Popis

Popis hotelu Apartmány Veli ***

Poloha

Chorvatsko, Střední Dalmácie, Drašnice; apartmánový dům Veli se nachází jen 20 m od pláže a 20 m od centra v malém pobřežním letovisku Drašnice umístěném v zátoce Sveti Kriz

Ubytování

apartmánový dům poskytuje ubytování bez stravy v 1 studiu a 2 apartmánech pro 2-4 osoby. Studio MONO2+1 A2 je určeno pro 2-3 osoby, nachází se v přízemí a má rozlohu 25 m2. Tvoří jej třílůžková ložnice (1x manželská postel, 1x samostatné lůžko), malá kuchyňka s jídelním stolem, koupelna a posezení před vstupem. Apartmán BILO2+2 A1 se nachází v přízemí a má rozlohu 30 m2. Tvoří jej jedna dvoulůžková ložnice, prostorná kuchyně, koupelna a terasa.Apartmán BILO3+1 A3 se nachází v 1. patře a má rozlohu 50 m2. Tvoří jej jedna třílůžková ložnice (1x manželská postel, 1x samostatné lůžko), obývací pokoj s rozkládacím gaučem, kuchyňskou linkou a jídelním stolem, koupelna a balkon s výhledem na moře. Apartmány jsou vybaveny wi-fi připojením, ale klimatizací disponuje pouze apartmán BILO3+1 A3.

Vybavení

parkovací místa, klimatizace (pouze BILO3+1), wi-fi připojení

Stravování

vlastní, ubytovací jendotky jsou vybaveny kuchyňskými kouty se základním nádobím pro vaření a stolování

Pláž

20 m, místní pláže jsou tvořeny oblázky a hrubým pískem.

Sport a zábava

výborné podmínky pro různé vodní sporty, širší nabídku vyžití naleznete v blízkých letoviscích Igrane nebo Podgora.

Doprava

pouze vlastní doprava

Tipy na výlet

přímo v Drašnici můžete navštívit nově vybudovaný kostel sv. Jiří a Panně Marii z 20. století, původní kostel byl zničen při zemětřesení, nebo gotický kostel sv. Štěpána a další malé kostelíky; letovisko Podgora (5 km) - nad přístavem památník 'Křídla racka', moderně pojatý kostel zasvěcený Panně Marii, v tomto rušném letovisku můžete navštívit také celou řadu restaurací, kaváren a barů.

Poloha

Vila Leona se nachází asi 20 m od pláže a asi 250 m od centra letoviska Drašnic.Drašice jsou malá vesnička na Makarské riviéře asi 3 km jižně od Podgory na hlavní na trase Split-Dubrovík.Lokalita vhodná pro rodiny s dětmi.

Ubytování

ve studiích a apartmánech.MONO 2: studio s kuchyňským koutem, vlastní sociální zařízení, balkon nebo terasa, TV/SAT,možnost přistýlky. MONO 3:studio s kuchyňským koutem, vlastní sociální zařízení, balkon nebo terasa, TV/SAT. BILO 4: čtyřlůžkový apartmán s jednou dvoulůžkovou ložnicí, obývacím pokojem a kuchyňským koutem, vlastní sociální zařízení, balkonem, s možností až dvou přistýlek, TV/SAT.TRILO 4: čtyřlůžkový apartmán se dvěmi dvoulůžkovými ložnicemi se dvěmi lůžky, obývacím pokojem s kuchyňským koutem, vlastní sociální zařízení, balkon TV/SAT.Možnost až dvou přistýlek z toho jedna v pokoji a jedna v kuchyni.TRILO 6: seštilůžkový apartmán se dvěmi dvoulůžkovými ložnicemi se třemi lůžky, obývacím pokojem s kuchyňským koutem, vlastním sociálním zařízením, balkonem,TV/SAT.

Vybavení

parkování.

Stravování

vlastní strava, možnost dokoupení polopenze v restauraci. Snídaně formou bufetu,večeře výběr z menu 1 den předem.

Pláž

oblázková, asi 20 m od apartmánu, pobreží je porostlé piniemi, pozvolný přistup do moře.

Sport a zábava

klidné místo vhodné pro rodiny s dětmi.

Doprava

vlastní, autobusová.

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.