Popis

Popis hotelu Faja Dos Padre

Poloha

Faja dos Padres je ekologická farma s jedinečnou polohou přímo u moře. Nachází pod cca 250 metrů vysokým útesem, který leží na jižním pobřeží ostrova Madeira. Ať už lanovkou nebo lodí, dostupnost do Faja dos Padres je sama o sobě bezkonkurenčním zážitkem. Lanovka s panoramatickým výhledem (cesta dolu trvá 2 minuty) je v provozu denně a je dostupná autem téměř až k jeho horní plošině. Faja je jen 15 minut jízdy od Funchalu a 25 minut od letiště. Příjezdy po moři jsou snadné díky skvěle umístěnému molu. Soukromá loď 'Malvasia' umožňuje každodenní výlety do Faja dos Padres z Funchalu, nebo z nedaleké vesnice Camara de Lobos.
Nově otevřená lanovka, která nahradila zastaralý výtah, vyjíždí z konce ulice Padre António Dinis Henriques nachází se na úrovni vozovky, kde je k dispozici i několik parkovacích míst. Dolní stanice je uvnitř objektu, nedaleko pensionu. Lanovka funguje pro hosty od 9:00 do 18:00 (do 19:00 v letních dnech).

Vybavení hotelu

Hostům je zde k dispozici recepce, zdarma parkoviště, denní úklid (mimo neděle), dvakrát týdně výměna lůžkovin, restaurace a bar, slunečníky.

Vybavení pokoje

BOAT HOUSE
Domek je postaven přímo na oblázkové pláži Faja dos Padres, byl původně skladem, kde bylo umístěno vše potřebné k rybolovu. V současné době je komfortním rekreačním domkem s výhleden na farmu a moře, má vlastní plně vybavenou kuchyň (mikrovlnná trouba, varná konvice, elektrická trouba, toaster, kávovar, žehlička a žehlicí prkno), ložnici s dvěma lůžky, možnost 2 přistýlek, soukromou terasu, balkón s výhledem na pláž, koupelnu s vanou, toaletou, vysoušečem vlasů a kvalitními koupelnovými doplňky, dále Vám je zde k dispozici venkovní posezení, lehátka a slunečníky.

SAILOR'S HOUSE
Dům byl původně obydlený majitelem pozemků známým jako Sailor, tento dům zachovává téměř veškeré vlastnosti původního domu, byla zde připojena pouze jedna koupelna, aby bylo zaručeno pohodlí nových hostů. Dům nabízí krásný výhled na moře a farmu, má vlastní soukromou zahradu a privátní přístup na oblázkovou pláž, plně vybavenou kuchyň (mikrovlnná trouba, varná konvice, elektrická trouba, toaster, kávovar, žehlička a žehlicí prkno), ložnici s dvěma lůžky, možnost 2 přistýlek, soukromou terasu, balkón s výhledem na pláž, koupelnu se sprchou, toaletou, vysoušečem vlasů a kvalitními koupelnovými doplňky, dále Vám je zde k dispozici venkovní posezení, lehátka a slunečníky.

JOSÉ SOLDADO HOUSES
Jedná se o dva sousedící domky, které se nacházejí ve východní části Faja dos Padres. Rodina majitele pozemků José Soldada zde žila až do roku 1922. Oba domy jsou zcela nezávislé, každý s balkonem s výhledem na jih / západ, mají vlastní plně vybavenou kuchyň (mikrovlnná trouba, varná konvice, elektrická trouba, toaster, kávovar, žehlička a žehlicí prkno), ložnici s dvěma lůžky, možnost 2 přistýlek, koupelnu s vanou, toaletou, vysoušečem vlasů a kvalitními koupelnovými doplňky, dále Vám je zde k dispozici venkovní posezení, lehátka a slunečníky.

VINE HOUSE
Jedná se o prostorný dům s velkou ložnicí a výhledem na moře, jež se dotýká naší duše a vzbuzuje naše smysly. Domek nabízí plně vybavenou kuchyň (mikrovlnná trouba, varná konvice, elektrická trouba, toaster, kávovar, žehlička a žehlicí prkno), ložnici s dvěma lůžky, možnost 2 přistýlek, soukromou terasu, balkón s výhledem na pláž, koupelnu se sprchou, toaletou, vysoušečem vlasů a kvalitními koupelnovými doplňky, dále Vám je zde k dispozici venkovní posezení, lehátka a slunečníky.

