300 m od pláže | Typ pláže: písčito - oblázková

Popis

Popis hotelu Hotel Boheme ***

Poloha

Na našem trhu již velmi známý a oblíbený hotel, který se nachází v příjemném klidném prostředí. Celkem jsou zde 3 budovy umístěné v pěkně upravené zahradě se vzrostlými stromy, palmami, keři a květinami v ozdobných květináčích (oleandry, ibišky, olivovníky, banánovníky a další). Klienti ubytovaní v této kapacitě čerpají služby all inclusive v nedalekém hotelu Apollon, 4*, který je též součástí naší nabídky (cca 200 m zadní cestou přes zahrady, další možnost je cesta podél silnice, cca 350 m). V baru u bazénu hotelu Boheme jsou během dne k dispozici nápoje a lehké občerstvení. Oba hotely jsou situovány v oblasti Lambi, u hlavní cesty vedoucí z centra hlavního města, poblíž je hotel Atlantis, který máme v nabídce ubytovacích kapacit na našem webu. Hotel je vzdálen cca 1,8 km od centra hlavního města Kosu (pravidelné autobusové spojení, linka č. 2 a č. 4 – cca 2€/jedna cesta, autobus staví před hotelem Atlantis). Cena za taxi do centra Kosu vychází na cca 7€, do Asklépionu – cca 12€, do vesničky Zia – cca 25€, na letiště – cca 35€, do vodního parku Lido – cca 26€, na Kefalos – cca 48€, do Thermes – cca 25€ a do Kardameny– cca 37€/jedna cesta – ceny jízdného jsou uváděny z roku 2015. V okolí jsou taverny, restaurace, obchody, půjčovny aut, motorek, kol. Nejbližší supermarket je cca 50 m od hotelu. Nejbližší lékárna je cca 1 km, nejbližší taverna cca 100 m.

Pláž

Nejbližší písčito-oblázková pláž (bílý hrubší písek přechází do tmavé barvy, místy s oblázky) se táhne v délce cca 250 m a je odsud pěkný výhled na protější turecké pobřeží a často proplouvající lodě. Při vstupu do moře je písek, potom oblázky, vhodnější jsou proto boty do vody (především pro děti), vstup do moře je strmější. Podél části pláže jsou vzrostlé stromy, které poskytují v parných dnech příjemný stín. Na pláži je sprcha (před hotelem Atlantis). Nejbližší pláž je k dosažení přes silnici, cestou po obou stranách hotelu Atlantis, cca 250 m. Pěkná je též nedaleká Mylos Beach (nazvaná po větrném mlýnu), kde je bar, toalety, sprchy, v moři oblázky,v sezóně 2015 zde byl po dohodě s obsluhou plážový servis zdarma v případě konzumace v plážovém baru.

Kapacita

V areálu je celkem 40 pokojů (1-, 2lůžkové s možností jedné přistýlky, může být rozkládací křeslo).Všechny pokoje jsou jednoduše vybaveny dnes již starším nábytkem, koupelnou s vanou a sprchou, WC, klimatizací, chladničkou, balkónem nebo přízemní teráskou s výhledem do zahrady, zeleně, okolí, vnitrozemí nebo na bazén. Trezor na recepci (za poplatek cca 2€/den). Fén a rychlovarná konvice na vyžádání na recepci (zdarma). Ubytování pro 1 osobu je v pokoji s neobsazeným lůžkem. Dětské postýlka na vyžádání zdarma.

Služby

Recepce, salónek s TV, hlavní vnitřní bar, bar u bazénu, internetový koutek (za poplatek cca 2€/30minut), místnost na zavazadla. Dobře udržovaná zahrada, parkoviště. Osušky k bazénu za poplatek cca 1€/den.Wifi v prostoru recepce zdarma.

Stravování

Formou ALL INCLUSIVE (viz popis) v hotelu Apollon (cca 200 m zahradní cestou).

Podrobný popis stravování (AI)

ALL INCLUSIVE ZAHRNUJE: O přesném rozsahu stravy, časů a služeb all inclusive jsou klienti informováni po příjezdu do hotelu Strava v hotelu Apollon: snídaně (07:30-10:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (18:45-21:00) formou švédského stolu. Během obědů a večeří neomezená konzumace točeného piva, vína, nealko nápojů z postmixu V baru Apollon je k dispozici: Občerstvení (sandwiche, pizzy, croissanty) od 11:00-19:00 Odpolední filtrovaná káva a čaj s koláčky nebo sušenkami od 16:00-17:00 Zmrzlina (kopečková) od 12:00-19:00 Místní alkoholické nápoje od 10:00-23:00 (voda, gin, tequila, rum, brandy, víno bílé, růžové a červené, točené pivo a ouzo) Nealkoholické rozlévané místní nápoje od 10:00-23:00 (nealko z postmixu, filtrovaná káva, čaj, ovocné šťávy) V baru Boheme je k dispozici (10:00-19:00) Občerstvení (sandwiche, pizzy, taštičky) od 11:00-19:00 Odpolední filtrovaná káva a čaj s koláčky a sušenkami od 16:00-17:00 Zmrzlina (kopečková) od 12:00-19:00 Rozlévané místní nealkoholické a alkoholické nápoje do 19:00 hodin (nabídka nápojů obdobná dle výše uvedeného popisu v baru hotelu Apollon)

