Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Arabia Azur Resort ****

Poloha:

Krásný hotelový komplex leží přímo na hotelové pláži se 2 lagunami. Skaliska Vás zvou ke šnorchlování (doporučujeme boty do vody). Centrum města Hurghada cca 3 km.

Vybavení:

Hotel je velmi oblíbený u stálých hostů a skládá se ze 2 třípodlažních křídel. Celková ubytovací kapacita činí 526 pokojů. K vybavení patří recepce s trezory (zdarma), lobby bar, 4 restaurace, 2 restaurace a-la-carte (za příplatek), plážová restaurace, různé bary, internetová kavárna (za poplatek) a diskotéka. V zahradě naleznete velký sladkovodní bazén se snack barem a samostatným bazénem pro děti. Lehátka, osušky a slunečníky u bazénu i na pláži zdarma.

Pokoje:

Dvoulůžkové pokoje (1A/2A/3A): Ve vedlejší budově. Prostorné a komfortně zařízeny. Vana nebo sprcha, WC, fén, klimatizace, telefon, satelitní TV, chladnička, konvice pro přípravu kávy a čaje, posezení a balkon nebo terasa s bočním výhledem na moře, částečně s výhledem na bazén.

Zábava:

Pravidelné denní animace (6x týdně). Příležitostně večerní akce.

Sport:

Stolní tenis, fitness, 2 tenisové kurty (umělé osvětlení za poplatek) a biliár. Za poplatek: parní lázeň, masáže, sauna, kosmetické studio, vířivka, surf centrum.

Děti:

Hlídání dětí (od 3 do 12 let, 6x týdně), dětské hřiště, herna a samostatný dětský bazén.

Stravování:

All inclusive. ALL | inclusive: Snídaně, obědy a večeře formou bufetových stolů. Kontinentální snídaně pro spáče od 11:00 hod. do 12:00 hod. Snacky od 11:00 hod. do 17:00 hod. Káva a čaj od 15:00 hod.do 17:00 hod. Přes den zmrzlina, nealkoholické nápoje od 09:00 hod. do 02:00 hod. Místní alkoholické nápoje od 10:00 hod. do 02:00 hod.

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

9 uživatelů

Pořadí

34. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

14.11.2017 | Miroslav s rodinou
Datum pobytu: květen 2017
Hotel, turistu znalého poměrů v Egyptě určitě neurazí. Z naší strany spokojenost, líbila se blízkost letiště, bazén a klid u obědů.

Nejnovější recenze

4
26.5.2017 | Miroslav s rodinou
Datum pobytu květen 2017
4/5 - Skvělé
Hotel, turistu znalého poměrů v Egyptě určitě neurazí. Z naší strany spokojenost, líbila se blízkost letiště, bazén a klid u obědů.
4
2.1.2016 | Maťa
Datum pobytu duben 2015
4/5 - Skvělé
príjemný hotel vhodný pre šnorchlistov a ľudí, ktorí majú radi nakupovanie
4
19.10.2015 | Soňa
Datum pobytu říjen 2015
4/5 - Skvělé
Kdyby sem zakázali vstup Rusákům, kteří se neumí chovat, tak by to bylo na 1-. Klidně bychom se sem vrátili!

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Arabia Azur Resort ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 1.3 – Čt 8.3.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
22 758 Kč
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 1.3 – Čt 15.3.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
26 466 Kč
Letecky
Bratislava 18:45
Pá 2.3 – Pá 9.3.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 990 Kč
LM | Po slevě 30%
Letecky
Linz 8:30
Pá 2.3 – Pá 9.3.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
14 966 Kč
Letecky
Linz 8:30
Pá 2.3 – Pá 16.3.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
20 286 Kč
Letecky
Vídeň 14:40
So 3.3 – So 10.3.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
15 772 Kč
Letecky
Bratislava
Pá 9.3 – Pá 16.3.2018
2 lôžková izba, 2 prístelky
8 dní
all inclusive
495 EUR
Letecky
Linz 8:30
Pá 9.3 – Pá 16.3.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
14 966 Kč
Letecky
Bratislava
Pá 9.3 – Pá 23.3.2018
2 lôžková izba, 2 prístelky
15 dní
all inclusive
723 EUR
Letecky
Linz 8:30
Pá 9.3 – Pá 23.3.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
20 286 Kč
Letecky
Vídeň 14:40
So 10.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
18 459 Kč
Letecky
Praha 0:50
St 14.3 – St 21.3.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 980 Kč
LM | Po slevě 30%
Letecky
Praha 0:50
Čt 15.3 – Čt 22.3.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 990 Kč
LM | Po slevě 30%
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 15.3 – Čt 22.3.2018
jednolůžkový pokoj Standard
8 dní
all inclusive
21 845 Kč
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 15.3 – Ne 25.3.2018
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
17 841 Kč
LM | Po slevě 7%
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 15.3 – Čt 29.3.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
25 607 Kč
Letecky
Bratislava
Pá 16.3 – Pá 23.3.2018
2 lôžková izba, 2 prístelky
8 dní
all inclusive
495 EUR
Letecky
Linz 8:30
Pá 16.3 – Pá 23.3.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
18 190 Kč
Letecky
Bratislava
Pá 16.3 – Pá 30.3.2018
2 lôžková izba, 2 prístelky
15 dní
all inclusive
723 EUR
Letecky
Linz 8:30
Pá 16.3 – Pá 30.3.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
22 328 Kč
Letecky
Praha 0:50
So 17.3 – So 24.3.2018
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 990 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Vídeň 14:40
So 17.3 – So 24.3.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
16 310 Kč
Letecky
Praha 6:30
So 17.3 – St 28.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
18 889 Kč
Letecky
Praha 6:30
So 17.3 – So 31.3.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
22 678 Kč
Letecky
Vídeň 14:40
So 17.3 – So 31.3.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
28 052 Kč