Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Ali Baba Palace ****

Popis hotelu

Hosté mají k dispozici vstupní halu s recepcí. Je zde hotelový sejf. Přes WiFi (za poplatek) se mohou hosté ve společných prostorách připojit k internetu. V prázdninové vesnici se nachází restaurace, kavárna, bar a hospoda. Je tady supermarket a další obchody. V areálu je hezká zahrada a hřiště. Ti, kteří přijeli vlastním autem, mohou parkovat na parkovišti. Komplex nabízí službu hlídání dětí, lékařskou službu, prádelnu a kadeřnictví. Objekt hostům nabízí shuttle bus.

Ubytování

V pokojích je klimatizace, ústřední topení a koupelna. Většina pokojů má balkón s krásným výhledem. Z některých pokojů mají hosté částečný výhled na moře. Pokoje jsou hezky zařízené, je zde pohodlná kingsize manželská postel. Je možné rezervovat oddělené ložnice. Pro děti jsou k dispozici dětské postýlky. Za příplatek je zde minibar. Hosté mohou použít ledničku a mini ledničku. Zařízení pokoje doplňuje telefon a televize. Komfortně vybavené koupelny mají sprchový kout. Také je tu vysoušeč vlasů. Rodiny s dětmi si mohou rezervovat speciální rodinné pokoje.

Sport/aktivity

V horkých dnech se mohou hosté zchladit a zaplavat si v krytém nebo venkovním bazénu. Na slunné terase mohou hosté využít připravená lehátka a slunečníky. U bazénu je vířivá vana, ve které se lze příjemně uvolnit a osvěžit. U bazénu se nachází bar, kde je k dostání drobné občerstvení. V komplexu si mohou hosté vybrat z celé řady sportovních aktivit, například hru boccia, plážový volejbal, volejbal, basketbal a minigolf, za poplatek je pak tenis a jízda na koni. Hosté si mohou vybrat z několika vodních sportů, je tu například windsurfing, kitesurfing, potápění a aqua fitness. Za poplatek je jízda na banánovém člunu, plachtění a šnorchlování. Prázdninová vesnice nabízí mnoho indoorových sportovních aktivit, například fitness studio, stolní tenis, šipky a aerobik, za poplatek kulečník a bowling. V komplexu je wellness zóna s různými relaxačními programy. Je zde spa a za příplatek sauna, parní lázeň, kosmetický salon a masáže. V nabídce je animační program, živá hudba, diskotéka a miniklub.

Stravování

Lze objednat stravování all inclusive. Podávají se snídaně, obědy a večeře. Objekt nabízí také drobné občerstvení. Na výběr jsou nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje.

Platba kartou

Je možné zaplatit platebními kartami Visa a MasterCard.

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

16 uživatelů

Pořadí

63. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

1.12.2017 | jana
Datum pobytu: listopad 2017
vynikajici

Nejnovější recenze

5
2.9.2017 | Jakub K.
Datum pobytu srpen 2017
5/5 - Úžasné
naprosto skvělý
4
4.8.2017 | RM
Datum pobytu červenec 2017
4/5 - Skvělé
Pobyt se nám líbil a hotel mohu doporučit. Kritické recenze opravdu zbytečně přehánějí.
2
6.6.2017 | Roman
Datum pobytu červen 2017
2/5 - Horší
Určitě sem již nikdy nepojedeme a po této zkušenosti s touto destinací zřejmě vynecháme i Egypt.

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Ali Baba Palace ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 19:15
St 21.2 – Ne 25.2.2018
2 lůžkový pokoj (A2S), přistýlka
5 dní
all inclusive
17 638 Kč
Letecky
Praha 15:15
St 21.2 – Ne 4.3.2018
3 lůžkový pokoj (A3A)
12 dní
all inclusive
18 292 Kč
SLM | Po slevě 13%
Letecky
Warszawa
Čt 22.2 – Čt 1.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 324 Kč
SLM | Po slevě 40%
Letecky
Katowice
Čt 22.2 – Čt 1.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 324 Kč
SLM | Po slevě 40%
Letecky
Praha 1:05
Čt 22.2 – Ne 4.3.2018
3 lůžkový pokoj (A3S)
11 dní
all inclusive
13 801 Kč
SLM | Po slevě 6%
Letecky
Warszawa
Čt 22.2 – Čt 8.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
16 224 Kč
SLM | Po slevě 43%
Letecky
Katowice
Čt 22.2 – Čt 8.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
16 224 Kč
SLM | Po slevě 43%
Letecky
Praha 19:15
Pá 23.2 – Pá 2.3.2018
3 lůžkový pokoj (A3A)
8 dní
all inclusive
42 683 Kč
Letecky
Praha 1:05
So 24.2 – So 3.3.2018
3 lůžkový pokoj (A3A)
8 dní
all inclusive
14 252 Kč
SLM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 19:15
So 24.2 – Út 6.3.2018
3 lůžkový pokoj (A3A)
11 dní
all inclusive
31 314 Kč
Letecky
Praha 1:05
So 24.2 – St 7.3.2018
3 lůžkový pokoj (A3S)
12 dní
all inclusive
17 312 Kč
SLM | Po slevě 5%
Letecky
Praha 1:05
So 24.2 – So 10.3.2018
3 lůžkový pokoj (A3S)
15 dní
all inclusive
18 064 Kč
Letecky
Warszawa
Ne 25.2 – Ne 4.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 324 Kč
SLM | Po slevě 40%
Letecky
Katowice
Ne 25.2 – Ne 4.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 324 Kč
SLM | Po slevě 40%
Letecky
Linz
Ne 25.2 – Ne 4.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
13 104 Kč
SLM | Po slevě 36%
Letecky
Praha 5:50
Ne 25.2 – St 7.3.2018
3 lůžkový pokoj (A3A)
11 dní
all inclusive
15 514 Kč
SLM | Po slevě 6%
Letecky
Praha 5:50
Ne 25.2 – Čt 8.3.2018
3 lůžkový pokoj (A3S)
12 dní
all inclusive
14 829 Kč
SLM | Po slevě 5%
Letecky
Praha 14:00
Ne 25.2 – Ne 11.3.2018
3 lůžkový pokoj (A3A)
15 dní
all inclusive
17 674 Kč
SLM | Po slevě 15%
Letecky
Warszawa
Ne 25.2 – Ne 11.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
16 224 Kč
SLM | Po slevě 43%
Letecky
Katowice
Ne 25.2 – Ne 11.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
16 224 Kč
SLM | Po slevě 43%
Letecky
Linz
Ne 25.2 – Ne 11.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
16 224 Kč
SLM | Po slevě 43%
Letecky
Praha 15:15
Út 27.2 – Ne 4.3.2018
2 lůžkový pokoj (A2A), přistýlka
6 dní
all inclusive
30 882 Kč
Letecky
Praha 5:50
St 28.2 – Ne 4.3.2018
2 lůžkový pokoj (A2A), přistýlka
5 dní
all inclusive
13 338 Kč
Letecky
Praha 0:50
St 28.2 – St 7.3.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 490 Kč
LM | Po slevě 16%
Letecky
Budapešť
St 28.2 – St 7.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
13 104 Kč
LM | Po slevě 36%