Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Hilton Marsa Nubian Resort *****

Popis hotelu

Hotel pochází z roku 2011. Objekt nabízí hostům celkem 354 pokojů. Po příjezdu jsou hosté uvítáni ve vstupní hale s recepcí. V objektu je šatna, hotelový sejf, směnárna a bankomat. Ve společných prostorách se mohou hosté přes WiFi připojit k internetu. V hotelu se nachází restaurace, jídelna, snídaňový salónek, kavárna, bar a hospoda. Je tady obchod se suvenýry a další obchody. V areálu je hezká zahrada a hřiště. Je zde dětská herna. Ti, kteří přijeli vlastním autem, mohou parkovat na parkovišti. Hosté mohou využívat úschovnu kol. Objekt nabízí službu hlídání dětí, lékařskou službu, pokojovou službu, prádelnu a kadeřnictví. Hosté mohou využít shuttleservis.

Ubytování

V pokojích je klimatizace, ústřední topení, ventilátor, kuchyň a koupelna. Většina pokojů má balkón s krásným výhledem. Z některých pokojů mají hosté částečný výhled na moře. Pokoje mají manželskou postel typu king size a rozkládací pohovku. Je možné rezervovat oddělené ložnice. Pro děti jsou k dispozici dětské postýlky. Také je zde sejf, minibar a pracovní stůl. Hosté mohou použít ledničku, mini ledničku a varnou konvici/kávovar. Hosté mají k dispozici sadu na žehlení. Zařízení pokoje doplňuje připojení k internetu, telefon, televize, rádio a WiFi. Pro hosty je na pokoji připravena domácí obuv. Je možné rezervovat bezbariérové pokoje. Koupelny mají sprchový kout, vanu a bidet. K dispozici mají hosté také vysoušeč vlasů, kosmetické zrcátko a župan. Je možné rezervovat koupelnu s bezbariérovým přístupem. V objektu jsou pokoje pro rodiny a nekuřácké pokoje.

Sport/aktivity

Hotel má jeden venkovní a jeden dětský bazén. Na terase s lehátky a slunečníky se mohou hosté opalovat a užívat si dovolenou. U bazénu se nachází bar, kde je k dostání drobné občerstvení. Pro milovníky pohybu jsou zde na výběr různé sportovní aktivity - plážový volejbal, volejbal a lukostřelba. Milovníci vodních sportů mají na výběr mnoho aktivit, je zde například vodní lyžování, windsurfing, plachtění, jízda na katamaránu, potápění, aqua aerobik a aqua fitness. Hosté mohou sportovat i uvnitř objektu, je tady fitness studio, stolní tenis, kulečník, šipky, gymnastika a aerobik. V objektu je wellness zóna, kde jsou různé relaxační programy. Hosté si mohou vybrat například spa, saunu, kosmetický salon a ájurvédu a za příplatek také masáže. V nabídce je animační program, živá hudba, diskotéka, miniklub, mini diskotéka pro děti a noční klub.

Stravování

Lze objednat all inclusive speciál. Podávají se snídaně, obědy a večeře. Hotel nabízí také drobné občerstvení. K dostání jsou nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje.

Platba kartou

Je možné zaplatit platebními kartami American Express, Visa, Diners Club, JCB a MasterCard.

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

29 uživatelů

Pořadí

13. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

4.10.2017 | Avi
Datum pobytu: září 2017
Spokojenost. Určitě bychom se do tohoto resortu jednou vrátili. Hotel nedoporučuji pouze těm, kteří nevydrží týden bez svého vepřo-knedlo-zelo, bez řízku, bez šunky, nebo bez salámu.

Nejnovější recenze

5
18.9.2017 | Iveta K.
Datum pobytu září 2017
5/5 - Úžasné
V Egyptě jsem byla po 4. Tento hotel byl nejlepší, který jsem navštívila. Opravdu nemám co vytknout. Pokud někdo váháte, tak již neváhejte a jeďte, nebudete zklamáni. Jediné co by mohlo někomu vadit jsou vzdálenosti. Vše není úplně u sebe, takže se člověk trochu projde. Možná tedy je hotel méně vhodný pro osoby se sníženou pohyblivostí. Na pláž jezdí z hotelu každých 15 minut vláček. Do tohoto hotelu se ještě ráda vrátím. Odvezli jsme si spousty krásných vzpomínek.
5
14.6.2017 | cestuška
Datum pobytu květen 2017
5/5 - Úžasné
Kdo touží po odpočinkové klidné dovolené plné slunce a krásného koupání, jistě se sem rád vrátí...my to v Egyptě máme rádi a proto jsme tuto destinaci zvolili již opakovaně.
5
16.5.2017 | Šárka
Datum pobytu duben 2017
5/5 - Úžasné
Všechno dohromady tvořilo vynikající celkový dojem.

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Hilton Marsa Nubian Resort *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 17:30
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard, přistýlka
8 dní
all inclusive
16 990 Kč
SLM | Po slevě 42%
Letecky
Warszawa
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
23 504 Kč
Letecky
Katowice
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
15 184 Kč
SLM | Po slevě 35%
Letecky
Praha 1:10
So 31.3 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
9 dní
all inclusive
20 990 Kč
Letecky
Praha 1:10
So 31.3 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
12 dní
all inclusive
23 190 Kč
SLM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 1:10
So 31.3 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
15 dní
all inclusive
22 990 Kč
SLM | Po slevě 22%
Letecky
Warszawa
So 31.3 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
34 424 Kč
Letecky
Katowice
So 31.3 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
22 204 Kč
SLM | Po slevě 35%
Letecky
Praha 1:35
Ne 1.4 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
16 190 Kč
LM | Po slevě 21%
Letecky
Brno 12:20
Ne 1.4 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
23 990 Kč
Letecky
Ostrava 13:55
Ne 1.4 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
23 990 Kč
Letecky
Praha 1:10
Ne 1.4 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
12 dní
all inclusive
20 590 Kč
LM | Po slevě 15%
Letecky
Praha 1:10
Ne 1.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
15 dní
all inclusive
23 690 Kč
LM | Po slevě 19%
Letecky
Warszawa
Út 3.4 – Út 10.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
23 504 Kč
Letecky
Katowice
Út 3.4 – Út 10.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
15 184 Kč
LM | Po slevě 35%
Letecky
Warszawa
Út 3.4 – Út 17.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
34 424 Kč
Letecky
Katowice
Út 3.4 – Út 17.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
22 204 Kč
LM | Po slevě 35%
Letecky
Praha 1:30
St 4.4 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 890 Kč
LM | Po slevě 24%
Letecky
Praha 1:10
Čt 5.4 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 790 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Praha 17:30
So 7.4 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 990 Kč
LM | Po slevě 40%
Letecky
Warszawa
So 7.4 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
23 504 Kč
Letecky
Katowice
So 7.4 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 664 Kč
LM | Po slevě 38%
Letecky
Warszawa
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
34 424 Kč
Letecky
Katowice
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
21 164 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Praha 1:35
Ne 8.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
15 490 Kč
LM | Po slevě 20%