striktně oddělena zelenou linií a turistům se nedoporučuje snažit se proniknout do okupované části. Celková rozloha ostrova činí 9 251 km2 a žije zde cca 689 565 obyvatel. Úředním jazykem je zde řečtina a turečtina a náboženství je zde převážně pravoslavné křesťanství. Kypr se dá popsat jako svérázná směsice řecké, turecké a britské kultury. Na ostrově je mnohem čistěji než v Turecku a Kypr dokonce předčí i jinak oblíbené Řecko. Moře je tu opravdu nádherné, však podle pověsti se u kyperských břehů zrodila z mořské pěny bohyně krásy Afrodité. Voda je zde průzračně čistá, pláže písečené i oblázkové a místní obyvatelé zde udržují úzskostlivě čistotu a bezpečí. Nejkrásnější a nejvyhlášenější pláže naleznete bezpochyby v Aya Napa, jejíchž bílý písek a čistá voda byly oceněny i v rámci UNESCO. Kypr je obecně považován za ostrov značné krásy a mnohých kontrastů, od zlatých pásů pobřeží až po zalesněné hory se stále nezničenou přírodou a malebnými vesničkami. Vzhledem ke své pozici na východním konci Středomoří má ostrov jedny z nejzdravějších klimatických podmínek na světě. Kyperská kultura patří k těm nejstarším kulturám ve Středomoří. Ostrov získal své jméno již ve čtrnáctém století před Kristem, kdy jej pojmenovali Achájové na Kypros. Později byl ostrov postupně dobyt Asyřany, Egypťany, Peršany, Alexandrem Velikým. Na konci devatenáctého století získala ostrov pod svoji nadvládu Velká Británie, která zde po druhé světové válce zřídila imigrační tábory pro židovské obyvatelstvo putující z Evropy do Palestiny. V roce 1960 byla vyhlášena Kyperská republika, do jejíž ústavy byl přidán zákaz připojení k Řecku. Následně v roce 1974 byl na ostrově proveden národní gardou převrat a Turecko obsadilo, navzdory hrozbě připojení k Řecku, severovýchodní část ostrova. Toto území bylo nazváno Severokyperskou tureckou republikou. Ostrov je dodnes rozdělen tzv. Atilovou linií a mezi oběma státy vzniklo nárazníkové pásmo, které je spravováno OSN. V dnešní době je Kypr bez turecké části jedním z vážných uchazečů o členství v Evropské unii. Dnešní Kypr dozajista překvapí mnohé svými kontrasty, na jedné straně bezvadně fungují služby cestovního ruchu, bankovnictví atd., na straně druhé dodržováním svých tradic a zvyků. Dlouhý a dramatický historický vývoj dal základ nespočetnému množství monumentů a pozůstatků z různých historických období svěčící o existenci mnoha civilizací, které zde žily po staletí. Kypr je také považován za kolébku muzeí a jiných historických památek od řeckých chrámů a římských pozůstátků až po malované byzantské kostely a křižácké hrady. Za návštěvu stojí učitě tato místa : hlavní město Nikósie, pohoří Trodos, křížácký hrad Kolossi, národní parky Cavo Gkreko, Potamos tou Liopetriou a poloostrov Akamas s významnou soutězskou. Dále pak významné historické město severního Kypru – Gazimagusa případně římské a byzantské vykopávky – Salamis, které naleznete také v severní části ostrova. Můžeme Vám také doporučit památky zapsané v UNESCU a to Kostely v oblasti Troodosu s nástěnnými malbami.. Pokud budete mít možnost určitě si nenechte ujít pověstnou místní svatbu s venkovní hostinou, která se pořádá často za účasti i celé vesnice a při které se rozbíjí granátové jablko jako symbol plodnosti a následně se zpívá a tančí až do ranních hodin. V této souvislosti bychom Vás rádi upozornili, že dle Kyperského zvyku není slušné dopít skleničku vína až do dna. Skleničky se plní jen do poloviny a víno se následně dolévá.

Počet obyvatel: cca 689 565

Jazyk: Řečtina a turečtina.

Měna: Euro

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Hotel Lordos Beach ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
Po 1.5 – Čt 11.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
28 390 Kč
Letecky
Praha
Po 1.5 – Čt 11.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
plná penze
35 290 Kč
Letecky
Praha
Po 1.5 – Po 15.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
34 490 Kč
Letecky
Praha
Po 1.5 – Po 15.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
plná penze
44 150 Kč
Letecky
Praha
Čt 4.5 – Čt 11.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
23 790 Kč
Letecky
Praha
Čt 4.5 – Čt 11.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
plná penze
28 620 Kč
Letecky
Praha
Čt 4.5 – Po 15.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
29 990 Kč
Letecky
Praha
Čt 4.5 – Po 15.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
plná penze
37 580 Kč
Letecky
Praha
Čt 4.5 – Čt 18.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
34 490 Kč
Letecky
Praha
Čt 4.5 – Čt 18.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
plná penze
44 150 Kč
Letecky
Praha
Po 8.5 – Po 15.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
23 790 Kč
Letecky
Praha
Po 8.5 – Po 15.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
plná penze
28 620 Kč
Letecky
Praha
Po 8.5 – Čt 18.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
28 390 Kč
Letecky
Praha
Po 8.5 – Čt 18.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
plná penze
35 290 Kč
Letecky
Praha
Po 8.5 – Po 22.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
34 490 Kč
Letecky
Praha
Po 8.5 – Po 22.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
plná penze
44 150 Kč
Letecky
Praha
Čt 11.5 – Čt 18.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
23 790 Kč
Letecky
Praha
Čt 11.5 – Čt 18.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
plná penze
28 620 Kč
Letecky
Praha
Čt 11.5 – Po 22.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
29 990 Kč
Letecky
Praha
Čt 11.5 – Po 22.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
plná penze
37 580 Kč
Letecky
Praha
Čt 11.5 – Čt 25.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
34 490 Kč
Letecky
Praha
Čt 11.5 – Čt 25.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
plná penze
44 150 Kč
Letecky
Praha
Po 15.5 – Po 22.5.2017
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
snídaně
23 330 Kč
Letecky
Praha
Po 15.5 – Po 22.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
23 790 Kč
Letecky
Praha
Po 15.5 – Po 22.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
plná penze
28 620 Kč