Popis

Popis hotelu Apartmán(y) Harrachov

Osada s původním názvem Dörlf byla založena v 17. století a až počátkem 18. století se změnil její název po majitelích na Harrachov. Město Harrachov se rozkládá na obou březích říčky Mumlavy, na hranici Krkonošského národního parku. Město je známo jako významné turistické a lyžařské středisko, které má co nabídnout mnoho i z historie. Za návštěvu jistě stojí sklárna z roku 1712 s malým pivovarem a sklářskou expozicí, Ski muzeum a Hornické muzeum s prohlídkovou štolou. Na své si zde přijdou především milovníci aktivního odpočinku. Apartmánový dům, jehož součástí je apartmán, se nachází v klidné části nedaleko centra města. Apartmán je umístěn v prvním patře a patří k němu sklepní kóje a jedno parkovací stání. Hlavním vchodem z centrální chodby domu se vchází na chodbu (věšáková stěna se zrcadlem, botník, kotel) v apartmánu, ze které je dále přístupné sociální zařízení (WC, sprchový kout, žebřinový radiátor), kuchyně (stůl, židle), ložnice (lůžka, šatní skříň) a obývací pokoj (stůl, 4x židle, TV + SAT, konferenční stolek, rozkládací sedačka), ze kterého je krásný výhled na Čertovu horu se sjezdovkami a skokanskými můstky.

Možnost stravování - vybavení kuchyně

vlastní vybavená kuchyně - kuch. linka (dřez, T+S), mikrovlnná trouba, sklokeramická deska+ trouba, lednice

Možnost koupání

Harrachov - koupaliště, kryté bazény v hotelích (500 m' 1,5 km), Jablonec nad Nisou - přehradní nádrž, aquapark (30 km), Liberec - aquapark Babylon (45 km)

Možnost lyžování

Harrachov - lyžařské středisko, skibus 30 m od objektu, sedačkové lanovky, lyžařské vleky, lyžařská škola, půjčovna lyží, běžkování v okolí, snowpark, umělé zasněžování (750 m)

Výlety do okolí

Harrachov - muzeum sklářství, pivovar, Mumlavský vodopád, Žacléř - dělostřelecká tvrz Stachelberg, muzeum, Špindlerův Mlýn - Pančavské vodopády, Labský vodopád, bobová dráha, Pec pod Sněžkou - Sněžka nejvyšší hora České republiky, kaple sv. Vavřice a nejvýše položená pošta, Černá Hora - rozhledna, Krkonošský národní park, CHKO Jizerské hory

Parkování (počet)

u objektu na vyhrazeném parkovišti (1)

GPS

50,7797161, 15,4248889

Hotely Liberecký kraj