Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Hotel Club Kawama ***

Program zájezdu:
1. den ODLET Z PRAHY
Odlet z letiště Praha - Ruzyně, odbavení 2 hodiny před plánovaným odletem. Přílet do Havany v odpoledních ho­dinách. Uvítání na letišti, transfer do Varadera do hotelu dle výběru. Nocleh.
2. - 5. den POBYT VE VARADERU
Pobyt ve Varaderu s programem All Inclusive, který zahrnuje snídani, oběd i večeři formou švédských stolů, občerstvení během dne, neomezenou konzumaci nealkoholických i alkoholických nápojů místní výroby včetně vynikajících místních koktejlů a širokou nabídku sportovních aktivit a nemotorizovaných vodních sportů. Volno na koupání, opalování, vodní sporty. Fakultativně doporučujeme návštěvu koloniální Havany či výlet katamaránem na Crucero del Sol či výlet na motorovém člunu Jungle Tour.
6. den VARADERO - CAYO LARGO
Brzký transfer na letiště v Havaně a vnitrostátní přelet z Havany na letiště Cayo Largo. Transfer do vybraného hotelu na ostrově Cayo Largo. Nocleh v hotelu dle výběru.
7. - 10. den POBYT NA OSTROVĚ CAYO LARGO
Pobyt v hotelu na panenském ostrově Cayo Largo s programem All Inclusive, který zahrnuje snídani, oběd i večeři formou švédských stolů, občerstvení během dne, neomezenou konzumaci nealkoholických i alkoholických nápojů místní výroby včetně vynikajících místních koktejlů a širokou nabídku sportovních aktivit a nemotorizovaných vodních sportů. Během dne i večer hotely pořádají animační programy pro hotelové hosty včetně hlídání dětí. Díky izolovanosti od civilizace je rovněž pobyt na Cayo Coco ideálním místem pro vyznavače poklidné dovolené. Oba ostrovy jsou vyhlášeny jako Národní přírodní rezervace.
11. den CAYO LARGO - HAVANA
Snídaně. Transfer na letiště a vnitrostátní přelet do Havany. Okružní jízda Havanou, transfer do hotelu. Individuální volno. Možnost individuální pěší procházky centrem historické Havany nebo napří­klad návštěva mezinárodně uznávaného kabaretu Tropi­ca­na (cca 75,- CUC). Nocleh.
12. den ODLET DO PRAHY
Snídaně. Odpoledne transfer na letiště a odlet z Havany zpět do Prahy.
13. den PŘÍLET DO PRAHY
Popis hotelu Hotel Plaza *** 3*
Popis

oblíbený městský hotel postavený v klasickém stylu na přelomu století se 188 pokoji a výbornou polohou, přímo v centru města, leží v těsné blízkosti Capitolu a centrálního parku

Vybavení

2 restaurace, restaurace se sluneční terasou na horním podlaží, 3 bary, obchod se suvenýry, turistické centrum

Stravování

snídaně formou bufetu

Vybavení pokojů

jednoduše zařízené, koupelna s WC a fénem, klimatizace, TV, trezor, telefon, minibar (za poplatek)

Na pokoji lze ubytovat maximálně 2 dospělé osoby + 1 dítě nebo 3 dospělé osoby.
Popis hotelu Hotel Pelicano *** 2*
Popis

populární hotelový areál s 307 pokoji v třípatrových budovách, přímo u pláže s jemným bílým pískem

Pláž

bílá písečná pláž, přímo u hotelu

Vybavení

3 restaurace, 3 bary, bazén, dětský bazén, dětský klub, diskotéka, obchod, konferenční místnost

Zábava a sport

tenisové kurty, stolní tenis, hřiště na plážový volejbal, potápěčské centrum, centrum vodních sportů - zdarma nemotorizované vodní sporty, půjčovna aut, internet

Stravování

All Inclusive zahrnuje: snídaně, obědy i večeře formou bufetu, snacky a neomezená konzumace nealkoholických a místních alkoholických nápojů během dne. Ve 3 restauracích večeře a la carte.

Vybavení pokojů

koupelna s WC, klimatizace, TV, minibar, telefon, trezor, fén, balkón nebo terasa

Na pokoji lze ubytovat maximálně 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby + 2 děti.
Popis hotelu Club Kawama Hotel *** 2*
Popis

jednoduchý turistický hotel s 235 pokoji v rozlehlé zahradě se nachází v jižní části Varadera

Vybavení

4 restaurace, 2 bary, plážový bar, kadeřnický salon a konferenční místnost

Pláž

překrásná pláž s jemným bílým pískem před hotelem, lehátka a slunečníky na pláži k dispozici zdarma

Zábava a sport

2 bazény, dětský bazén a miniklub. All Inclusive zahrnuje: tenis, fitness centrum, hřiště na plážový volejbal, diskotéku, centrum vodních sportů - windsurfing, kajaky, katamarány, potřeby na šnorchlo vání. Animační programy - show, kurs tance salsa, kurs španělštiny. za poplatek motorizované vodní sporty.

