Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Arabella ****

Popis hotelu

Hosté mají celkově k dispozici 100 pokojů. Po příjezdu do hotelu jsou hosté uvítáni ve vstupní hale s recepcí, která je otevřena 24 hodin. Check in/check out je možný 24 hodin. Do většiny poschodí lze vyjet výtahem. V objektu je hotelový sejf a směnárna. Ve společných prostorách se mohou hosté přes WiFi připojit k internetu. V objektu se nachází restaurace, jídelna, kavárna a bar. Jsou zde i různé obchody. V areálu je hezká zahrada a hřiště. Je zde TV místnost. Ti, kteří přijeli vlastním autem, mohou parkovat na parkovišti. Dále je možné využít službu hlídání dětí, lékařskou službu, pokojovou službu, prádelnu a kadeřnictví. Hosté mohou využít shuttleservis.

Ubytování

V pokojích je klimatizace, ústřední topení, kuchyň a koupelna. Většina pokojů má balkón s krásným výhledem. Mnoho pokojů má výhled na moře, který vytváří příjemnou atmosféru. Pokoje jsou hezky zařízené, je zde pohodlná dvoulůžková postel. Pro děti jsou k dispozici dětské postýlky. Také je zde sejf a minibar. Hosté mohou použít ledničku, mini ledničku a varnou konvici/kávovar. Zařízení pokoje doplňuje telefon, televize a WiFi (za poplatek). Komfortně vybavené koupelny mají sprchový kout. Také je tu vysoušeč vlasů. V hotelu jsou nekuřácké pokoje.

Sport/aktivity

Objekt má jeden venkovní a jeden dětský bazén. Na terase s lehátky a slunečníky se mohou hosté opalovat a užívat si dovolenou. U bazénu je vířivá vana, ve které se lze příjemně uvolnit a osvěžit. U bazénu je bar s drobným občerstvením. V objektu je možné se věnovat mnoha sportovním aktivitám. Je zde na výběr například tenis, hra boccia, plážový volejbal, volejbal a basketbal. Jsou zde na výběr také různé druhy vodních sportů. Je tu například jízda na šlapadlech, jízda na kánoi, šnorchlování a aqua fitness a za poplatek windsurfing a potápění. Je možné zprostředkovat windsurfing. Hosté mohou sportovat i uvnitř hotelu, je tady fitness studio, stolní tenis, kulečník, šipky, squash, gymnastika a aerobik. Objekt nabízí mnoho wellness programů a služeb, například saunu a masáže, za příplatek pak spa, parní lázeň a kosmetický salon. V nabídce je animační program, živá hudba, diskotéka, miniklub a mini diskotéka pro děti.

Stravování

V objektu jsou na výběr tyto typy stravování - nocleh se snídaní a stravování all inclusive. Podávají se snídaně, obědy a večeře. Hotel nabízí také drobné občerstvení. K dostání jsou nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje.

Platba kartou

Je možné zaplatit platebními kartami American Express, Visa a MasterCard.

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

5 uživatelů

Pořadí

24. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

18.1.2018 | Radmila
Datum pobytu: červenec 2010
Byla to zde moje první dovolená v Egyptě,do dnes vzpomínám.Užila jsem si tam spoustu legrace.Je pravda,že trochu bludiště,ale po chvíli jsem se orientovala a bylo vše ok.Byli s náma i děti a nebyl žádný problém.

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Arabella ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 5:50
Út 31.7 – Ne 5.8.2018
2 lůžkový pokoj (A2S)
6 dní
all inclusive
15 004 Kč
Letecky
Brno 12:30
Út 31.7 – Ne 5.8.2018
2 lůžkový pokoj (A2S)
6 dní
all inclusive
25 769 Kč
Po slevě 16%
Letecky
Bratislava
Út 31.7 – Út 7.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
14 144 Kč
FM | Po slevě 40%
Letecky
Košice
Út 31.7 – Út 7.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
14 144 Kč
FM | Po slevě 40%
Letecky
Bratislava
Út 31.7 – Pá 10.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
11 dní
all inclusive
16 744 Kč
FM | Po slevě 41%
Letecky
Bratislava
Út 31.7 – Út 14.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
20 124 Kč
FM | Po slevě 41%
Letecky
Košice
Út 31.7 – Út 14.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
20 124 Kč
FM | Po slevě 41%
Letecky
Praha 1:00
St 1.8 – Ne 5.8.2018
2 lůžkový pokoj (A2S)
5 dní
all inclusive
15 998 Kč
Letecky
Brno 12:30
St 1.8 – Ne 5.8.2018
2 lůžkový pokoj (A2S)
5 dní
all inclusive
27 166 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha 19:20
St 1.8 – Po 6.8.2018
2 lůžkový pokoj (A2S)
6 dní
all inclusive
13 840 Kč
Letecky
Praha
St 1.8 – St 8.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
14 144 Kč
FM | Po slevě 40%
Letecky
Brno
St 1.8 – St 8.8.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 890 Kč
FM | Po slevě 23%
Letecky
Ostrava
St 1.8 – St 8.8.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
14 780 Kč
FM | Po slevě 29%
Letecky
Bratislava
St 1.8 – St 8.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
14 144 Kč
FM | Po slevě 40%
Letecky
Sliač
St 1.8 – St 8.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
14 144 Kč
FM | Po slevě 40%
Letecky
Budapešť
St 1.8 – St 8.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
14 144 Kč
FM | Po slevě 40%
Letecky
Praha
St 1.8 – So 11.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
11 dní
all inclusive
16 744 Kč
FM | Po slevě 41%
Letecky
Brno
St 1.8 – So 11.8.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
24 290 Kč
FM | Po slevě 22%
Letecky
Ostrava
St 1.8 – So 11.8.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
24 290 Kč
FM | Po slevě 22%
Letecky
Bratislava
St 1.8 – So 11.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
11 dní
all inclusive
16 744 Kč
FM | Po slevě 41%
Letecky
Brno 12:30
St 1.8 – Ne 12.8.2018
2 lůžkový pokoj (A2S)
12 dní
all inclusive
35 527 Kč
Po slevě 19%
Letecky
Praha 19:20
St 1.8 – Po 13.8.2018
2 lůžkový pokoj (A2S)
13 dní
all inclusive
19 557 Kč
Letecky
Praha
St 1.8 – St 15.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
20 124 Kč
FM | Po slevě 41%
Letecky
Ostrava
St 1.8 – St 15.8.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
20 390 Kč
FM | Po slevě 30%
Letecky
Bratislava
St 1.8 – St 15.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
20 124 Kč
FM | Po slevě 41%