Přímo u pláže | Typ pláže: molo, písčitá

Popis

Popis hotelu The Grand Hotel ****

Poloha hotelu

Hotel obklopený rozsáhlou udržovanou zahradou se nachází přímo na písečné pláži, která je lemována plážovou promenádou, cca 6 km od turistického centra Sakalla, cca 3 km od letiště.

Ubytování

s vlastním sociálním zařízením, s možností klimatizace, televize, telefonu, minibaru, balkonu nebo terasy.

Stravování

Polopenze.

Vybavení hotelu

Recepce, trezor, restaurace, bary, konferenční místnost, diskotéka. Venkovní bazén, velký tobogán na pláži, dětský bazén, stolní tenis, tenisové kurty, fitness, sauna, masáže, vířivka, dětský klub, dětské hřiště, animační programy. Slunečníky a lehátka u bazénu i na pláži zdarma.

Názor CK

Hotel s mezinárodní klientelou je ideálním místem pro všechny, kteří mimo bezstarostného odpočinku na pláži hledající možnost aktivní dovolené.

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

4 uživatelů

Pořadí

55. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

8.8.2017 | Jiří Dokoupil
Datum pobytu: 1.7.2017
Zajímavá země, různý přístup místních, krásné moře, starší hotel, špatná voda, dobré jídlo. Ještě drobná poznámka. Počítejte s tím, že pokud na začátku si nenosíte kufry, všichni vám otevírají dveře, pak u autobusu u letiště při návratu toto nemilosrdně končí. Kufry si už musíte vybalit z autobusu sami, to ovšem připomíná smečku vlků, kteří se snaží dostat k soustu. To vše za potutelných úsměvů místních, kteří vám prostě dávají najevo, že už pro ně nemáte žádnou hodnotu. To samé letiště. Bohužel.

Nejnovější recenze

5
7.7.2017 | mb
Datum pobytu 1.7.2017
5/5 - Úžasné
centralni poloha,diky LMholiday.com jsme si objednali vylety podstatne levneji nez ty stejne z hotelu- snorchlovani, lod ,Sharm Naga, Delfini.Jeden den vylet, druhy relax v hotelu.Rozhodne je prijemnejsi kveten a zacatek cervna kdy je mene hostu a ceny velmi priznive Videli jsme nadherne more i ryby s pruvodcem Hurgadu ,novy pristav ,mesity i kostely obchodni galerie
3
22.12.2016 | Táňa Mládková
Datum pobytu 1.11.2016
3/5 - Průměr
- ubytování pro méně náročné klienti (i co se koupání týče) - rozhodně jsou lepší hotely v Egyptě - osobně bych si sem dovolenou nekoupila
5
4.11.2016 | MB
Datum pobytu 1.5.2016
5/5 - Úžasné
zu zadne pokusy s jinyma hotelama ani po mesici pobytu se neomrzi !Personal na rozdil od nevychovanych hostu zdravi,usmiva se a je neustale k sluzbam pripraven 24 hodin Mezinarodni hoste z Anglie,Bavorska,Vidne ,Bratislavy vzdy mate moznost konverzace s prijemnyma lidma Na plazi je ,,knihovna,, prectene casopisy i knihy volne k zapujceni

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

The Grand Hotel ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Bratislava 19:45
Pá 22.9 – Pá 29.9.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
10 721 Kč
LM | Po slevě 7%
Letecky
Bratislava 19:45
Pá 22.9 – Út 3.10.2017
jednolůžkový pokoj Superior obs. 2 osobami, přistýlka
12 dní
all inclusive
14 697 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Bratislava 19:45
Pá 22.9 – Pá 6.10.2017
2 lůžkový pokoj rodinný obs. 5 osobami, 3 přistýlky
15 dní
all inclusive
13 864 Kč
Letecky
Bratislava 19:45
Út 26.9 – Út 3.10.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
10 989 Kč
LM | Po slevě 5%
Letecky
Bratislava 19:45
Út 26.9 – Pá 6.10.2017
2 lůžkový pokoj rodinný obs. 5 osobami, 3 přistýlky
11 dní
all inclusive
13 031 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Bratislava 19:45
Út 26.9 – Út 10.10.2017
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
13 139 Kč
Letecky
Praha 19:15
St 27.9 – St 4.10.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
10 721 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Praha 19:15
St 27.9 – St 11.10.2017
2 lůžkový pokoj rodinný obs. 4 osobami, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 933 Kč
Letecky
Vídeň 18:15
Čt 28.9 – Čt 5.10.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
9 377 Kč
LM | Po slevě 19%
Letecky
Vídeň 18:15
Čt 28.9 – Čt 12.10.2017
2 lůžkový pokoj rodinný obs. 5 osobami, 3 přistýlky
15 dní
all inclusive
13 542 Kč
LM | Po slevě 7%
Letecky
Bratislava 19:45
Pá 29.9 – Pá 6.10.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
11 527 Kč
Letecky
Bratislava 19:45
Pá 29.9 – Út 10.10.2017
2 lůžkový pokoj rodinný obs. 5 osobami, 3 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 838 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Bratislava 19:45
Pá 29.9 – Pá 13.10.2017
2 lůžkový pokoj rodinný obs. 5 osobami, 3 přistýlky
15 dní
all inclusive
13 864 Kč
Letecky
Linz 9:30
Pá 29.9 – Pá 13.10.2017
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
13 139 Kč
LM | Po slevě 16%
Letecky
Vídeň 13:30
So 30.9 – So 14.10.2017
jednolůžkový pokoj Superior obs. 2 osobami, přistýlka
15 dní
all inclusive
16 068 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Vídeň 18:45
Ne 1.10 – Ne 8.10.2017
jednolůžkový pokoj Superior obs. 2 osobami, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 521 Kč
Letecky
Vídeň 18:45
Ne 1.10 – Ne 15.10.2017
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
13 408 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Bratislava 19:45
Út 3.10 – Út 10.10.2017
2 lůžkový pokoj rodinný obs. 5 osobami, 3 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 010 Kč
Letecky
Bratislava 19:45
Út 3.10 – Pá 13.10.2017
2 lůžkový pokoj rodinný obs. 5 osobami, 3 přistýlky
11 dní
all inclusive
14 966 Kč
Letecky
Bratislava 19:45
Út 3.10 – Út 17.10.2017
2 lůžkový pokoj rodinný obs. 5 osobami, 3 přistýlky
15 dní
all inclusive
13 864 Kč
Letecky
Praha 19:15
St 4.10 – St 11.10.2017
2 lůžkový pokoj rodinný obs. 4 osobami, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 924 Kč
Letecky
Praha 19:15
St 4.10 – St 18.10.2017
2 lůžkový pokoj rodinný obs. 5 osobami, 3 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 907 Kč
Letecky
Vídeň 18:15
Čt 5.10 – Čt 12.10.2017
2 lůžkový pokoj rodinný obs. 5 osobami, 3 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 333 Kč
Letecky
Vídeň 18:15
Čt 5.10 – Čt 19.10.2017
2 lůžkový pokoj rodinný obs. 5 osobami, 3 přistýlky
15 dní
all inclusive
14 402 Kč
Letecky
Bratislava 19:45
Pá 6.10 – Pá 13.10.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
11 527 Kč