20 m od pláže | Typ pláže: písčito - oblázková

Popis

Popis hotelu Hotel Borgo di Fiuzzi Resort & Spa ****

Kalábrie - (italsky Calabria) je oblast na jihu italského Apeninského poloostrova, můžeme říci, že tvoří potencionální špičku boty. Je obklopena na severu oblastí Basilicata, na západě Tyrhenským mořem a na východě Jónským mořem. Oblast má rozlohu 15 079 km? a obývá jí přibližně 2,09 miliónu obyvatel rozdělených v 5 provinciích. Hlavním městem oblasti je od roku 1970 Catanzaro, ale v bývalém hlavním městě Reggio di Calabria stále sídlí místní zastupitelstvo. Catanzaru se přezdívá město mezi dvěma moři. Poloha města totiž umožňuje výhled na Jónské moře i pobřeží Tyrhénského moře, neboť se nachází v oblasti Istmo di Catanzaro, která je nejužším pásmem (30 km) v Itálii.

Počátky osídlení Kalábrie sahají do 8. století př. n. l., kdy zde byly zakládány řecké osady. Až o 500 let později oblast ovládli Římané. Z dob historie se samozřejmě dochovali pitoreskní městečka a vynikající kuchyně, které lákají turisty. Celý region je převážně hornatý, protože zde končí Apeninské pohoří. Nejvyšší vrcholek se nachází na severu kraje v masivu Monte Pollino, dosahuje téměř 2300 m n. m. Turisté sem především míří kvůli odpočinku na krásných čistých plážích, které jsou písčité i oblázkové, písek je bílý, zlatý i tmavý. Pobřeží je rozmanité, skalnaté, písčité, moře čisté, průzračné, nejčistší v celé Itálii. Jsou tu výborné podmínky pro milovníky potápění.

Zažijte s námi krásnou dovolenou na velmi atraktivních místech, přímo na pobřeží, poblíž historických center nebo na úpatí hor s výhledem na moře. Ano taková je Kalábrie.

Popis hotelu Hotel Borgo di Fiuzzi 4*

Popis

hotel Ipomea Club se nachází přímo u moře v krásném místě u městě Ricadi v zálivu Santa Maria, mezi Capo Vaticano a malou skalnatou ostruhou. Exkluzivní čtyřhvězdičkový hotel Ipomea Club je ideálním místem pro relaxační dovolenou v těsném kontaktu s přírodou, proto je také jedním z nejvyhledávanějších. Capo Vaticano je malebná rybářská vesnice vzdálená 65 km od mezinárodního Lamezia Terme Airport.

Vybavení

2 restaurace, bar na pláži či bar v blízkosti bazénu, venkovní bazén, bazén pro děti, jacuzzi a gejzír, dětský klub, vysokorychlostní internet zdarma a k dispozici je také internetový koutek

Pláž

přímo na soukromé písčito-oblázkové pláži s bílým pískem, kde jsou vyhrazené slunečníky se dvěma lehátky pro každý pokoj

Zábava a sport

půjčovna loděk, plážové a vodní aktivity

Stravování

snídaně formou bufetu. Polopenze za příplatek.

Vybavení pokojů

45 klimatizovaných pokojů zahrnuje: minibar a vestavěný trezor, rozkládací pohovka, koupelna se sprchou a toaletními potřebami zdarma, telefon, WiFi. Pokoje mají výhled na moře, na bazén nebo do zahrady.

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.

Hotely Kalábrie