Popis

Popis hotelu Apartmán Podhájska ***

Podhájska je menší obec nedaleko Nových Zámků s centrem mimo hlavní silnici. Známá je především díky termálním pramenům, které jsou využity v rozsáhlém moderním areálu s termálními koupališti. Poloha místa je vhodná jak pro milovníky výletů do hor (Štiavnické pohoří), tak i výletů za přírodními a technickými zajímavostmi podunajské nížiny (rezervace Žitný ostrov, vodní dílo Gabčíkovo). Pobyt může být zajímavý i v zimním období, kdy lze střídat pobyt na nedaleké sjezdovce (obec Čechy) s koupáním v termálním bazénu. Apartmány se nachází necelý 1 km od areálu termálních koupališť při místní komunikaci. Jedná se o dům, ve kterém jsou zřízeny dva zcela samostatné apartmány. Větší apartmán pro 8 osob je přístupný ze dvora přes předsíň (stolek, pohovka, věšák, židle, skříňka). Z předsíně vedou dveře do ložnice B (lůžka, skříňky, stolek, židle, noční stolky, lampičky, pohovka) a do kuchyně (linka, lednice, stůl, židle, TV, skříňka). Odtud je dostupné WC a koupelna (sprchový kout, 2 x umyvadlo) a ložnice A (lůžka, skříňky, stolek, židle, noční stolky, lampičky, pohovka). Menší apartmán pro 5 osob je umístěný v přístavku na straně domu směrem do zahrady. Malou předsíňkou (skříň) se vstoupí do kuchyně (stůl, židle, rozkládací pohovka, skříňky, TV) se sociálním zařízením (WC, sprchový kout, umyvadlo). Z kuchyně vedou schody do patra k ložnici (lůžka, stůl, židle, skříň, skříňky, lampičky, truhla, stojan na sušení prádla). Za objektem je prostorná zatravněná zahrada, kde lze provozovat hry, je zde pískoviště, dětské houpačky a ohniště s přírodním posezením. Blíže domu je zastřešené posezení. V celém objektu je přísný zákaz kouření!!

Možnost stravování - vybavení kuchyně

apartmány mají stejně vybavenou kuchyňku - plynový sporák s troubou, mikrovlnná trouba, lednice, rychlovarná konvice

Možnost koupání

Podhájska - 7 venkovních bazénů vč. termálních, rybník (1 km), Šurany - koupaliště

Možnost lyžování

Čechy - večerní lyžování, zasněžování, 2 sjezdovky (6 km), středisko Hubačov štál Nová Baňa (délka 860 m), středisko Žarnovica (3 vleky, délka 450 m, běžecké tratě)

Výlety do okolí

centrum a hrad Nitra' Bratislava centrum, hrad, muzea, galerie, památník Slavín' Žitný ostrov, vodní dílo Gabčíkovo - výlety lodí, zámek Topolčanky, klášter Hronský Benadik, Banská Štiavnica - centrum, zámek' Štiavnické pohoří - výstup na Sitno, Počuvadelské jezero' hrad Levice, Brhlovce - skalní obydlí, Bohunice - vodní mlýn, Mlyňany - arboretum, Iža - archeologické naleziště, Národní archiv vín - Vráble, Hurbanovo - hvězdárna

Parkování (počet)

na pozemku u objektu (4)

GPS

48,105336, 18,352881

Slovensko

Naši východní sousedé se mohou pochlubit zejména nádhernou přírodou vysokých pohoří. Vysoké Tatry mají povahu velehor a tomu odpovídá jejich majestátnost. Krása hor vynikne jak v zimě, kdy se promění v lyžařský ráj, tak v létě, kdy lze podnikat jednu túru za druhou po dobrodružných horských stezkách. Na různé sportovní aktivity během celého roku navazuje bohatý wellness program místních hotelů a lázní. Slovensko, to nejsou jenom vysoké hory, jižní část země v Dunajské nížině je vyhlášenou oblastí termálních lázní a wellness komplexů. Turistickým lákadlem je i hlavní město Bratislava. Kromě místního hradu je hlavním cílem také velkolepý Dunaj. Na Slovensku na vás čeká prostředí podobné našemu, podobné ceny a odpadá také jakákoliv jazyková bariéra. Vyzkoušejte Slovenskou republiku jako zajímavý a neokoukaný cíl dovolené.

Hotely Západní Slovensko