Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Mapa Hurghada Egypt

Popis

Popis hotelu Shams Safaga ***

Ruhige Lage ... Beliebtes Hotel bei Tauchern ... All Inclusive ...

Lage: Das Hotel befindet sich in ruhiger Lage, direkt am hoteleigenen Sandstrand. In direkter Nachbarschaft befindet sich das Schwesterhotel Imperial Shams Abu Soma. Das Ortszentrum von Safaga ist ca. 5 km entfernt. Transferzeit ab Flughafen: ca. 60 bis 100 Minuten.

Ausstattung: Das Hotel verfügt über 340 Zimmer im 5-stöckigen Haupthaus und in den Bungalows. Empfangshalle mit Rezeption, Aufenthaltsraum, Lift, Internetecke (gegen Gebühr), Restaurant mit Nichtraucherbereich, A-la-carte-Restaurant (gegen Gebühr), Bar, Geschäft. Gepflegter Außenbereich mit Süßwasserpool, Coffeeshop/Poolbar sowie Strand-Snackbar. Liegen, Auflagen, Sonnenschirme und Badetücher sind an Pool und Strand inklusive.

Unterbringung: Doppelzimmer (Haupthaus, A1-3A) mit Sitzecke, Kühlschrank, Klimaanlage/Heizung, Safe, SAT-TV, Telefon, Bad, Dusche, WC, Föhn (an der Rezeption erhältlich), Balkon, teilweise Meerblick. Wahlweise Sparzimmer (Haupt- oder Nebenhaus, A1-3S) ohne Balkon und ohne Meerblick und Aktionszimmer (Haupthaus, A2-3R) mit Balkon, sonst Ausstattung wie A2A, buchbar. Bungalow-Zimmer (A1-3C): Mit Terrasse, sonst wie A2A. Familienzimmer (Haupthaus, A2E): 2 Doppelzimmer mit Verbindungstür. Wahlweise auch mit Balkon (A2F) buchbar. Bungalow (A2G): 2 Doppelzimmer mit Verbindungstür und Terrasse.

Essen & Trinken: All Inclusive.

Unterhaltung: Tagesanimation und gelegentlich abends Veranstaltungen.

Sport/Aktivitäten: Inklusive: Beachfußball, Beachvolleyball, Billard, Minigolf, Squash, Tennis (inklusive von 9.00 bis 17.00 Uhr; Flutlicht gegen Gebühr), Tischtennis, Wasserball. Gegen Gebühr: Reiten, Surfen (Kitesurfen im Schwesterhotel Shams Prestige), Tauchen.

Wellness: Gegen Gebühr: Spa-Center im Schwesterhotel Imperial Shams Abu Soma mit Aqua-Tronic-Pool, Beauty Center, Dampfbad, Massage, Sauna, Whirlpool.

Familien: Separates Kinderbecken, Kinderdisco, klimatisierter Miniclub (5-12 Jahre), Spielplatz.

Info: Kreditkarten: Mastercard, VISA; Landeskategorie: 4 Sterne. Medizinische Versorgung im Hotel verfügbar.

Buchungshinweis: Belegung der Familienzimmer: mind. 4, max 5 Personen.

Sparvorteil: Bis zu 25% Superplus-Frühbucherrabatt, Gratisnächte, z.B. 14=11 sowie weitere Preisvorteile zu bestimmten Terminen entnehmen Sie bitte dem Preisteil.

All Inclusive: Alle Mahlzeiten in Buffetform. Lokale alkoholische (Bier, Wein, Spirituosen), Cocktails und alkoholfreie Getränke (Softdrinks, Wasser) von 10.00 bis 24.00 Uhr. Tee, Kuchen und Snacks von 16.00 bis 17.00 Uhr. Mittagessen auch in der Strand-Snackbar möglich (Reservierung erforderlich).

Celkové hodnocení hotelu

4
4/5 - Skvělé

Hodnotilo

106 uživatelů

Pořadí

36. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

9.12.2015 | Marek
Datum pobytu: 1.12.2015
Klidna a pohodova dovča. Prostě jak si dovolenou uděláme takovou ji máme!

