| Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Gouves Bay Hotel

Poloha

Rozlehlý hotelový areál, který vznikl spojením hotelů Gouves Bay a Maya, je situován v turistické části na periferii velmi poklidného letoviska Gouves. Jeho okolí je příjemné a relaxační s možností procházek. Malý přístav v zátoce, kde je možnost klidného koupání i za větrného počasí, je cca 500 m. Hotel je obsazován především italskou klientelou. Centrum, kde se nacházejí obchody s potravinami a suvenýry, šperky, keramikou, oblečením, restaurace, bary a taverny, je od hotelu vzdáleno cca 12 minut chůze. V Gouvesu je též lékárna, bankomat, poštovní schránka, zdravotní středisko. Gouves patří k tradičním letoviskům na ostrově, dnes už je prakticky součástí velké turistické oblasti, poblíž střediska Chersonisos, Analipsi a Kokkini Hani. Z Kato Gouves (Dolního Gouvesu) jezdí linkové autobusy ze zastávky 13 (od hlavní silnice, cca 300 m) v cca 15-30 minutových intervalech (během dne, v sezóně je spojení obvykle až do půlnoci) do Heraklionu (jízdenka stojí cca 2,30€). Taxi vyjde na cca 1,50€/1 km. Jízdenky se kupují u řidiče, zpět na autobusových nádražích nebo v trafice. Doporučujeme individuálně navštívit Krétské akvárium - Crete Aquarium v Gournes, cca 4,5 km, mezi letovisky Kokkini Hani, Gouves a Gournes. Vstupné v sezóně 2015 - dítě do 5 let zdarma, děti do 17 let, studenti a osoby nad 65 let 6€ a dospělé osoby 9€, otevřeno bývá denně od 09:30-21:00, audioprůvodce - 3€/osoba. Dále můžete navštívit nový park Dinosauria, který je otevřen vždy denně od 09:30-19:30 hodin. Cesta trvá cca 50 minut chůzí kolem moře. Akvárium lze navštívit i autobusem, ze zastávky 13 do zastávky 9. Dalším tipem jsou projížďky výletním vláčkem (jezdí zhruba každé 2 hodiny) - přes letoviska Gouves, Gournes, Kokkini Hani, Vathianos Kambos, délka cca 75 minut, cena 9€/osoba a cca 5€/děti (sleva při opakované vyjížďce cca 2€). Zastávka je cca 500 m od hotelu. Poblíž hotelového areálu se nachází malý kostelíček, kde každou neděli probíhá mše, v sobotu zde bývají svatby a jsou odtud krásné pohledy na západ slunce.

Pláž

Kamenité pobřeží a moře jsou vzdáleny cca 20 m od areálu, zde však nejsou podmínky pro koupání. Pěkná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází cca 230 m od hotelu. Pobřeží i pláž jsou k dosažení přes silnici.

Kapacita

V hotelovém komplexu, který tvoří 4 budovy, je celkem 145 pokojů (1-, 2lůžkové s možností jedné přistýlky a pokoje pro rodiny, které se skládají z ložnice a obývacího pokoje, kde jsou další 2 lůžka nebo přistýlky. Hotel nabízí též ubytování až pro 6 osob - 2 ložnice a obývací pokoj s dalšími 2 lůžky nebo přistýlkami). Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou a sprchou nebo sprchovým koutem, WC, klimatizací, fénem, telefonem, TV (velmi omezený příjem programů, obvykle jen řecký nebo italský), chladničkou, balkónem nebo terasou s výhledem na bazén, zahradu, areál, letovisko, okolní zástavbu nebo na moře. Některé přízemní pokoje mohou mít snížený podhled. Trezor na pokoji (za poplatek cca 13€/týden, cca 16-17€/11-12 dnů). Rodinné pokoje se nachází převážně v přízemí a mají terasu. Některé pokoje mohou být propojené, rodinné v přízemí a prvním patře (na vyžádání). Dětská postýlka na vyžádání zdarma.

Služby

Vstupní hala, recepce, výtah (jen v jedné budově), konferenční místnost, internetový koutek (za poplatek cca 0,50€/8 minut, cca 1€/16 minut), bar u bazénu, vnitřní restaurace s venkovním posezením a TV se satelitním příjmem, terasa s výhledem na moře, velká zahrada a parkoviště. Wifi v prostoru recepce zdarma.

Stravování

Formou ALL INCLUSIVE (viz popis).

