1800 m od sjezdovky

Popis

Popis hotelu Aparthotel Lucky Bansko *****

Popis

PIRIN A RILA
Pro všechny příznivce turistiky a aktivní dovolené, jsme připravili zájezd do Bulharska, který bude turistickou lahůdkou. Místo našeho pobytu, Bansko, je starobylé město na severovýchodním úpatí Pirinu, asi 180km na jih od Sofie. Kromě toho, že patří spolu s rilským Borovcem k nejznámějším bulharským zimním střediskům, je také turistickým východištěm v pohoří Pirin. Přestože se v Bansku v posledních letech vybudovalo mnoho nových hotelů, centrum starého města s pěší zónou si však nadále zachovává svůj původní ráz a příjemnou atmosféru. Tato novinka loňské sezóny se setkala s mimořádně příznivou odezvou u našich klientů. Na tomto zájezdu bychom vám rádi nabídli nejen zdolávání bulharských hor, ale také možnost poznat místní kulturu, lidi a jejich zvyky.
Program pro jednotlivé dny upřesníme na místě s ohledem na počasí a klient se nejpozději den předem rozhodne, zdali se programu zúčastní. Na tomto zájezdu budeme vyjíždět k túrám autobusem nebo mikrobusy. U většiny tras je možno zvolit jak snazší, tak náročnější variantu, nebo se rozhodnout pro odpočinkový den s individuálním programem (procházka po okolí, termální koupaliště v blízkém Dobriništi, hotelové wellness centrum, půjčovna kol). Věříme, že si z nabídky vybere opravdu každý. Cena za lanovky a dopravu k túrám je úměrná počtu a charakteru absolvovaných výjezdů.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v Aparthotelu Lucky Bansko**** v prostorných dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky, TV-SAT, telefonem, vysoušečem vlasů, wifi, sejfem a minibarem. V hotelu je možno využít krytého bazénu, masážní trysky, jacuzzi, sauny a parní lázeň s ledovou terapií, wifi, mini-sejf, fitnes centrum s moderním vybavením, dětskou hernu, směnárnu. Dále za poplatek: solárium, kosmetické služby, masáže. Součástí hotelu je lobby bar a "Le Bistro" restaurace s místními specialitami i evropskou kuchyní.

Stravování

Polopenze - snídaně formou bufetu, večeře o třech chodech.

Program zájezdu
1. den

Transfer na letiště do Vídně, odlet do Sofie, příjezd do Banska a ubytování.

2. - 8. den

Pirin a okolí: Vichren vrchol ( jednodušší varianta - túra na úpatí Vichrenu), Popovo jezero a chata Bezbog, Melnik, pyramidy a Rožeňský monastyr, chata Javorov a Predel, možnost také volného programu (kola, koupaliště v Dobriništi). Rila: Rilská jezera, Rilský monastyr (cestou na letiště) a pripadně Stobské pyramidy.

9. den

Po snídani opuštění pokojů a dle času odletu program po cestě na letiště.

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Bulharsko

Dovolená v Bulharsku patřila vždy k těm nejvíce populárním, nyní po několika letech turisté znovu objevují tuto slovanskou zemi s balkánskými kořeny. Vracejí se i ti, kteří zde byli v minulosti, aby znovu objevili kouzlo dlouhých černomořských písčitých pláží a zároveň ochutnali znovu výtečnou bulharskou kuchyni v doprovodu tradičního folklóru. Letoviska se nyní rozšiřují, což se děje ve velké míře v souvislosti s novým rozvojem jednotlivých letovisek a i díky finanční podpoře bulharské vlády. Nově budované komplexy a hotely odpovídají již zcela evropským standardům a naznačují cestu, po které se Bulharsko vydalo na cestě již v rámci Evropské Unie.

Nadále jsou však stále oblíbené rodinné vilky a penziony, schované někdy mezi luxusními komplexy, ale někdy posazené v krásném, ještě nenarušeném prostředí menších vesniček. Bulharské pláže jsou čisté a jemný písek garantuje skvělou dovolenou. Pozvolný vstup do moře usnadňuje dovolenou rodinám s dětmi. Rozhodně si nenechte ujít bulharskou kuchyni, která se zakládá na pokrmech v kombinaci zeleniny a sýra.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

» předpověď počasí Bulharsko

Hotely pohoří Pirin