Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Mapa Hurghada Egypt

Popis

Popis hotelu Tia Heights Makadi Bay *****

Poloha hotelu

Pěkný a rozlehlý hotelový komplex s příjemnou atmosférou a kvalitními službami se nachází přímo u moře v nádherné zátoce Makadi, asi 30 km jižně od centra Hurghady (hotelový autobus za poplatek). Tato oblast je vyhledávaná díky široké nabídce vodních sportů a ideálních podmínek pro potápění a šnorchlování.

Vybavení hotelu

Hotelový komplex tvoří hlavní budova s prostornou recepcí a lobby barem, a dvě postranní třípatrová křídla budov s pokoji v hlavní části areálu. Část pokojů typu vilky (dune) je umístěna za recepcí v zadní části areálu (cca 300 m od pláže). Uprostřed komplexu se nachází terasa s velkým panoramatickým bazénem, jeden z největších v Hurghadě, a dětský bazén. Je zde hlavní a plážová restaurace, bary u bazénů a na pláži, italská restaurace (součást all inclusive), rybí, čínská a steak restaurace a la carte, internet (za poplatek), dětský klub, obchody se suvenýry, lékařská služba, konferenční sál.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve 3 typech pokojů: menší pokoje v hlavní budově s možností přistýlky (2+1), prostornější pokoje ve vilkách (dune) nebo v budově (lagoon) s možností až dvou přistýlek pro děti (2+2/1) a s příslušenstvím jsou vybaveny klimatizací, telefonem, SAT-TV, fénem, minibarem, trezorem zdarma a balkonem (pokoje v patře) nebo terasou (pokoje v přízemí) s výhledem na bazén, do zahrady nebo na mořskou stranu. Na vyžádání a za příplatek lze zajistit suite.

Pláž

Na konci areálu se nachází písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, vhodná pro děti, lehátka, slunečníky a ručníky jsou zdarma u bazénů i na pláži. Přístup k otevřenému moři je zajištěn i z mola, vhodné pro potápění a šnorchlování (korálové útesy v blízkosti).

Názor CK

- umístění přímo u pláže - jeden z největších bazénů v Hurghadě - all inclusive v ceně - součástí hotelu moderní AQUAPARK - vhodné pro rodiny s dětmi - All inclusive pro dítě ZDARMA! 

Celkové hodnocení hotelu

3
3/5 - Průměr

Hodnotilo

92 uživatelů

Pořadí

65. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

12.10.2015 | Ptáček
Datum pobytu: 1.10.2015
Pěkný hotel s krásnou plaží a mořem:-) Určitě bych tento hotel doporučila

Nejnovější recenze

4
5.9.2015 | Michal
Datum pobytu 1.8.2015
4/5 - Skvělé
Jel bych znovu :-)
4
20.8.2015 | Jarka
Datum pobytu 1.8.2015
4/5 - Skvělé
Hotel určitě odpovídá ceně, pokud neodpovídá hvězdičkám. Byli jsme spokojeni.
2
29.7.2015 | ardea
Datum pobytu 1.7.2015
2/5 - Horší
Tia již nikdy.

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Tia Heights Makadi Bay *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 7:30
So 30.7 – So 6.8.2016
3 lůžkový pokoj Dune, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 800 Kč
Letecky
Bratislava 1:30
So 30.7 – So 6.8.2016
jednolůžkový pokoj Standard v bungalovu, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
19 404 Kč
Letecky
Praha 7:30
So 30.7 – St 10.8.2016
3 lůžkový pokoj Dune, přistýlka
12 dní
all inclusive
18 450 Kč
Letecky
Praha 7:30
So 30.7 – So 13.8.2016
3 lůžkový pokoj Dune, přistýlka
15 dní
all inclusive
21 200 Kč
Letecky
Bratislava 1:30
So 30.7 – So 13.8.2016
2 lůžkový pokoj Standard Aquapark (obs. 3 osobami), přistýlka
15 dní
all inclusive
23 790 Kč
Letecky
Praha
Po 1.8 – Po 8.8.2016
2 lůžkový pokoj ve vilce Dune
8 dní
all inclusive
21 023 Kč
SLM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 7:30
St 3.8 – St 10.8.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
15 390 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 7:30
St 3.8 – So 13.8.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
17 890 Kč
Letecky
Praha 7:30
So 6.8 – So 13.8.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
15 390 Kč
Letecky
Bratislava 1:30
So 6.8 – So 13.8.2016
2 lůžkový pokoj Standard Aquapark (obs. 3 osobami), přistýlka
8 dní
all inclusive
15 764 Kč
LM | Po slevě 19%
Letecky
Praha 7:30
So 6.8 – St 17.8.2016
3 lůžkový pokoj aqua park, přistýlka
12 dní
all inclusive
17 800 Kč
Letecky
Praha 7:30
So 6.8 – So 20.8.2016
3 lůžkový pokoj aqua park, přistýlka
15 dní
all inclusive
20 400 Kč
Letecky
Bratislava 1:30
So 6.8 – So 20.8.2016
jednolůžkový pokoj Standard v bungalovu, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
31 070 Kč
Letecky
Praha 0:05
Ne 7.8 – St 17.8.2016
jednolůžkový pokoj Standard v bungalovu, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
20 980 Kč
LM | Po slevě 5%
Letecky
Praha
Po 8.8 – Po 15.8.2016
2 lůžkový pokoj ve vilce Dune
8 dní
all inclusive
21 023 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 7:30
St 10.8 – St 17.8.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
15 390 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 7:30
St 10.8 – So 20.8.2016
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
17 890 Kč
Letecky
Bratislava 1:10
St 10.8 – So 20.8.2016
2 lůžkový pokoj Standard Aquapark (obs. 3 osobami), přistýlka
11 dní
all inclusive
19 712 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 0:05
St 10.8 – Ne 21.8.2016
2 lůžkový pokoj Standard Aquapark (obs. 3 osobami), přistýlka
12 dní
all inclusive
16 380 Kč
LM | Po slevě 29%
Letecky
Praha 7:30
So 13.8 – So 20.8.2016
3 lůžkový pokoj aqua park, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 400 Kč
Letecky
Bratislava 1:30
So 13.8 – So 20.8.2016
jednolůžkový pokoj Standard v bungalovu, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
19 968 Kč
Letecky
Praha 7:30
So 13.8 – St 24.8.2016
3 lůžkový pokoj aqua park, přistýlka
12 dní
all inclusive
17 600 Kč
Letecky
Praha 7:30
So 13.8 – So 27.8.2016
3 lůžkový pokoj aqua park, přistýlka
15 dní
all inclusive
19 800 Kč
Letecky
Bratislava 1:30
So 13.8 – So 27.8.2016
jednolůžkový pokoj Standard v bungalovu, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
30 270 Kč
Letecky
Praha 0:05
Po 15.8 – Po 22.8.2016
2 lůžkový pokoj Standard Aquapark (obs. 3 osobami), přistýlka
8 dní
all inclusive
13 880 Kč
LM | Po slevě 27%