Popis

Popis hotelu Lamar Resort Abu Soma ****+

Doporučení

Oblíbený hotelový komplex nabízí příjemnou rodinnou dovolenou na krásné soukromé pláži, množství sportovního vyžití, potápění i surfování a zároveň prostředí vhodné pro relaxaci a odpočinek.

GPS souřadnice

26.792059, 33.933583

Pláž

Soukromá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je přímo u hotelu. SLUNEČNÍKY, LEHÁTKA A OSUŠKY NA PLÁŽI ZDARMA. K dispozici je plážový bar a sprchy. Vodní sporty a potápění na pláži za poplatek.

Poloha

Hotel se nachází v oblasti Abu Soma přímo na soukromé písečné pláži a pouhých 8 km od centra města Safaga. Mezinárodní letiště je vzdáleno cca 55 km.

Stravování

Služby all inclusive zahrnují plnou penzi formou bufetu (snídaně, obědy, večeře), odpolední občerstvení a zmrzlinu, neomezenou konzumaci alkoholických a nealkoholických nápojů místní výroby v době od 10:00 do 23:00 h. Uvedené časy jsou orientační.

Ubytování

Prakticky zařízené pokoje s balkonem nebo terasou a vlastním sociálním zařízením (sprcha, WC, fén) jsou klimatizovány (klimatizace zdarma) a vybaveny Wi-Fi připojením (za poplatek), TV/SAT, telefonem, minibarem a trezorem. Možnost jedné přistýlky ve standardních pokojích. Maximální obsazenost tři dospělí. Rodinné pokoje na vyžádání.

Vybavení

Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, á la carte restaurace, orientální kavárna, lobby bar, plážový bar a bar u bazénu, venkovní bazén, dětský bazén, animační programy, dětský klub, diskotéka, konferenční centrum, nákupní pasáž.
Zdarma: slunečníky, lehátka a osušky u bazénu (osušky - vratná kauce).
Za poplatek: Wi-Fi připojení v celém areálu, plážový volejbal, fotbal, basketbal, tenis, fitness, stolní tenis, šipky, biliár, elektronické hry, masáže a SPA centrum, hlídání dětí, potápěčské centrum, shuttle
bus do centra Hurghady.

Celkové hodnocení hotelu

4/5 - Skvělé

Hodnotilo

8 uživatelů

Pořadí

27. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

28.6.2016 | Ivaneeeečka
Datum pobytu: 1.4.2016
za ty paníze jsem byla spokojená a dovolenou jsem si užila luxusně

Nejnovější recenze

4
31.5.2016 | Vlasta Vlková
Datum pobytu 1.5.2016
4/5 - Skvělé
Klidné nenáročná dovolená.
5
30.4.2016 | Pavel Jukl z Chomutova
Datum pobytu 1.4.2016
5/5 - Úžasné
Záleží na tom, co kdo od návštěvy Egypta očekává. Já jsem jel za mořem, sluníčkem a odpočinkem. Splněno po komunisticku - na 150 procent. Kdo hledá zábavu, ať jede radši jinam. Byl jsem v Egyptě podruhé a říjnu letím znovu. Ten týdenní relax za ty peníze opravdu stojí.
3
24.10.2015 | GeorgeG
Datum pobytu 1.10.2015
3/5 - Průměr
Když bych zase letěl na Last moment a žádný jiný cenově přijatelný hotel by nebyl tak bych sem asi jel opět znova. Hotel má jednu výhodu - vzhledem ke kritizovanému stravování tam člověk nestloustne :-)

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Lamar Resort Abu Soma ****+

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
St 31.8 – St 7.9.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 490 Kč
Letecky
Praha 8:30
Po 5.9 – Po 12.9.2016
2 lůžkový pokoj Standard, přistýlka
8 dní
all inclusive
22 990 Kč
Letecky
Praha
St 7.9 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 490 Kč
Letecky
Praha 8:30
Po 12.9 – Po 19.9.2016
2 lůžkový pokoj Standard, přistýlka
8 dní
all inclusive
22 990 Kč
Letecky
Praha
St 14.9 – St 21.9.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 490 Kč
Letecky
Praha 0:05
Po 19.9 – Po 26.9.2016
jednolůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
15 790 Kč
Letecky
Praha
St 21.9 – St 28.9.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 490 Kč
Letecky
Praha 0:40
St 21.9 – Ne 2.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
12 dní
all inclusive
13 880 Kč
LM | Po slevě 6%
Letecky
Praha 0:05
Po 26.9 – Po 3.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
8 dní
all inclusive
12 180 Kč
Letecky
Praha
St 28.9 – St 5.10.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 490 Kč
Letecky
Praha 0:05
St 28.9 – Ne 9.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
12 dní
all inclusive
13 080 Kč
LM | Po slevě 20%
Letecky
Praha 0:05
Ne 2.10 – St 12.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
11 dní
all inclusive
12 680 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Praha 0:05
Po 3.10 – Po 10.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
8 dní
all inclusive
10 980 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
St 5.10 – St 12.10.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
19 490 Kč
Letecky
Praha 0:05
Ne 9.10 – St 19.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
11 dní
all inclusive
13 480 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 0:05
Po 10.10 – Po 17.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
8 dní
all inclusive
11 280 Kč
LM | Po slevě 15%
Letecky
Praha
St 12.10 – St 19.10.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
19 990 Kč
Letecky
Praha 0:05
Ne 16.10 – St 26.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
11 dní
all inclusive
13 480 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 0:05
Po 17.10 – Po 24.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
8 dní
all inclusive
11 080 Kč
LM | Po slevě 17%
Letecky
Praha
St 19.10 – St 26.10.2016
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
19 990 Kč
Letecky
Praha 0:05
St 19.10 – Ne 30.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
12 dní
all inclusive
13 880 Kč
LM | Po slevě 15%
Letecky
Praha 0:05
Po 24.10 – Po 31.10.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
8 dní
all inclusive
11 980 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 0:05
Po 31.10 – Po 7.11.2016
2 lůžkový pokoj (obs. 3 osobami), přistýlka
8 dní
all inclusive
17 390 Kč