Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Harmony Makadi Bay Resort ****

Popis zájezdu

Kromě nejznámějších pamětihodností Asuánu často nazývaného bránou černé Afriky a považovaného za jedno z nejkrásnějších měst nilského údolí jež jste mohli poznat při klasickém poznávacím zájezdu Vám tato kombinace nabízí jedinečnou příležitost poznat méně známé památky v Asuánu a jeho okolí jakými jsou např. vykopávky města Abu na ostrově Elefantina núbijské vesnice Koti a Siou se svou typickou kulturou a malebnými domy nacházející se rovněž na ostrově Elefantina dále Asuánská přehrada tržiště se svou typickou atmosférou starověké lomy s turisty často vyhledávaným nedokončeným obeliskem královny Hatšepsut asuánský hřbitov s fátimovskými hrobkami z 11. a 12. století archeologické nálezy vystavené v Asuánském muzeu mauzoleum Agy Khana Kitchenerův ostrov se známou botanickou zahradu zřícenina kláštera sv. Simona ze 7. století chrám bohyně Eset nacházející se na ostrově Philae a mnoho dalších úchvatných památek z dob starého Egypta.

Hotel Pyramisa Isis Corniche

se nachází přímo u břehu řeky Nil na předměstí Asuánu v blízkosti nákupních možností. Svým hostům nabízí ubytování v příjemně zařízených pokojích čtyři restaurace a možnost odpočinku u venkovního bazénu.

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

19 uživatelů

Pořadí

101. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

18.8.2017 | Petr
Datum pobytu: srpen 2017
Tak, jak uvádí CK, pokud někdo chce více (co je to více? pro každého něco jiného), tak je třeba vybírat od 16 tisíc výše. Tkž. voda teče, servisují, klimačky fungují, o okolí se starají (prostě ten resort/hotel slouží již nějaký ten pátek). Tkž., jaké si to uděláš, takové to máš...výletů spousty i bez CK (Luxor, Hurgháda, Káhira, poušť, volné moře šnorchlování...). Po Egyptě se můžete bezpečně pohybovat sami. Když jsem zde četl nekritičtější recenze, tak se to rovná, tak jak jsem mou recenzi nazval. (krom jiného je smutné, že ti kritici díky své hlouposti nedokázali využít plný "potenciál" resortu (když už nikam nevyjeli mimo).

Nejnovější recenze

5
18.8.2017 | Edita
Datum pobytu srpen 2017
5/5 - Úžasné
Byla to nádherná dovolená. Moc jsme si ji užili. Malá rada: Před odletem do Egypta si v Česku vyměňte dost českých peněz za dolary. Mají tam sice bankomaty s jejich penězi,ale lidé tam spíše preferují dolary.
5
17.8.2017 | Ema
Datum pobytu srpen 2017
5/5 - Úžasné
Bylo to opravdu moc fajn a rádi na tuto dovolenou budeme vzpomínat.
1
10.8.2017 | Martina Ostrava
Datum pobytu srpen 2017
1/5 - Nic moc
Hruza

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Harmony Makadi Bay Resort ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 0:50
St 4.4 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 090 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 0:50
Čt 5.4 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 360 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 0:50
Ne 8.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 390 Kč
LM | Po slevě 35%
Letecky
Praha 0:50
St 11.4 – St 18.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 180 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Praha 0:50
Čt 12.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 190 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Praha 0:50
St 18.4 – St 25.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 420 Kč
LM | Po slevě 35%
Letecky
Praha 0:50
Čt 19.4 – Čt 26.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 310 Kč
LM | Po slevě 35%
Letecky
Brno 11:00
So 21.4 – So 28.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 890 Kč
LM | Po slevě 32%
Letecky
Praha 0:50
Ne 29.4 – Ne 6.5.2018
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 790 Kč
Letecky
Praha
St 2.5 – St 9.5.2018
2 lůžkový pokoj ECO, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 690 Kč
Letecky
Praha 20:30
St 2.5 – So 12.5.2018
2 lůžkový pokoj ECO, přistýlka
11 dní
all inclusive
13 390 Kč
FM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 1:00
Čt 3.5 – Čt 10.5.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 390 Kč
LM | Po slevě 22%
Letecky
Praha 1:00
Čt 3.5 – Po 14.5.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
15 090 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Praha
So 5.5 – So 12.5.2018
2 lůžkový pokoj ECO, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 690 Kč
Letecky
Praha
So 5.5 – St 16.5.2018
2 lůžkový pokoj ECO, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 890 Kč
FM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 0:50
Po 7.5 – Po 14.5.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 890 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Praha 0:50
Po 7.5 – Čt 17.5.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
14 490 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Praha
St 9.5 – St 16.5.2018
2 lůžkový pokoj ECO, přistýlka
8 dní
all inclusive
10 990 Kč
FM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
St 9.5 – So 19.5.2018
2 lůžkový pokoj ECO, přistýlka
11 dní
all inclusive
12 890 Kč
FM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 1:00
Čt 10.5 – Čt 17.5.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 890 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Praha 1:00
Čt 10.5 – Po 21.5.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
15 090 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Praha
So 12.5 – So 19.5.2018
2 lůžkový pokoj ECO, přistýlka
8 dní
all inclusive
10 990 Kč
FM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
So 12.5 – St 23.5.2018
2 lůžkový pokoj ECO, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 290 Kč
FM | Po slevě 14%
Letecky
Praha 0:50
Po 14.5 – Po 21.5.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 890 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Praha 0:50
Po 14.5 – Čt 24.5.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
14 490 Kč
LM | Po slevě 25%