Přímo u pláže | Typ pláže: písčito - oblázková

Popis

Popis hotelu Hotel Crystal Springs ****

Poloha

Tento velmi oblíbený zrenovovaný šestipodlažní hotel s příjemnou atmosférou se nachází mezi známými letovisky Paralimni a Protaras. Leží v klidném prostředí, obklopený je unikátní a skutečně nádhernou subtropickou botanickou zahradou plnou překrásných květin a keřů, která vede až přímo ke klidnému mořskému pobřeží a pláži. Centrum letoviska Paralimni je vzdáleno cca 3 km, letovisko Ayia Napa cca 12 km; nedaleko hotelu (cca 5 minut chůze) je autobusová zastávka, odkud jezdí pravidelně autobusová linka (cca 1x za hodinu) do Ayia Napy (vodní park), Paralimni či Larnaky. Jízdenka do vodního parku nebo Paralimni vyjde na cca 1,50€, celodenní na cca 5€, do Larnaky na cca 4€ a zpáteční cca 7€/osoba. Taxi vychází na cca 20€/cesta do Ayia Napy přes den a v noci cca 25€, cca 13€/cesta z centra Protarasu zpět do hotelu. V okolí hotelu najdete několik restaurací, taveren (nejbližší rybářská restaurace Onassis a Yami - grill restaurant jsou cca 200 m) a obchodů s potravinami i suvenýry (cca 5-10 minut chůze). Nejbližší obchody jsou cca 200 m. Doporučujeme procházky do okolí. Menší přístav před hotelem Golden Coast je cca 15 minut chůze. Hotel je vhodný též pro milovníky potápění, neboť je v něm potápěčské centrum SSI Scuba Diving centre. Více informací o tomto centru, jeho kompletní nabídce včetně ceníku, naleznete na stránkách hotelu. Hotel bývá velmi brzo vyprodán, zájemcům doporučujeme raději včasné objednání dovolené. Tip na procházku - za návštěvu stojí kostelík Profitis Ilias, cca 25 minut chůze do kopce nebo cca 10 minut autobusem. Hotel na letní sezónu najímá obvykle též české a slovenské animátory, tedy komunikace s nimi bývá jednodušší.

Ubytování

V tomto hotelu je celkem 173 pokojů včetně 17 pokojů typu suite (1-, 2lůžkových s možností jedné přistýlky, pokoje pro rodiny s palandou pro děti s výhledem na moře. Pokoje typu superior a studio suite s pěkným výhledem na moře - pro max. 3 osoby - jsou navíc vybaveny rychlovarnou konvicí, chladničkou (minibar na vyžádání, konzumace za poplatek), TV s plazmovou obrazovkou, trepkami a župany pro dospělé osoby, velkým zrcadlem, na pokoji v den příjezdu víno a ovoce + dle možnosti přednostní ubytování - tento typ ubytování je jen na vyžádání, přesnou cenu Vám rádi sdělíme).

Vybavení a služby hotelu

Recepce, velmi vkusně zařízená vstupní hala, salónek, výtah, minimarket, obchůdek se suvenýry (09:00-17:00), internetový koutek (za poplatek cca 3€/hodina), konferenční sál, venkovní bar, vnitřní a venkovní restaurace s terasou s pěkným výhledem, snackbar, prádelna (za poplatek), kadeřník (za poplatek), velká zahrada a parkoviště. Osušky na pláž zdarma. Pronájem adaptérů byl v sezóně 2016 zdarma. Wifi v areálu hotelu zdarma.

Vybavení pokoje

Všechny standardní pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou a sprchou nebo sprchovým koutem, WC, klimatizací, fénem, telefonem, TV se satelitním příjmem a hudebním kanálem, chladničkou, balkónem nebo terasou s výhledem na moře (v ceně pokoje). Trezor na pokoji (za poplatek cca 3€/den), minibar (za poplatek cca 5€ + útrata minimálně 2€/den). Propojené pokoje (s výhledem na moře) jsou jen na vyžádání. Dětská postýlka na vyžádání zdarma (nelze umístit do pokoje, který je již obsazen 1 přistýlkou, lze tedy umístit, pouze když je na pokoji neobsazená přistýlka a u rodinného pokoje jako čtvrtá osoba).

