Popis

Popis hotelu Horská Chata Matfyz

Mariánská se nachází 22 km od Karlových Varů a 7 km od Božího Daru v sedle mezi Vlčím hřbetem 901 m. n. m. a Hřebenem 933 m. n. m., uprostřed hlubokých lesů a horských luk. Tato poloha, stranou hlavních silničních tahů, dává této lokalitě charakteristický klid a pohodu. V zimě jsou k dispozici 4 vleky od 100 do 700 m od objektů, běžecké stopy, zdarma skibus na Neklid a Klínovec. V létě Mariánská nabízí koupání pro děti, cyklotrasy, výborné podmínky k turistice a houbaření. Horská chata Matfyz v Mariánské v Krušných horách nabízí celoroční ubytování s kapacitou 38 lůžek. Tří až šestilůžkové pokoje jsou jednoduše vybaveny, WC a sprchové kouty jsou společné pro dva až tři pokoje. K dispozici jsou také společné kuchyňky vybavené plynovým sporákem, lednicí, varnou konvicí, skříňkami na nádobí a úschovna potravin (spižírna). Stravování je možné zajistit také chatě vzdálené 2 minuty chůze s možností dokoupení polopenze. V chatě je možnost úschovny kol a lyží. Pobyty jsou vhodné pro rodiny s dětmi. V ceně nejsou místní poplatky, povlečení vlastní, nebo 50 Kč / osoba / pobyt.

Možnost stravování - vybavení kuchyně

Společné kuchyňky - plynový sporák, lednice, rychlovarná konvice. Stravování je možné zajistit také chatě vzdálené 2 minuty chůze, s možností dokoupení polopenze.

Možnost koupání

v létě přímo v Mariánské v místním rybníku - hlavně pro děti a v okolních přírodních koupalištích (od 6 km), na Božím Daru (7 km), 10 m krytý bazén v Potůčkách (20 km) a Termál v Karlových Varech (25 km), dva kryté aquaparky s termálními bazény v Německu (oba 50 km)

Možnost lyžování

v místě vlek pro začátečníky a připravovaný dětský vlek přímo u chaty, ze hřebenu nad Mariánskou (od objektů cca 700 m) vede 5 sjezdových tratí (1 černá, 3 červené a 1 dětská) se třemi vleky, umělým zasněžováním i večerním lyžováním, skiareál Boží Dar (7 km)

Výlety do okolí

Blatenský kanál, Božídarské rašeliniště, Sokolovský zámek, hrad Loket, Horní hrad Hauenštejn, Karlovy Vary, Cheb, Františkovy Lázně

Parkování (počet)

u objektu (10)

GPS

50,3566803, 12,8943694

Hotely Karlovarský kraj