Sport a zábava

Bazén, dětský bazén, slunečníky a lehátka u bazénu zdarma (pěkná dřevěná lehátka s matrací), dětský koutek. Kulečník, tenis (včetně raket a míčků, není večerní osvětlení) v hotelu Apollon zdarma (popis hotelu a bližší info najdete v katalogu hned na další straně. Slunečníky a lehátka na pláži (za poplatek cca 6–9€/set/den). Vodní sporty na pláži (za poplatek).

Hlavní výhody vybrané kapacity

Klidné prostředí Možnost využívání služeb v hotelu Apollon Dobrá cena

Popis letoviska

Správní středisko ostrova se stává stále žádanějším, především v době turistické sezóny, která zde trvá od května do října. Dominantou města je přístavní zátoka s johanitskou pevností z 15. století, v jejímž zdivu jsou vestavěny skulptury a vyryty nápisy z antického období (vstupné je cca 3€, otevřeno je denně kromě neděle), z hradeb je možné prohlédnout si přilehlou část města a přístav. Mezi další cenné památky patří mešita Chatze – Hassana a tzv. Hippokratův platan, pod kterým prý otec lékařství vyučoval. Kmen tohoto stromu má obvod úctyhodných 5 metrů, ovšem ve skutečnosti je asi 700 let starý. Známá je i další z mešit – Defterdarova, s helénistickými a byzantskými sloupy, do obou ale smějí jen muslimové a to jen v čase ramadánu. K návštěvě láká pevnost v přístavu, otevřená denně mimo pondělí 8:30–15:30, vstupné činí 3€. K Asklepionu (cca 4 km od města), antické nemocnici, se můžete dostat autobusem č. 3 (otevřeno denně 8:30–15:30, vstupné 4€). K atraktivním místům patří i římský Odeon z 2. století před n.l., který lze navštívit zdarma, a areál západních archeologických vykopáveks mozaikou „Únos Evropy“. V přístavu kotví desítky lodiček, lodí, člunů i mořských obrů. V centru nechybí možnosti denní i noční zábavy. Každý večer se ve zdejších barech, klubech a diskotékách potkávají turisté z celého světa. Přes den je velmi příjemné posedět v některé z restaurací či taveren, které jsou vyhlášené rybími specialitami. Zmrzlinový pohár nebo osvěžující káva bude určitě chutnat v některé stylově upravené kavárně nebo cukrárně podél pobřeží. Hlavní historické památky města objížděl v sezóně 2015 turistický mini vláček, doba jízdy cca 20 minut (od 10:00–17:00). Ve stejných intervalech jezdil též vláček od přístavu do Asklépia, doba jízdy cca 15 minut. Mnoho hotelů se nachází v turistické části hlavního města – Lambi, hned u moře. Pláž: písčito-oblázková Vzdálenost od letiště: cca 25 km Orientační doba transferu z letiště: cca 45 minut Hodnocení letoviska: vhodné pro ty, kteří chtějí být v centru dění

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Řecko

Řecko leží v jižní Evropě, rozkládá se na pevnině a na četných ostrovech, které tvoří jednu pětinu řeckého území. Členitá pobřeží i romantické pláže jsou omývány Egejským, Krétským, Thráckým, Středozemním a Jónským mořem. Na poloostrově Attika se rozkládají Athény, hlavní město Řecka. Poznávejte antické památky, odpočívejte u čistého moře, vyzkoušejte speciality místní kuchyně. Nejoblíbenější ostrovy jsou Kréta, Rhodos, Zakynthos, Thassos a Santorini.

Od roku 2018 je v Řecku zavedena pobytová taxa. Platba probíhá přímo na recepci hotelu v den příjezdu:

• 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
• 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
• 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
• 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely
• 0,50 € za noc v apartmánech všech kategorií

 

Hotely Kos

Giakalis Aparthotel

Giakalis Aparthotel , Řecko, Kos

letecky all inclusive (soft all inclusive)