Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Al Nabila Grand Makadi *****

Poloha

V zálivu Sharm El Arab v oblasti Makadi Bay, známém výbornými podmínkami pro potápění a šnorchlování, centrum Hurghady cca 37 km (spojení hotelovým minibusem za poplatek), letiště asi 34 km.

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, několik barů, hlavní restaurace, restaurace `a la carte (italská, orientální), kadeřnictví, nákupní arkáda, konferenční místnost, prádelna. Venku 2 bazény (1 s možností vyhřívání), bar a restaurace u bazénu, terasa na slunění s lehátky, slunečníky a osuškami zdarma.

Pokoje

DR: koupelna/WC (vysoušeč vlasů), centrální klimatizace (individuálně nastavitelná), telefon, trezor zdarma, minibar za poplatek, TV/sat. a balkon s výhledem na moře. BG: viz DR, terasa s přímým vstupem na zahradu, možnost propojených pokojů. BGBF: speciální pokoje pouze pro páry v první řadě u moře za příplatek (na vyžádání).

Zábava

Animační programy pro děti i dospělé, diskotéka.

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře pod hotelem, lehátka, slunečníky a osušky zdarma, bar, restaurace a sprchy na pláži. Na pláž chodník nebo schody, možnost hotelové dopravy.

Program all inclusive

Snídaně, oběd a večeře formou bufetu
Rozlévané alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby (10.00–24.00 hod.)
Odpolední lehký snack
Odpolední káva, čaj, zákusky a zmrzlina
Denně lahev balené vody v lobby baru

Sportovní nabídka

Zdarma: 2 tenisové kurty (vybavení za poplatek), stolní tenis, šipky, aerobik, fitness, fotbal, plážový volejbal. Za poplatek: biliár, potápěčské centrum, vodní sporty na pláži, sauna, masáže, jacuzzi, minigolf.

Pro děti

Dětské brouzdaliště, miniklub, hřiště, hlídání dětí za poplatek (na vyžádání), skluzavky do vody.

Wellnes

Plně vybavené centrum zdraví, fitness, masáže, sauna, pára, jacuzzi, lávové kameny aj.

Internet

Za poplatek: internetový koutek v lobby a WiFi.

Platební karty

VISA, MC.

Doba transferu

50 min

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

88 uživatelů

Pořadí

87. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

17.3.2018 | Jana a Milan z Liberce
Datum pobytu: říjen 2016
Celkový dojem z pobytu zachránila jen vzpomínka na nádhernou zátoku,kterou jim darovala příroda.

Nejnovější recenze

4
16.10.2017 | Bára
Datum pobytu říjen 2017
4/5 - Skvělé
Pro lidi, kteří ocení hlavně pláž a moře, kde stejně tráví většinu dovolené, je tento hotel ideální.
3
13.10.2017 | MARCI
Datum pobytu říjen 2017
3/5 - Průměr
ŠKODA VELKÁ ŠKODA TOHO HOTELŮ,KVŮLI MOŘI BYCH JELA ZNOVA .VEDLE BYLY HOTELY 5HV.NA VYSOKÉ UROVI VŠEHO,ALE MOŘE NEMĚLI JEN MOLO A KDYŽ JSOU VLNY TAK TAM NEMOHLI VEŠKERÝ ČAS TRÁVILI U BAZENU TAK PAK JE TĚŠKO SI VYBRAT.
1
19.9.2017 | Honza
Datum pobytu září 2017
1/5 - Nic moc
Byli jsme v Egyptě již 11x , většinou v 5* hotelech a tak můžeme srovnávat. Býval to opravdu nádherný hotel, dnes bych mu dal 2 - 3*

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Al Nabila Grand Makadi *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 22.3 – Čt 29.3.2018
jednolůžkový pokoj Standard
8 dní
all inclusive
26 520 Kč
Letecky
Warszawa
Čt 22.3 – Čt 29.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 844 Kč
SLM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
Čt 22.3 – Čt 29.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
12 844 Kč
SLM | Po slevě 41%
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 22.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
25 580 Kč
SLM | Po slevě 8%
Letecky
Warszawa
Čt 22.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
16 744 Kč
SLM | Po slevě 47%
Letecky
Katowice
Čt 22.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
16 744 Kč
SLM | Po slevě 47%
Letecky
Linz 8:30
Pá 23.3 – Pá 30.3.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
31 652 Kč
Letecky
Linz 8:30
Pá 23.3 – Pá 6.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
25 580 Kč
SLM | Po slevě 16%
Letecky
Warszawa
Ne 25.3 – Ne 1.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 844 Kč
SLM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
Ne 25.3 – Ne 1.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
12 844 Kč
SLM | Po slevě 41%
Letecky
Linz
Ne 25.3 – Ne 1.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
13 364 Kč
SLM | Po slevě 39%
Letecky
Warszawa
Ne 25.3 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
16 744 Kč
SLM | Po slevě 47%
Letecky
Katowice
Ne 25.3 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
16 744 Kč
SLM | Po slevě 47%
Letecky
Linz
Ne 25.3 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
17 524 Kč
SLM | Po slevě 44%
Letecky
Vídeň 18:15
Čt 29.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
28 294 Kč
Letecky
Warszawa
Čt 29.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 844 Kč
LM | Po slevě 46%
Letecky
Katowice
Čt 29.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
12 844 Kč
LM | Po slevě 46%
Letecky
Vídeň 18:15
Čt 29.3 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
27 595 Kč
Letecky
Warszawa
Čt 29.3 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
16 744 Kč
LM | Po slevě 52%
Letecky
Katowice
Čt 29.3 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
16 744 Kč
LM | Po slevě 52%
Letecky
Bratislava
Pá 30.3 – Pá 6.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
13 364 Kč
LM | Po slevě 44%
Letecky
Linz 9:30
Pá 30.3 – Pá 6.4.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
17 008 Kč
Letecky
Bratislava
Pá 30.3 – Út 10.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 884 Kč
Letecky
Bratislava
Pá 30.3 – Pá 13.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
16 744 Kč
LM | Po slevě 52%
Letecky
Linz 9:30
Pá 30.3 – Pá 13.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
20 877 Kč
LM | Po slevě 9%