Popis

Popis hotelu Studia Efi

Poloha

velmi oblíbená studia s příjemnou atmosférou se nacházejí v klidné části letoviska Nei Pori. V přízemí budovy je mož-nost posezení a malá zahrádka. V blízkosti jsou taverny, restaurace, obchody s potravinami a suvenýry, pekárna s cuk-rárnou. V letovisku Nei Pori bývá obvykle od poloviny června do poloviny září pouť s atrakcemi pro děti i dospělé (např. ruské kolo, lochneska, centrifuga, elektrická autíčka, trampolína, dráha s dětskými motorovými čtyřkolkami, střelnice, bazén s lodičkami…). Na pobřežní promenádě jsou stánky s cukrovou vatou, praženou a vařenou kukuřicí, ořechy, sušeným ovocem… Po letovisku jezdí výletní vláček z náměstí v Nei Pori do přístavu v Platamonasu a zpět (cena cca 3€). Každý pátek dopoledne se poblíž kostela koná trh. Doporučujeme též navštívit hrad Platamonas (taxi cca 7-8€/cesta), pěšky cca 2 hodinky procházkovou chůzí. Další tip na výlet pro milovníky pěších túr - horská vesnička Staré Pori (cca 2,5 hodiny pěšky). Vlakem za cca 3€ se dá cestovat do letoviska Leptokarie a případně je též možné dojet vlakem až do Thessaloniki (zpáteční jízdenka vychází na cca 20€). Autobusová zastávka je cca 400 m od studií, linka jezdí několikrát denně, možnost dopravit se do sousedního střediska Platamonas nebo do Leptokarie - za nákupy i zábavou. Nejbližší zdravotní středisko je v Litochoru (cca 25 km), nejbližší nemocnice v Larise (cca 40 km) nebo v Ka-terini (cca 55 km). Upozorňujeme, že ve studiích Efi není výtah.h.

Pláž

široká písečná pláž je ve vzdálenosti cca 250 m (přes silnici). Vstup do moře je pozvolný. Voda je zde čistá. Na pláži v letovisku jsou sprchy a kabinky na převlečení. Na pláži je volejbalové hřiště. V blízkosti pláže v Nei Pori cestu lemují hotely, taverny, restaurace a bary. Na pláži jsou sprchy a převlékárny.

Kapacita

celková kapacita této třípatrové budovy je 18 jednotek (1-, 2lůžková studia s možností jedné přistýlky a studia pro rodi-ny až pro 4 osoby). Součástí každého studia je koupelna se sprchovým koutem, WC, klimatizace, kuchyňský kout se základním vybavením s elektrickým vařičem, chladnička, TV (jen místní programy), balkón (s markýzami) s výhledem na letovisko, okolí nebo vedlejší hotelovou zástavbu. Studio pro rodiny (až 4 osoby, doporučujeme pouze pro 2 dospělé osoby a 2 děti) ve 3. patře se skládá z ložnice, kde jsou 3 lůžka a oddělené kuchyňské části, kde je umístěno 1 lůžko, event. přistýlka. Ubytování pro 1 osobu je možné ve studiu s neobsazeným lůžkem. Studia pro 2-3 osoby jsou umístě-na v 1. a 2. patře. Trezor na pokoji (za poplatek cca 1€/den v případě využití se hradí úhrada poslední den, v hotovos-ti). Dětská postýlka na vyžádání zdarma. Wifi v objektu zdarma.

Stravování

bez jídla. Vlastní s možností vaření. V letovisku Nei Pori je nespočet restaurací a taveren, které nabízejí za velmi přijatelné ceny speciality tradiční řecké i mezinárodní kuchyně, pro milovníky ryb mají velmi bohatou nabídku jídel z mořských plodů. Doporučujeme určitě vyzkoušet.

Sport a zábava

slunečníky a lehátka na pláži - jejich pronájem je podmíněn konzumací (nápoje, občerstvení) v plážovém baru, restaura-ci, taverně. V případě opuštění pláže (například přes oběd) je po návratu vyžadována další konzumace. Vodní sporty na pláži (za poplatek).

