Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Arabella ****

Poloha

Přímo u moře s hezkým korálovým útesem asi 4 km od starého centra Hurghady (Dahar), od nového centra (Sakkala) a Mariny přibližně 2 km. Letiště je vzdáleno cca 9 km.

Vybavení

Příjemný hotel postavený v moderním núbijském stylu. Recepce, 2 hlavní restaurace (1 s terasou s výhledem na moře), restaurace `a la carte, orientální kavárna, několik barů, pivnice, nákupní arkáda, business centrum, salon krásy, prádelna, 2 bazény (1 v zimě s možností vyhřívání), bar u bazénu, dětský bazén, terasa na slunění s lehátky, slunečníky a osuškami zdarma.

Pokoje

DR/DRP: koupelna/WC (vysoušeč vlasů), individuální klimatizace, telefon, minibar (voda a vybrané nealkoholické nápoje doplňovány denně zdarma), set na přípravu kávy a čaje, TV/sat., balkon nebo terasa, bezpečnostní schránky jsou na recepci zdarma. DRSV: viz DR, výhled na moře.

Zábava

Amfiteátr, animační programy pro děti i dospělé, diskotéka.

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Hotel přímo u moře a laguny s písečnou pláží (vstup do moře po schůdcích). Druhá malá písečná pláž s písečným vstupem do moře. Vynikající podmínky pro šnorchlování. Lehátka, podložky, slunečníky a osušky zdarma, bar na pláži, sprcha u pláže.

Program all inclusive

Snídaně, oběd a večeře formou bufetu Brzká snídaně, pozdní večeře Místní rozlévané nealkoholické a alkoholické nápoje (10.00–02.00 hod.) Odpolední snack, káva, čaj, zákusky a zmrzlina

Sportovní nabídka

Zdarma: tenis a squash (osvětlení za poplatek), fitness, stolní tenis, biliár, vybavení na šnorchlování, šlapadla a kánoe. Za poplatek: surfařské a potápěčské centrum, vodní sporty, sauna, pára, jacuzzi.

Pro děti

Dětský bazén, hřiště, miniklub, dětské menu, dětská postýlka zdarma.

Internet

Za poplatek: internetový koutek s několika počítači. Zdarma: WiFi v lobby.

Platební karty

VISA, MC, AMEX.

Doba transferu

15 min

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

5 uživatelů

Pořadí

20. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

3.10.2017 | Vlasta
Datum pobytu: 1.9.2017
Dobrý výhoda je že můžete používat prostory 3 hotelů

Nejnovější recenze

4
1.12.2015 | Cestovatelka
Datum pobytu 1.11.2015
4/5 - Skvělé
Už jsem navštívila vícero zemí a i v Egyptě jsem nebyla poprvé, ale díky špatnému přístupu do moře bych příště volila jiný hotel.Vzhledem k počasí/celý týden od 22.11. - 29.11.teplo +29C - +30C/ jsem odjížděla odpočatá a spokojená.Pouze cesta zpět trvala 5hod letu,neb jsme nabírali turisty ještě v Marsa Alam.Cestovali jsme Cairo Air kde nikdo za celý let nepromluví a vy nevíte,kde se nacházíte.Spousta lidí se nedokázala domluvit při výběru pití natož vybrat si ze dvou jídel/hovězí nebo kuře/.Při letu tam se nás ani nikdo nezeptal a prostě nám dali co na nás právě vyšlo.
5
30.11.2013 | Alexandra Havelková
Datum pobytu 1.4.2013
5/5 - Úžasné
Opravdu velká spokojenost již po desáté dovolené.
5
7.8.2013 | Jarmila
Datum pobytu 1.6.2013
5/5 - Úžasné
Velmi dobrý.

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Arabella ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Katowice
Čt 23.11 – Čt 30.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 364 Kč
SLM | Po slevě 43%
Letecky
Katowice
Čt 23.11 – Čt 7.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 004 Kč
SLM | Po slevě 50%
Letecky
Bratislava
Pá 24.11 – Pá 1.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 104 Kč
SLM | Po slevě 44%
Letecky
Bratislava
Pá 24.11 – Pá 8.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 004 Kč
SLM | Po slevě 50%
Letecky
Praha 0:50
So 25.11 – So 2.12.2017
2 lůžkový pokoj, výhled na moře, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 090 Kč
Letecky
Praha
So 25.11 – So 9.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 004 Kč
SLM | Po slevě 50%
Letecky
Praha 0:50
Ne 26.11 – Ne 3.12.2017
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 890 Kč
Letecky
Katowice
Ne 26.11 – Ne 3.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
13 364 Kč
SLM | Po slevě 43%
Letecky
Katowice
Ne 26.11 – Ne 10.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
17 004 Kč
SLM | Po slevě 50%
Letecky
Lipsko 0:00
Po 27.11 – Čt 7.12.2017
3 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
474 EUR
Letecky
Lipsko 0:00
Po 27.11 – Po 11.12.2017
3 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
572 EUR
Letecky
Drážďany 1:35
Út 28.11 – Út 5.12.2017
3 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
437 EUR
Letecky
Drážďany 1:35
Út 28.11 – So 9.12.2017
3 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
581 EUR
LM | Po slevě 20%
Letecky
Drážďany 1:35
Út 28.11 – Út 12.12.2017
3 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
621 EUR
Letecky
Praha 0:50
St 29.11 – St 6.12.2017
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 890 Kč
LM | Po slevě 56%
Letecky
Lipsko 0:00
St 29.11 – St 6.12.2017
3 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
388 EUR
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha 0:50
St 29.11 – St 13.12.2017
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
24 290 Kč
Letecky
Katowice
Čt 30.11 – Čt 7.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
14 664 Kč
LM | Po slevě 38%
Letecky
Berlín - Tegel 0:00
Čt 30.11 – Čt 7.12.2017
3 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
420 EUR
LM | Po slevě 16%
Letecky
Berlín - Tegel 1:30
Čt 30.11 – Ne 10.12.2017
3 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
519 EUR
LM | Po slevě 20%
Letecky
Berlín - Schoenefeld 0:20
Čt 30.11 – Ne 10.12.2017
3 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
492 EUR
LM | Po slevě 5%
Letecky
Berlín - Schoenefeld 0:20
Čt 30.11 – Po 11.12.2017
3 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
503 EUR
LM | Po slevě 21%
Letecky
Katowice
Čt 30.11 – Čt 14.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 424 Kč
LM | Po slevě 37%
Letecky
Berlín - Tegel 0:00
Čt 30.11 – Čt 14.12.2017
3 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
604 EUR
LM | Po slevě 21%
Letecky
Berlín - Schoenefeld 0:20
Čt 30.11 – Čt 14.12.2017
3 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
572 EUR