Stravování

Formou polopenze nebo za příplatek ALL INCLUSIVE (viz popis). Snídaně i večeře - švédský stůl. U večeří není povolen vstup do restaurace v šortkách, plážovém oblečení a žabkách. ALL INCLUSIVE ZAHRNUJE:

  • O přesném rozsahu stravy, časů a služeb all inclusive jsou klienti informováni po příjezdu do hotelu
  • Snídaně (07:00-10:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (18:30-21:30) formou švédského stolu
  • Během obědů a večeří: rozlévané místní nealkoholické nápoje a rozlévané místní alkoholické nápoje - obvykle karafa vína, točené místní pivo, ovocné džusy, filtrovaná káva. Zmrzlina (kopečková)
  • Svačiny formou teplých a studených snacků (např. toasty, sandwiche, těstoviny, hamburgery, saláty) od 10:30-12:15 a od 14:45-17:00
  • U baru neomezená konzumace rozlévaných místních nealkoholických nápojů (voda, ovocné šťávy, džusy, další nealko, filtrovaná káva a čaj) a rozlévaných místních alkoholických nápojů (vína, točené pivo, vodka, whiskey, koktejly dle na-bídky hotelu), teplé nápoje (filtrovaná káva a čaj) od 10:00-23:00
  • Dřívější snídaně a balíčky místo oběda je třeba nahlásit nejpozději den předem do 20:00
  • Konzumace po 23:00 se hradí extra
Pláž

Hotel se nachází přímo u mořské zátoky s písčitou pláží, u vstupu do moře mohou být místy oblázky a kamínky. Vstup do vody je pozvolný. Vhodné pro rodiny s dětmi i starší osoby. Ve vzdálenosti cca 15 minut chůze se nabízí vodní sporty (za poplatek). U pláže je sprcha.

Vzdálenosti

Pláž: 0 m Centrum: Paralimini cca 3 km

Sport a zábava

Bazén, dětský bazén, venkovní jacuzzi, lehátka a slunečníky u bazénu a v zahradě zdarma. Miniklub pro děti od 4 do 10 let - obvykle v hlavní sezóně od 13:00-15:00, dětský koutek (houpačky a prolézačky hned vedle potápěčského centra. Fitcentrum (08:00-20:00), boccia, volejbal a stolní tenis - zdarma, nové tenisové hřiště (zdarma, vratná záloha cca 10€ za zapůjčení raket a míčku, poplatek za večerní osvětlení), kulečník (za poplatek cca 2€/hra), videohry & elektrické hry (cca 2€/hra), sauna (cca 6€/30 minut), masáže (za poplatek od cca 20-60€/masáž), šipky, vodní volejbal, vodní pólo. Slunečníky a lehátka na pláži (za poplatek cca 7,50€/set/den). Hotel pořádá obvykle v hlavní sezóně pro děti i dospělé různé animační programy (v cizím jazyce). Vodní sporty na pláži za hotelem Golden Coast - za poplatek, včetně potápění.

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

7 uživatelů

Pořadí

13. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

4.9.2014 | Blanka
Datum pobytu: červen 2014
Veliká spokojenost.

Nejnovější recenze

4
1.7.2014 | Lenka
Datum pobytu červen 2014
4/5 - Skvělé
Velice dobrý.
4
28.1.2013 | Iva
Datum pobytu červen 2010
4/5 - Skvělé
vše OK
4
20.12.2012 | Irena.Č.
Datum pobytu květen 2011
4/5 - Skvělé
Hotel měl vynikající služby, dobrou kuchyni, krásnou udržovanou zahradu. Je spíše určený pro klidnou dovolenou. Vadila mi větší vzdálenost do centra.

Protaras

Oblíbené turistické letovisko patřící mezi nejnavštěvovanější místa celého ostrova. Tato oblast je vzdálená cca 10 km od střediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoří živé obchodní centrum s nesčetným množstvím obchůdků, restaurací a typických kyperských taveren s vynikající kuchyní. V Protaras se nachází velmi pěkný kostelík Svatého Eliáše a kostel Panny Marie. Mezi nejkrásnější pláže této oblasti patří dlouhá písečná pláž Fig Tree Bay s bohatou nabídkou vodních sportů. Samotné pobřeží v okolí letoviska je velmi členité, tvoří jej rozmanité útesy, mořské jeskyně a romantické malé pláže. Především rodiny s dětmi ocení návštěvu mořského akvária.

Vzdálenost od letiště cca 60 km.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