Hlavní výhody vybrané kapacity

Klidné a čisté prostředí Výhodná cena Dobré umístění

Popis letoviska

Dnes známé a vyhledávané přímořské letovisko, jehož největším lákadlem je dlouhá široká písečná pláž s možností vodních sportů, nechybí na ní kabiny na převlečení a sprchy. Středisko je lemováno hradbou pohoří bájného Olympu, který svou přirozenou horskou kulisou brání přístupu severních větrů a deštivému počasí. Právě zde se vytváří speciální mikroklima s nadprůměrným počtem slunných dní. Letovisko se táhne v délce několika kilometrů. Hlavní třída je lemována ubytovacími zařízeními, převážně apartmány nebo studii, dále jsou zde obchody se suvenýry, restaurace, taverny, bary, cukrárny, turistické kanceláře, směnárny a lékárna. Večerní procházka nabídne kouzelný pohled na osvětlenou pevnost Platamonas, kam dojdete za cca 2 hodiny. V moderním letovisku nechybí ortodoxní kostel, prostorná dětská hřiště ani lunapark. V hlavní letní sezóně funguje v letovisku malý vláček jezdící do sousedního střediska Platamonas. Zpáteční jízdenka vyjde dospělého - ceny z roku 2015 - na 3€, děti od 2 do 10 let platí 2€. Taxi na hrad Platamonas vyjde na cca 12€. Klasickým vlakem je pak možné za cca 2€ dojet do Leptokarie nebo za cca 10€ do Thessaloniki. Do Leptokarie se můžete vydat za stejnou cenu také autobusem, který odjíždí z centra od kostela. Jednou týdně se v Nei Pori poblíž kostela konají trhy, na kterých je velmi bohatá nabídka různého zboží, především pak čerstvé zeleniny, ovoce a domácích zemědělských produktů. Pro sportovně založené cestovatele je zde k dispozici atletické centrum, jehož součástí jsou tenisové kurty, sportovní hřiště, vybavené fitcentrum, velký bazén, dětský koutek a snackbar s občerstvením. Pláž: písečná Vzdálenost od Thessaloniki: cca 145 km. Orientacní doba transferu z letište: cca 2 hodiny a 30 minut Orientační doba transferu z letiště: cca 2 hodiny Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace, pro rodinnou dovolenou i pro sportovně založené

Řecko

Poloha: Řecko je kouzelná země, protkaná slunečními paprsky, prosycená vůní zrajících oliv a omývaná vlnami blankytně modrého moře. Bohové Řecko milovali a rozmazlovali. Důkazem nám jsou chrámy a mocné monumentální stavby, jež pro ně vytvořili smrtelníci jako projev úcty a vděčnosti. Řecko má velice zajímavou minulost, krásnou krajinu a pestrou kuchyni, ale samozřejmě bychom v žádném případě neměli opomenout pohostinnost místních obyvatel, jež velice přispívá k příjemné atmosféře při pobytu v Řecku. Řecko se nachází v jižní části Balkánského poloostrova. Jeho břehy jsou omývány Středozemním, Jónským a Egejským mořem. Pro tuto balkánskou zemi je charakteristická velká přírodní rozmanitost. Vysoká pohoří (Olymp - 2.917 m), úrodné nížiny a krásné ostrovy. Ostrovy tvoří přes pětinu rozlohy země. Z tisíců řeckých ostrovů a ostrůvků jich má pouze 78 více než 100 celoročních obyvatel. Několik stovek větších ostrovů se dělí do 4 souostroví: v Egejském moři se nachází Kyklády, Severní a Jižní Sporády, součástí Jižních Sporád jsou i Dodekanésy. Poslední skupina se nachází v Jónském moři, jedná se o Jónské ostrovy. Nezařazené zůstávají ostrovy v Sarónském zálivu, Évia a Kréta

Počet obyvatel: 10.000.000.

Hlavní město: Athény.

Jazyk: Řečtina.

Měna: Euro.

Ceny: Obecně platí, že v Řecku jsou ceny vyšší než u nás. V létě je však ovoce, zelenina, spotřební zboží a některé druhy potravin téměř stejně drahé jako u nás.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Hotely Olympská riviéra