Nejnovější recenze

5
23.10.2014 | sumenka
Datum pobytu 1.10.2014
5/5 - Úžasné
Když se tam míníme se zase vrátit po sedmé tak není co řešit
2
10.10.2014 | SIPKOVA
Datum pobytu 1.9.2014
2/5 - Horší
UŽILI JSME SI DOVOLENOU SICE NE DLE SVÝCH PŘEDSTAV, ALE UŽ BYCHOM SE SEM NEVRACELI.JEZDÍME DO EGYPTA KVŮLI PRŮZRAČNÉMU MOŘI , KORÁLŮM A RYBIČKÁM A TADY JSME TO NENAŠLI.
2
14.9.2014 | Marcela M.....
Datum pobytu 1.9.2014
2/5 - Horší
Kdybych měla znovu volit, tady bych již nejela, jedinný důvod je nefungující klimatizace v resta.uracích ,jídelně a barech, todle když napraví bylo by super.

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Shams Safaga ***

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
St 3.8 – St 10.8.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
17 471 Kč
SLM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
St 10.8 – St 17.8.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
17 471 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
St 17.8 – St 24.8.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
17 471 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
St 24.8 – St 31.8.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
17 471 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
St 31.8 – St 7.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
17 011 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Lipsko 1:50
Čt 1.9 – Po 12.9.2016
3 lůžkový bungalov
12 dní
all inclusive
821 Eur
LM | Po slevě 10%
Letecky
Mnichov 1:30
Čt 1.9 – Čt 15.9.2016
3 lůžkový bungalov
15 dní
all inclusive
900 Eur
LM | Po slevě 16%
Letecky
Lipsko 1:50
Čt 1.9 – Čt 15.9.2016
3 lůžkový bungalov
15 dní
all inclusive
917 Eur
LM | Po slevě 9%
Letecky
Frankfurt 1:00
Pá 2.9 – Pá 9.9.2016
3 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
825 Eur
Letecky
Frankfurt 1:00
Pá 2.9 – Pá 16.9.2016
3 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
1 066 Eur
Letecky
Norimberk 0:15
So 3.9 – So 17.9.2016
3 lůžkový bungalov
15 dní
all inclusive
946 Eur
Letecky
Salzburg 1:20
Ne 4.9 – Ne 11.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
799 Eur
LM | Po slevě 12%
Letecky
Salzburg 1:20
Ne 4.9 – Ne 18.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
1 159 Eur
LM | Po slevě 9%
Letecky
Mnichov 1:30
Po 5.9 – Po 12.9.2016
3 lůžkový bungalov
8 dní
all inclusive
665 Eur
LM | Po slevě 6%
Letecky
Mnichov 1:30
Po 5.9 – Čt 15.9.2016
3 lůžkový bungalov
11 dní
all inclusive
769 Eur
LM | Po slevě 14%
Letecky
Mnichov 1:30
Po 5.9 – Po 19.9.2016
3 lůžkový bungalov
15 dní
all inclusive
900 Eur
LM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
St 7.9 – St 14.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
17 011 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Mnichov 1:30
Čt 8.9 – Čt 15.9.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
785 Eur
LM | Po slevě 5%
Letecky
Lipsko 1:50
Čt 8.9 – Čt 15.9.2016
3 lůžkový bungalov
8 dní
all inclusive
744 Eur
Letecky
Mnichov 1:30
Čt 8.9 – Po 19.9.2016
3 lůžkový bungalov
12 dní
all inclusive
826 Eur
LM | Po slevě 7%
Letecky
Lipsko 1:50
Čt 8.9 – Po 19.9.2016
3 lůžkový bungalov
12 dní
all inclusive
889 Eur
LM | Po slevě 6%
Letecky
Lipsko 1:50
Čt 8.9 – Čt 22.9.2016
3 lůžkový bungalov
15 dní
all inclusive
985 Eur
Letecky
Frankfurt 1:00
Pá 9.9 – Pá 16.9.2016
3 lůžkový bungalov
8 dní
all inclusive
803 Eur
Letecky
Frankfurt 1:00
Pá 9.9 – Pá 23.9.2016
3 lůžkový bungalov
15 dní
all inclusive
1 077 Eur
Letecky
Norimberk 0:15
So 10.9 – So 17.9.2016
3 lůžkový bungalov
8 dní
all inclusive
709 Eur