Kypr

Poloha: Kypr je třetím největším ostrovem Středozemního moře. Jeho poloha je jihovýchodně od Malé Asie, tedy od Turecka. Ostrov je rozdělen na dvě části a to Kyperskou republiku a Tureckou republiku severního Kypru, která je ovšem uznávána pouze Tureckem. Tato dvě území jsou striktně oddělena zelenou linií a turistům se nedoporučuje snažit se proniknout do okupované části. Celková rozloha ostrova činí 9 251 km2 a žije zde cca 689 565 obyvatel. Úředním jazykem je zde řečtina a turečtina a náboženství je zde převážně pravoslavné křesťanství. Kypr se dá popsat jako svérázná směsice řecké, turecké a britské kultury. Na ostrově je mnohem čistěji než v Turecku a Kypr dokonce předčí i jinak oblíbené Řecko. Moře je tu opravdu nádherné, však podle pověsti se u kyperských břehů zrodila z mořské pěny bohyně krásy Afrodité. Voda je zde průzračně čistá, pláže písečené i oblázkové a místní obyvatelé zde udržují úzskostlivě čistotu a bezpečí. Nejkrásnější a nejvyhlášenější pláže naleznete bezpochyby v Aya Napa, jejíchž bílý písek a čistá voda byly oceněny i v rámci UNESCO. Kypr je obecně považován za ostrov značné krásy a mnohých kontrastů, od zlatých pásů pobřeží až po zalesněné hory se stále nezničenou přírodou a malebnými vesničkami. Vzhledem ke své pozici na východním konci Středomoří má ostrov jedny z nejzdravějších klimatických podmínek na světě. Kyperská kultura patří k těm nejstarším kulturám ve Středomoří. Ostrov získal své jméno již ve čtrnáctém století před Kristem, kdy jej pojmenovali Achájové na Kypros. Později byl ostrov postupně dobyt Asyřany, Egypťany, Peršany, Alexandrem Velikým. Na konci devatenáctého století získala ostrov pod svoji nadvládu Velká Británie, která zde po druhé světové válce zřídila imigrační tábory pro židovské obyvatelstvo putující z Evropy do Palestiny. V roce 1960 byla vyhlášena Kyperská republika, do jejíž ústavy byl přidán zákaz připojení k Řecku. Následně v roce 1974 byl na ostrově proveden národní gardou převrat a Turecko obsadilo, navzdory hrozbě připojení k Řecku, severovýchodní část ostrova. Toto území bylo nazváno Severokyperskou tureckou republikou. Ostrov je dodnes rozdělen tzv. Atilovou linií a mezi oběma státy vzniklo nárazníkové pásmo, které je spravováno OSN. V dnešní době je Kypr bez turecké části jedním z vážných uchazečů o členství v Evropské unii. Dnešní Kypr dozajista překvapí mnohé svými kontrasty, na jedné straně bezvadně fungují služby cestovního ruchu, bankovnictví atd., na straně druhé dodržováním svých tradic a zvyků. Dlouhý a dramatický historický vývoj dal základ nespočetnému množství monumentů a pozůstatků z různých historických období svěčící o existenci mnoha civilizací, které zde žily po staletí. Kypr je také považován za kolébku muzeí a jiných historických památek od řeckých chrámů a římských pozůstátků až po malované byzantské kostely a křižácké hrady. Za návštěvu stojí učitě tato místa : hlavní město Nikósie, pohoří Trodos, křížácký hrad Kolossi, národní parky Cavo Gkreko, Potamos tou Liopetriou a poloostrov Akamas s významnou soutězskou. Dále pak významné historické město severního Kypru – Gazimagusa případně římské a byzantské vykopávky – Salamis, které naleznete také v severní části ostrova. Můžeme Vám také doporučit památky zapsané v UNESCU a to Kostely v oblasti Troodosu s nástěnnými malbami.. Pokud budete mít možnost určitě si nenechte ujít pověstnou místní svatbu s venkovní hostinou, která se pořádá často za účasti i celé vesnice a při které se rozbíjí granátové jablko jako symbol plodnosti a následně se zpívá a tančí až do ranních hodin. V této souvislosti bychom Vás rádi upozornili, že dle Kyperského zvyku není slušné dopít skleničku vína až do dna. Skleničky se plní jen do poloviny a víno se následně dolévá.

Počet obyvatel: cca 689 565

Jazyk: Řečtina a turečtina.

Měna: Euro

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Hotel Crystal Springs ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
Po 2.4 – Po 9.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
24 279 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Po 2.4 – Po 9.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
29 739 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha
Po 2.4 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
29 523 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Po 2.4 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
37 323 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
Po 2.4 – Po 16.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
36 515 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Po 2.4 – Po 16.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
47 435 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
Čt 5.4 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
24 279 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Čt 5.4 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
29 739 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha
Čt 5.4 – Po 16.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
31 271 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Čt 5.4 – Po 16.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
39 851 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
Čt 5.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
36 515 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Čt 5.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
47 435 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
Po 9.4 – Po 16.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
24 279 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Po 9.4 – Po 16.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
29 739 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha
Po 9.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
29 523 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Po 9.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
37 323 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
Po 9.4 – Po 23.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
36 515 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Po 9.4 – Po 23.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
47 435 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
Čt 12.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
24 279 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Čt 12.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
29 739 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha
Čt 12.4 – Po 23.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
31 271 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Čt 12.4 – Po 23.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
39 851 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
Čt 12.4 – Čt 26.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
36 515 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Čt 12.4 – Čt 26.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
47 435 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
Po 16.4 – Po 23.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
24 279 Kč
LM | Po slevě 12%