1800 m od sjezdovky

Popis

Popis hotelu Aparthotel Lucky Bansko *****

Popis

PIRIN A RILA
Pro všechny příznivce turistiky a aktivní dovolené, jsme připravili zájezd do Bulharska, který bude turistickou lahůdkou. Místo našeho pobytu, Bansko, je starobylé město na severovýchodním úpatí Pirinu, asi 180km na jih od Sofie. Kromě toho, že patří spolu s rilským Borovcem k nejznámějším bulharským zimním střediskům, je také turistickým východištěm v pohoří Pirin. Přestože se v Bansku v posledních letech vybudovalo mnoho nových hotelů, centrum starého města s pěší zónou si však nadále zachovává svůj původní ráz a příjemnou atmosféru. Tato novinka loňské sezóny se setkala s mimořádně příznivou odezvou u našich klientů. Na tomto zájezdu bychom vám rádi nabídli nejen zdolávání bulharských hor, ale také možnost poznat místní kulturu, lidi a jejich zvyky.
Program pro jednotlivé dny upřesníme na místě s ohledem na počasí a klient se nejpozději den předem rozhodne, zdali se programu zúčastní. Na tomto zájezdu budeme vyjíždět k túrám autobusem nebo mikrobusy. U většiny tras je možno zvolit jak snazší, tak náročnější variantu, nebo se rozhodnout pro odpočinkový den s individuálním programem (procházka po okolí, termální koupaliště v blízkém Dobriništi, hotelové wellness centrum, půjčovna kol). Věříme, že si z nabídky vybere opravdu každý. Cena za lanovky a dopravu k túrám je úměrná počtu a charakteru absolvovaných výjezdů.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v Aparthotelu Lucky Bansko**** v prostorných dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky, TV-SAT, telefonem, vysoušečem vlasů, wifi, sejfem a minibarem. V hotelu je možno využít krytého bazénu, masážní trysky, jacuzzi, sauny a parní lázeň s ledovou terapií, wifi, mini-sejf, fitnes centrum s moderním vybavením, dětskou hernu, směnárnu. Dále za poplatek: solárium, kosmetické služby, masáže. Součástí hotelu je lobby bar a "Le Bistro" restaurace s místními specialitami i evropskou kuchyní.

Stravování

Polopenze - snídaně formou bufetu, večeře o třech chodech.

Program zájezdu
1. den

Transfer na letiště do Vídně, odlet do Sofie, příjezd do Banska a ubytování.

2. - 8. den

Pirin a okolí: Vichren vrchol ( jednodušší varianta - túra na úpatí Vichrenu), Popovo jezero a chata Bezbog, Melnik, pyramidy a Rožeňský monastyr, chata Javorov a Predel, možnost také volného programu (kola, koupaliště v Dobriništi). Rila: Rilská jezera, Rilský monastyr (cestou na letiště) a pripadně Stobské pyramidy.

9. den

Po snídani opuštění pokojů a dle času odletu program po cestě na letiště.

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Bulharsko

Bulharsko je stát ležící v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Jeho východní hranici tvoří Černé moře. Délka rozmanitého pobřeží je téměř 400 kilometrů. Nalezneme zde dlouhé písečné pláže, ústí mnoha řek i skalnaté zátoky. Směrem do vnitrozemí je krajina spíše hornatá, nejvyšší hora Bulharska Musala je se svými 2 925 m n. m. nejvyšším bodem celého Balkánského poloostrova. Hlavním městem země je Sofie, ležící na historicky důležitých obchodních cestách spojujících Evropu a Orient. Největším letoviskem je Slunečné pobřeží, dále vynikají historická střediska u moře Sozopol a Nesebar, malebné rodinné Primorsko a Kiten, a nakonec vždy slunečný na jih orientovaný Svatý Vlas.

Pobřeží Černého moře je ideální volbou pro rodiny s dětmi. Nabízí cenově dostupnou dovolenou v příjemném prostředí, které v létě mluví minimálně z poloviny česky. Počasí není tolik horké jako na samém jihu Evropy, ale je více podobné našim letním podmínkám. Do Bulharska se dostanete rychle a pohodlně letadlem.

Hotely pohoří Pirin

Mpm Boomerang
až -44%

Mpm Boomerang ***, Bulharsko

letecky all inclusive (soft all inclusive)