Podrobný popis stravování (AI)

All inclusive zahrnuje: O přesném rozsahu stravy, časů a služeb all inclusive jsou klienti informováni po příjezdu do hotelu Snídaně (07:30-10:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (19:30-21:15) formou pestrého bufetu. U obědů a večeří bývá obvykle zmrzlina (kopečková), různé dezerty, sladkosti nebo ovoce LeLehké občerstvení ve formě sladkých koláčků a slaných snacků (11:00-12:00 a 16:30-17:30) Neomezenou konzumaci rozlévaných místních nealkoholických nápojů (voda, ovocné šťávy, džusy, cola, sprite, lemon, filtrovaná káva) a rozlévaných místních alkoholických nápojů (točené pivo, bílé a červené víno, ouzo, raki, brandy) od 10:30-23:00 Hotel upozorňuje, že nezajišťuje balíčky v případě výletů, pronájmu auta a dalších individuálních aktivit

Sport a zábava

2 bazény, 2 dětské bazény, slunečníky a lehátka u bazénu (zdarma), malé dětské hřiště, stolní tenis u bazénu (zdarma), kulečník (za poplatek cca 2€/hra), stolní hokej a další hry (za poplatek cca 0,50-1€/hra), plážový volejbal v zahradě (zdarma), masážní křeslo (cca 2€/5 minut). Miniklub pro děti (cca 2x týdně v italském jazyce), jednoduché animační programy pro dospělé (obvykle jen v italském jazyce, obvykle cca 6x týdně v hlavní sezóně). Hotel pořádá nepravidelně řecký večírek během hlavní sezóny. Slunečníky a lehátka na pláži (za poplatek cca 6€/set/den).

Hlavní výhody vybrané kapacity

Velmi chutná strava Kousek od moře Příjemná atmosféra

Popis letoviska

Dnes už je prakticky součástí velké turistické oblasti na severu Kréty, kde se jednotlivá letoviska navzájem prolínají, rozhodně ale patří k těm klidnějším. Pláže jsou zde spíše menší, tvořené zálivy s písečnými, kamenitými i oblázkovými plážemi. V letovisku je několik restaurací, taveren, obchodů s potravinami a suvenýry. Je odsud možné pozorovat letadla chystající se přistát na zhruba 20 kilometrů vzdálené letiště. Městská linka, která má zastávky na hlavní silnici, jezdí od 6 do 23 hodin každou půlhodinu jak do Heraklionu, tak do Chersonisu. V letovisku jsou 2 bankomaty, které jsou umístěny na hlavní třídě, hned vedle supermarketů. Vyhledávanou atrakcí je unikátní mořské akvárium nacházející se mezi letovisky Gouves, Kokkini Hania Gournes. Vstupné – dítě do 5 let zdarma, děti do 17 let, studenti a osoby nad 65 let cca 6€, dospělé osoby cca 9€, otevřeno bývá denně, od 09:30–21:00, audioprůvodce – cca 3€/osoba. V akváriích, která pojmou 1,6 milionů litrů vody, žije na 200 druhů ryb a bezobratlých živočichů. Největší obdiv budí žralok, ale nadšení vzbuzují stovky dalších podmořských tvorů. Dále můžete navštívit nový park Dinosauria, který je otevřen vždy denně od 09:30–19:30 hodin. Pokud si půjčíte auto nebo motorku, doporučujeme mimo jiné navštívit i jeskyni Skotino Cave, v níž byly nalezeny pozůstatky Mínójské civilizace. Dostanete se k ní, když pojedete k původní vesnici Gouves, protnete vesnici Skotino a dále pokračujete cca 3,5 km vzhůru mezi olivovými sady. Poslední část lesíkem po kamenných schodech je již potřeba jít pěšky. Na zpáteční cestě se můžete stavit ve vesnici Skotino s kostelem svaté Marie (otevřen obvykle jen v sobotu večer a v neděli ráno), speciality místní kuchyně pak ochutnáte v jedné ze zdejších taveren. Pláže: písčité, kamenité i oblázkové Vzdálenost od Heraklionu: cca 22 km Orientační doba transferu z letiště: cca 20 minut Vzdálenost od Kokkini Hani: cca 4 km .Hodnocení letoviska – místo je vhodné ke strávení príjemné relaxacní dovolené s rodinou. Starší generace jiste uvítá možnosti procházek podél pobreží nebo do okolních osad. Mladým doporucujeme pronájem automobilu a podnikání vlastních výletu po celém ostrově. Výletní vlácek (trasa Gouves – Americká vojenská základna – Kokkini Hani – Gournes) stál v sezóne 2015 9€, deti platily 5€, jízda trvala cca 75 minut

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Řecko

Řecko leží v jižní Evropě, rozkládá se na pevnině a na četných ostrovech, které tvoří jednu pětinu řeckého území. Členitá pobřeží i romantické pláže jsou omývány Egejským, Krétským, Thráckým, Středozemním a Jónským mořem. Na poloostrově Attika se rozkládají Athény, hlavní město Řecka. Poznávejte antické památky, odpočívejte u čistého moře, vyzkoušejte speciality místní kuchyně. Nejoblíbenější ostrovy jsou Kréta, Rhodos, Zakynthos, Thassos a Santorini.

Od roku 2018 je v Řecku zavedena pobytová taxa. Platba probíhá přímo na recepci hotelu v den příjezdu:

• 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
• 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
• 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
• 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely
• 0,50 € za noc v apartmánech všech kategorií

 

Hotely Kréta