JÚLIA'S HOUSE
Casa da Júlia je synonymem jednoduchosti a relaxace v odstínech bílé a modrých tónů moře.Výsledkem je kombinace rustikálního designu s moderním vybavením a propracovaností. Tento dům byl domovem posledních obyvatel Faja dos Padres. 'Ti 'Julinha', jak ona byla nazývána, zde žila až do poloviny 20. století. Domek nabízí plně vybavenou kuchyň (mikrovlnná trouba, varná konvice, elektrická trouba, toaster, kávovar, žehlička a žehlicí prkno), ložnici s dvěma lůžky, možnost 2 přistýlek, soukromou terasu, balkón s výhledem na pláž, koupelnu se sprchou, toaletou, vysoušečem vlasů a kvalitními koupelnovými doplňky, dále Vám je zde k dispozici venkovní posezení, lehátka a slunečníky.

SEIFIA'S HOUSE
Casa da Seifia nabízí všudypřítomnou romantiku let minulých. Dlouhá úzká veranda, vyrobená ze dřeva vyplaveného během zimních přílivů, nabízí úžasný pohled na nekonečnou modř oceánu. Dům nabízí plně vybavenou kuchyň (mikrovlnná trouba, varná konvice, elektrická trouba, toaster, kávovar, žehlička a žehlicí prkno), ložnici s manželskou postelí, možnost 2 přistýlek, soukromou terasu, balkón s výhledem na pláž, koupelnu se sprchou, toaletou, vysoušečem vlasů a kvalitními koupelnovými doplňky, dále Vám je zde k dispozici venkovní posezení, lehátka a slunečníky.

TIA MARIA HOUSE
Z terasy tohoto romantického domku se můžete kochat Atlantikem, jež se před Vám rozprostírá jako živý obraz, namalovaný z mořských vůní, inspirace a kreativity ......Dům nabízí plně vybavenou kuchyň (mikrovlnná trouba, varná konvice, elektrická trouba, toaster, kávovar, žehlička a žehlicí prkno), ložnici se dvěma oddělenými lůžky, možnost 2 přistýlek, soukromou terasu, balkón s výhledem oceán, koupelnu se sprchou, toaletou, vysoušečem vlasů a kvalitními koupelnovými doplňky, dále Vám je zde k dispozici venkovní posezení, lehátka a slunečníky.

Stravování

Bez stravování, možnost dokoupení snídaní (káva nebo čaj, mléko, chléb, máslo, šunka, sýr, domácí džem)
V restauraci se podává pečlivý výběr jídel tradiční madeirské kuchyně, z které vyniká tuňák a jiné pokrmy z čerstvých ryb, stejně jako dezerty a vedlejší jídla připravovaná z místně vypěstovaných produktů.
Snídaně se podává v restauraci, nebo na vyžádání je dodána přímo do domku. Restaurace a bar jsou otevřeny každý den do 18:00 hodin. Večeře jsou dodávané přímo do domku, stejně jako grilované pokrmy připravované předem.

Portugalsko

Menší ze dvou zemí na Pyrenejském poloostrově představuje nedoceněnou turistickou destinaci. Každoročně Portugalsko láká tisíce Čechů na vůni pomerančů i dalšího ovoce a chuť pravého portského vína. Jih země je proslavený nádhernými plážemi a bohatým nočním životem. Jedná se o oblast Algarve, je zde vybudováno nejvíce hotelů a moře je v rámci Portugalska nejteplejší. Střed země uspokojí milovníky historie díky četným kulturním památkám a hlavnímu městu Lisabonu. Sever vábí na staré lidové tradice v malých vesničkách a na pověstné vinné sklípky. Síla portugalského patriotismu je zde největší a centrem oblasti je velmi známé Porto. Portugalsko má asi deset a půl milionu obyvatel, tedy stejně jako Česká republika. K Portugalsku náleží i další dvě oblíbené ostrovní destinace, Azorské ostrovy a Madeira.

Od 1. 5. 2017 bude ve městě Santa Cruz na portugalském ostrově Madeira vybírána pobytová taxa “ecotax” ve výši 1 EUR/os./noc, max. 5 EUR/os./pobyt. Poplatek bude hrazen přímo v místě pobytu ubytovateli. Nařízení se vztahuje na všechny typy ubytovacích zařízení v obci Santa Cruz. Od poplatku jsou osvobozeny osoby do 18 let věku.

Hotely Madeira