Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá, molo

Popis

Popis hotelu Hotel Club Magic Life Kalawy Imperial *****

Poloha
 • Klidné místo, cca 30 km od Safagy
 • Nákupní možnosti, restaurace a bary jsou přímo v hotelu
 • Letiště Hurghada cca 90 km
Pláž
 • Písčitá pláž je přímo u hotelu
 • Pozvolný vstup do moře, místy přes korálové podloží (obuv do vody)
 • Bar, sprchy a WC
 • Lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma
Ubytování
 • Standardní pokoj
 • Individuální klimatizace
 • Koupelna se sprchou nebo vanou, WC, vysoušeč vlasů
 • Telefon, TV
 • Koutek k posezení, minibar zdarma
 • Bezpečnostní schránka zdarma
 • Balkon nebo terasa
 • Dětská postýlka na vyžádání zdarma
 • Rodinný pokoj až pro 4 osoby
 • Je prostornější a má oddělenou místnost
Popis
 • Recepce, směnný automat
 • Několik restaurací, barů a kavárna
 • Nákupní galerie, diskotéka
 • Fitness, wellness, kadeřnictví
 • Konferenční místnost
 • 3 bazény, z nichž 1 má skluzavky a tobogany, a bazén pro děti
 • Lehátka a slunečníky zdarma
Internet
 • Wi-Fi v lobby, na recepci a na pokojích zdarma
 • Internetová kavárna zdarma
Sport a zábava
 • Zdarma: animační programy, miniklub, dětské hřiště, šipky, stolní tenis, fotbal, fitness centrum, plážový volejbal, služby wellness centra, sauna, tenis s osvětlením
 • Za poplatek: masáže, potápění, vodní sporty, parní lázně
Stravování
 • 24 hodin All Inclusive: snídaně, oběd, večeře formou bufetu, snack během dne, odpolední káva, čaj, noční snack, místní vybrané alko a nealko nápoje v barech dle jejich otevírací doby 24 hodin denně, možnost 1x za pobyt navštívit každou z à la carte restaurací (po předchozí rezervaci), během večeří je vyžadován společenský oděv, zejména pak u pánů dlouhé kalhoty

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

33 uživatelů

Pořadí

17. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

2.11.2017 | Standa
Datum pobytu: říjen 2017
Jak je shora patrné, až na drobné nedostatky super

Nejnovější recenze

5
27.10.2017 | Bedřich
Datum pobytu říjen 2017
5/5 - Úžasné
Celkový dojem-jeden z nejlepších hotelů na Makadi Bay. Vytkl bych jen cestu zpět na letiště. 90 Km jsme jeli 2 h 45 min. Dokonce jsme jeli pro dvě turistky pouští asi 15 Km.
5
15.8.2017 | Jarda
Datum pobytu červen 2017
5/5 - Úžasné
Byli jsme dva dospělí a dcera 10 let. Naprostá spokojenost, dokonalý hotel, super personál. Není co dodat určitě se sem ještě chceme vrátit, dokonalá dovolená. Kdo se chystá odkaz na You Tube Magic life kalawy !! Nechtěl jsem odjet krásných 11 dní !! Jeďte sem !!
5
18.7.2017 | depittacus
Datum pobytu červen 2017
5/5 - Úžasné
TOP hotel....bez debat !!! naprostá dokonalost ve všech směrech....do jiných hotelů se prostě už jezdit nechce..nikde není TO VŠECHNO ...a jak říkají zapřísáhlí Kalawysti, co hotel pravidelně navštěvují - nakažen virem Kalawy :D Závěr : v říjnu rezervace termínu na FM a červen 2018 je jistý !!

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Hotel Club Magic Life Kalawy Imperial *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
St 7.3 – St 14.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
17 790 Kč
Letecky
Praha
St 7.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
21 290 Kč
Letecky
Praha
St 7.3 – St 21.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
25 590 Kč
Letecky
Praha
So 10.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 190 Kč
Letecky
Praha
So 10.3 – St 21.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
25 390 Kč
Letecky
Praha
So 10.3 – So 24.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
28 990 Kč
Letecky
Praha
St 14.3 – St 21.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
17 790 Kč
Letecky
Praha
St 14.3 – So 24.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
21 290 Kč
Letecky
Praha
St 14.3 – St 28.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
25 590 Kč
Letecky
Praha
So 17.3 – So 24.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
18 490 Kč
Letecky
Praha
So 17.3 – St 28.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
23 290 Kč
Letecky
Praha
So 17.3 – So 31.3.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
28 690 Kč
Letecky
Praha
St 21.3 – St 28.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
18 490 Kč
Letecky
Praha
St 21.3 – So 31.3.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
23 590 Kč
Letecky
Praha
St 21.3 – St 4.4.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
29 290 Kč
Letecky
Praha
So 24.3 – So 31.3.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 690 Kč
Letecky
Praha
So 24.3 – St 4.4.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
26 990 Kč
Letecky
Praha
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
31 690 Kč
Letecky
Praha
St 28.3 – St 4.4.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 690 Kč
Letecky
Praha
St 28.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
25 590 Kč
Letecky
Praha
St 28.3 – Po 9.4.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, 2 přistýlky
13 dní
all inclusive
28 690 Kč
Letecky
Praha
St 28.3 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
31 690 Kč
Letecky
Praha
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
18 990 Kč
Letecky
Praha
So 31.3 – Po 9.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
10 dní
all inclusive
21 790 Kč
Letecky
Praha
So 31.3 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
24 290 Kč