Stravování

All Inclusive zahrnuje: snídaně, obědy i večeře formou bufetu v hlavní restauraci, snacky a neo­me­z­ená konzumace nealkoholických a místních alkoholických nápojů během dne. Ve 2 restauracích večeře a la carte.

Vybavení pokojů

koupelna s WC, TV, klimatizace, telefon, trezor (za poplatek), minibar nebo lednička

Za příplatek 400,- Kč/osoba/noc pokoj superior s minibarem, balkónem a výhledem do zahrady.
Za příplatek 580,- Kč/osoba/noc pokoj superior s minibarem, balkónem a bočním výhledem na moře.
Na pokoji max. 2 dospělé osoby + 1 dítě nebo 3 dospělé osoby.

Kuba

Poloha: Karibský ostrovní stát, který je největším ostrovem souostroví Velké Antily o délce 1 200 km a široký místy až 190 km. Ze severu jej omývají vody Atlantského oceánu, z jihu Karibské moře. Florida je vzdálena pouze 50 km. Je jednou z posledních zemí, kde existuje socialismus sovětského typu. Na východě země se nachází vojenská základna Guantanámo, kterou mají USA pronajatu od roku 1901.

Přírodní podmínky: Kuba je převážně nížinatá, pouze na západě a e středu ostrova se nacházejí menší kopce, kde se místy vytvořily krasové útvary. Podél jihovýchodního pobřeží se táhne pohoří Sierra Maestra, ve kterém se nachází nejvyšší hora Pico Turquino o výšce 1974 m. Korálové útesy a atoly jsou u pobřeží. Stát Kuba tvoří cca 4 000 malých ostrovů.

Klimatické podmínky: Kuba se nachází v tropické oblasti a je celoročně ovlivňována pasáty. Průměrná roční teplota je 25°C, moře nemívá méně než 24°C. Nejvíce prší v říjnu, listopadu a v květnu. Cyklóny se objevují koncem léta a na podzim.

Počet obyvatel: 11 263 429 Původními obyvateli země byly indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Kuba byla objevena v roce 1492 Kryštofem Kolombem a na počátku 16. století se stala španělskou kolonií s okamžitým zavedením otroctví. Stát Kuba vzniknul 20. května 1902. Ve 20. století pak Kuba prošla revolucí, vojenskou dikaturou, ekonomickou a hospodářskou krizí související s embargem ze strany USA a rozpadem SSSR, pokusy o převrat.

Hlavní město: La Habana - Havana - (2 168 000 obyvatel) je označována jako „Paříž Karibiku“ a její část kolem Plaza de la Catedral je zapsána do světového dědictví UNESCO. V její historické části prostě musíte zůstat stát v překvapení před nádhernými stavbami v koloniálním stylu ze španělského období, na chvilku se posadit v jedné z kaváren a vychutnávat tóny hudby, které vás všude obklopí a když skončí skupinka ve vaší kavárně se svou hudbou, můžete si být téměř jisti, že o pár metrů dál za několik málo chvilek začne další koncert.

Jazyk: Oficiálním jazykem je španělština, v turistických oblastech je možné se bez problémů domluvit anglicky.

Měna: Konvertibilní peso (CUC ), které je k dispozici turistům, běžný Kubánec se k němu oficiálně nedostane. Kubánské peso (CUP), za které se dají koupit pouze přídělové potraviny, zelenina a ovoce na tržištích a omezeně technické výrobky kubánské produkce. V některých hotelích je možné platit v Eurech, ale zpět se vrací v CUC. Výměna peněz je možná v hotelích, bankách, směnárnách.

Ceny: Možností k pořízení levných suvenýrů je mnoho, zejména na trzích v rámci turistických letovisek, většina hotelů má i své obchody, kde ale mohou být ceny o něco vyšší. Zpravidla se příliš nesmlouvá.

Platební karty: Platby kartami jsou možné ve vybraných místech, nejsou přijímány platební karty vydané americkými bankami.

