Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Tia Heights Makadi Bay *****

Poloha

Přímo u písečné pláže v zálivu Makadi Bay cca 30 km jižně od letiště a asi 33 km od centra Hurghady (hotelová doprava za poplatek).

Vybavení

Pokoje v hlavní budově (DR), bungalovy na vyvýšenině nad hotelem orientované směrem k moři (DRB), pokoje u aquaparku (DRAQ) a bungalovy umístěné v hotelové zahradě v blízkosti laguny (DRLG). Recepce, trezor za poplatek, výtahy v hlavní budově, hlavní restaurace, restaurace `a la carte (rybí, orientální a italská), 3 bary, směnárna, obchůdky se suvenýry, krytý bazén (v zimě s možností vyhřívání), konferenční místnost, arkáda s obchody, lékařská služba, business centrum. Venku aquapark, bazén, bar u bazénu, lehátka, podložky, slunečníky a osušky u bazénu i na pláži zdarma.

Pokoje
  • DR/DRB/DRLG/DRAQ: koupelna/WC (vysoušeč vlasů), klimatizace/topení, TV/sat., minibar (lahev vody při příjezdu), trezor zdarma, telefon a balkon.
Zábava

Animační programy, pronájem aut za poplatek.

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Krásná písečná pláž, pozvolný vstup do vody (vhodný také pro děti), sprcha a bar na pláži.

Program all inclusive
  • Snídaně, oběd a večeře formou bufetu
  • Speciální dětský bufet
  • Odpolední snack
  • Teplé a studené nápoje, místní rozlévané nealkoholické a alkoholické nápoje (24 hodin denně, dle otevírací doby jednotlivých barů)
  • Odpolední káva, čaj, zákusek a zmrzlina 
Sportovní nabídka
  • Zdarma: v rámci programu all inclusive 4 tenisové kurty (časově omezeno), fitness, volejbal, strečink, šipky.
  • Za poplatek: stolní tenis, vodní lyže, jízda na banánu, vyjížďky na člunu s proskleným dnem, jízda na koni, minigolf, sauna, masáže, potápěčské centrum, šnorchlování, windsurfing, šlapadla, kajak, biliár.
Pro děti

Během dne hlídání dětí (3–12 let) za poplatek v dětském klubu, dětský bazén a dětské hřiště, dětské programy zdarma, aquapark.

Pro handicapované

V hlavní budově 4 pokoje plně přizpůsobené pro handicapované klienty.

Internet

Za poplatek: internetová kavárna.

Platební karty

VISA, AMEX, EC/MC, Diners Club.

Doba transferu

45 min

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

46 uživatelů

Pořadí

75. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

26.4.2017 | Iveta Dostálová
Datum pobytu: 1.4.2017
Skvělá dovolená,akorát máme jeden negativní zážitek.Na místě jsme si koupili výlet lodí -šnorchlování-VIP UTOPIA-prý novinka,výlet byl pěkný,ale jak už to bývá,všude na světě se najdou nějací hajzlíci.Celý den nás fotili,natáčeli na video,proti účtu jsme zaplatili 20E zálohu za fotky,které nám doručí druhý den do recepce a nic....Takže neplaťte nic předem,my už taky nebudeme o:))

Nejnovější recenze

4
5.9.2015 | Michal
Datum pobytu 1.8.2015
4/5 - Skvělé
Jel bych znovu :-)
4
20.8.2015 | Jarka
Datum pobytu 1.8.2015
4/5 - Skvělé
Hotel určitě odpovídá ceně, pokud neodpovídá hvězdičkám. Byli jsme spokojeni.
2
29.7.2015 | ardea
Datum pobytu 1.7.2015
2/5 - Horší
Tia již nikdy.

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Tia Heights Makadi Bay *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 17:30
St 3.5 – St 10.5.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 980 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 17:30
St 3.5 – So 13.5.2017
3 lůžkový pokoj Aqua Park, přistýlka
11 dní
all inclusive
17 350 Kč
Letecky
Praha 17:30
St 3.5 – St 17.5.2017
3 lůžkový pokoj Aqua Park, přistýlka
15 dní
all inclusive
22 200 Kč
Letecky
Praha 17:45
So 6.5 – St 10.5.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
5 dní
all inclusive
9 890 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 17:30
So 6.5 – St 17.5.2017
3 lůžkový pokoj aqua park, přistýlka
12 dní
all inclusive
17 800 Kč
Letecky
Praha 17:30
So 6.5 – So 20.5.2017
3 lůžkový pokoj aqua park, přistýlka
15 dní
all inclusive
20 900 Kč
Letecky
Praha 17:30
St 10.5 – St 17.5.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 590 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 17:45
St 10.5 – So 20.5.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
14 190 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 17:30
St 10.5 – St 24.5.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 390 Kč
LM | Po slevě 6%
Letecky
Praha 17:30
So 13.5 – So 20.5.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 590 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 17:30
So 13.5 – St 24.5.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
14 690 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 17:30
So 13.5 – So 27.5.2017
3 lůžkový pokoj aqua park, přistýlka
15 dní
all inclusive
20 900 Kč
Letecky
Praha 0:50
Po 15.5 – Po 22.5.2017
2 lůžkový pokoj Standard Aquapark, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 590 Kč
FM | Po slevě 45%
Letecky
Praha 17:30
St 17.5 – St 24.5.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 590 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 17:30
St 17.5 – So 27.5.2017
3 lůžkový pokoj aqua park, přistýlka
11 dní
all inclusive
16 950 Kč
Letecky
Praha 17:30
St 17.5 – St 31.5.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 390 Kč
LM | Po slevě 6%
Letecky
Praha 1:15
Pá 19.5 – Pá 26.5.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
14 490 Kč
LM | Po slevě 24%
Letecky
Praha 17:30
So 20.5 – So 27.5.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 590 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 17:45
So 20.5 – St 31.5.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
14 690 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 17:30
So 20.5 – So 3.6.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 390 Kč
LM | Po slevě 6%
Letecky
Praha 0:50
Ne 21.5 – St 31.5.2017
2 lůžkový pokoj Standard Aquapark, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
14 800 Kč
Letecky
Praha 0:50
Po 22.5 – Po 29.5.2017
2 lůžkový pokoj Standard Aquapark, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 900 Kč
FM | Po slevě 44%
Letecky
Praha 17:30
St 24.5 – St 31.5.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 590 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 17:30
St 24.5 – So 3.6.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
14 190 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 17:30
St 24.5 – St 7.6.2017
2 lůžkový pokoj Aqua Park, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 390 Kč
LM | Po slevě 6%