Půjčovna automobilů: Ve městech a na kratší vzdálenosti je možné využít služeb taxi, který zde existuje několik druhů. Jedná se o státní taxi, které používají taxametr, zajímavostí jsou cocotaxi, kdy se jedná o motocykl, ke kterému je připevněno „něco“ ve tvaru kokosového ořechu nebo také vajíčka, kam se vejdou maximálně 2 pasažéři, dále je možné vyžít mototaxi, kdy je z vás běžný spolujezdec na motorce, cyklotaxi což jsou jízdní kola s přidaným sedadlem pro pasažéra. Existují také sběrné taxi, které jsou ale využívány převážně místním obyvatelstvem. Na Kubě existují také autobusové společnosti určené pro přepravu na delší vzdálenosti, nicméně jízdní řád je pouze orientační a je nutná rezervace. Využívaný je rovněž autostop, ale platí se za něj.

Poznámka: Podmínky vstupu na Kubu: Pro dovolenou je potřeba vyřídit turistickou kartu, která zastupuje vízum, uděluje ji velvyslanectví Kubánské republiky v Praze na dobu pobytu 30 dní s jednorázovým vstupem s platností na půl roku ode dne vydání. Pro vyřízení turistické karty je nutné doložit cestovní pas platný 6 měsíců od vstupu do země. Na požádání pro občany ČR zařídí CK. Při odletu z Kuby se hradí odletová taxa 25 CUC na osobu.

Popis byl převzat z katalogu Alexandria.

Hotel Club Kawama ***

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
Pá 26.1 – So 3.2.2018
2 lůžkový pokoj
9 dní
all inclusive
52 490 Kč
Letecky
Praha
Pá 26.1 – Út 6.2.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
33 900 Kč
SLM | Po slevě 21%
Letecky
Praha
Pá 26.1 – St 7.2.2018
2 lůžkový pokoj
13 dní
snídaně
88 990 Kč
Letecky
Praha
Po 29.1 – Pá 9.2.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
33 900 Kč
SLM | Po slevě 21%
Letecky
Praha
Pá 2.2 – So 10.2.2018
2 lůžkový pokoj
9 dní
all inclusive
52 490 Kč
Letecky
Praha
Pá 2.2 – St 14.2.2018
2 lůžkový pokoj
13 dní
snídaně
88 990 Kč
Letecky
Praha
Po 5.2 – So 17.2.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
13 dní
all inclusive
42 990 Kč
Letecky
Mnichov 1:30
St 7.2 – Ne 18.2.2018
3 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
1 582 EUR
Letecky
Lipsko 0:00
St 7.2 – Ne 18.2.2018
3 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
1 658 EUR
Letecky
Salzburg 9:00
Čt 8.2 – Čt 15.2.2018
3 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
1 271 EUR
Letecky
Mnichov 0:20
Čt 8.2 – Čt 15.2.2018
3 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
1 112 EUR
Letecky
Lipsko 0:00
Čt 8.2 – Čt 15.2.2018
3 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
1 277 EUR
Letecky
Berlín - Tegel 0:30
Čt 8.2 – Čt 15.2.2018
3 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
1 224 EUR
Letecky
Praha 7:15
Čt 8.2 – Ne 18.2.2018
3 lůžkový pokoj (A3B)
11 dní
all inclusive
44 326 Kč
LM | Po slevě 31%
Letecky
Salzburg 0:00
Čt 8.2 – Ne 18.2.2018
3 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
1 524 EUR
Letecky
Mnichov 0:20
Čt 8.2 – Ne 18.2.2018
3 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
1 548 EUR
LM | Po slevě 9%
Letecky
Lipsko 0:00
Čt 8.2 – Ne 18.2.2018
3 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
1 544 EUR
Letecky
Berlín - Tegel 0:45
Čt 8.2 – Ne 18.2.2018
3 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
1 544 EUR
Letecky
Salzburg 0:00
Čt 8.2 – Po 19.2.2018
3 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
1 551 EUR
Letecky
Berlín - Tegel 0:45
Čt 8.2 – Po 19.2.2018
3 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
1 571 EUR
Letecky
Salzburg 9:00
Čt 8.2 – Čt 22.2.2018
3 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
1 650 EUR
Letecky
Mnichov 0:20
Čt 8.2 – Čt 22.2.2018
3 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
1 501 EUR
Letecky
Lipsko 0:15
Čt 8.2 – Čt 22.2.2018
3 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
1 721 EUR
Letecky
Berlín - Tegel 0:30
Čt 8.2 – Čt 22.2.2018
3 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
1 641 EUR
Letecky
Praha
Pá 9.2 – So 17.2.2018
2 lůžkový pokoj
9 dní
all inclusive
52 490 Kč