Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Hotel Elphistone Resort ****

Poloha

Hotel přímo u pláže v blízkosti korálového útesu asi 27 km severně od Marsa Alam a cca 40 km jižně od letiště.

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, směnárna, bankomat, lobby bar, hlavní restaurace, restaurace `a la carte, kadeřnictví, salon krásy. Venku 3 bazény,
2 dětské bazény, lehátka, slunečníky a osušky zdarma.

Pokoje

DR/DRP: koupelna/WC (vysoušeč vlasů), individuální klimatizace, TV/sat., telefon, trezor zdarma, minibar za poplatek, balkon nebo terasa. DRS: viz DR, lepší nábytek. BGSF: viz DR, v bungalovech nejblíže k moři. FR: viz DR, oddělená ložnice.

Zábava

Animační a večerní zábavné programy, diskotéka.

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře přímo u hotelu, vstup přes korálové podloží (doporučujeme boty do vody). Laguna s písečným podložím vhodná také pro děti. Lehátka, slunečníky a osušky zdarma.

Program all inclusive

Snídaně, oběd a večeře formou bufetu Místní rozlévané nealkoholické nápoje (08.00–24.00 hod.) Místní rozlévané alkoholické nápoje (11.00–23.00 hod.), víno pouze během obědů a večeří Dopolední a odpolední snack Odpolední káva, čaj a zákusek  

Sportovní nabídka

Zdarma: stolní tenis, tenis (osvětlení za poplatek), plážový volejbal, fitness, fotbalové hřiště. Za poplatek: vodní sporty na pláži, jízda na koni a velbloudu, potápění, biliár, sauna, parní lázeň, jacuzzi.

Pro děti

Dětský bazén, dětské hřiště, miniklub.

Pro handicapované

Hotel má několik pokojů plně přizpůsobených pro handicapované klienty.

Internet

Za poplatek: WiFi na pokojích a v lobby, internetový koutek.

Platební karty

VISA, MC, AMEX.  

Doba transferu

45 min

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

68 uživatelů

Pořadí

42. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

29.11.2017 | Eva a Zdeněk
Datum pobytu: listopad 2017
OK , jeli bychom tam klidně znovu. Doporučujeme všem, hlavně kdo má rád klid a pohodu. Byli tam snad jen němci a češi, rusky tam byly jen 2, poláky jsme též žádné neviděli.

Nejnovější recenze

5
18.9.2017 | František S.
Datum pobytu září 2017
5/5 - Úžasné
Vynikající za málo peněz, byl jsem spokojen.
5
26.7.2017 | Petr K.
Datum pobytu červenec 2017
5/5 - Úžasné
Celkový dojem super.Nejezdím na stejná místa,ale sem bych se urdšitě rád vrátil:-)
4
23.7.2017 | Zdeněk
Datum pobytu červenec 2017
4/5 - Skvělé
Nejsme podnikatelé a nároční a poznali jsme už více Egyptských hotelů a pláží. Kdo zná trochu Egypt ví že jsou lepší a i podstatně horší hotely. Myslím že můžu doporučit tento hotel

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Hotel Elphistone Resort ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň 7:30
Čt 29.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
17 196 Kč
Letecky
Vídeň 7:30
Čt 29.3 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
20 421 Kč
SLM | Po slevě 8%
Letecky
Vídeň 13:20
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 2 přistýlky (obs. 2 dosp. + 2 deti)
8 dní
all inclusive
32 163 Kč
Letecky
Brno 12:20
Ne 1.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový bungalov Seafront, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
23 290 Kč
Letecky
Praha 1:30
Čt 5.4 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
LM | Po slevě 38%
Letecky
Vídeň 7:30
Čt 5.4 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
14 563 Kč
Letecky
Vídeň 7:30
Čt 5.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
17 653 Kč
Letecky
Praha 1:30
Ne 8.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 990 Kč
LM | Po slevě 30%
Letecky
Brno 12:20
Ne 8.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 990 Kč
LM | Po slevě 30%
Letecky
Bratislava 20:00
Ne 8.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 090 Kč
LM | Po slevě 40%
Letecky
Praha 1:10
St 11.4 – St 18.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 810 Kč
LM | Po slevě 33%
Letecky
Praha 1:30
Čt 12.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 300 Kč
LM | Po slevě 35%
Letecky
Vídeň 7:30
Čt 12.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
15 100 Kč
Letecky
Vídeň 7:30
Čt 12.4 – Čt 26.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
17 653 Kč
Letecky
Vídeň 13:20
So 14.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
17 008 Kč
Letecky
Praha 1:30
Ne 15.4 – Ne 22.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 040 Kč
LM | Po slevě 31%
Letecky
Brno 13:50
Ne 15.4 – Ne 22.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
13 040 Kč
LM | Po slevě 31%
Letecky
Bratislava 20:00
Ne 15.4 – Ne 22.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 390 Kč
LM | Po slevě 40%
Letecky
Praha 1:10
St 18.4 – St 25.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 260 Kč
LM | Po slevě 35%
Letecky
Praha 1:30
Čt 19.4 – Čt 26.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 300 Kč
LM | Po slevě 35%
Letecky
Vídeň 7:30
Čt 19.4 – Čt 26.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
14 563 Kč
Letecky
Vídeň 7:30
Čt 19.4 – Čt 3.5.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
15 154 Kč
LM | Po slevě 5%
Letecky
Vídeň 13:20
So 21.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
18 943 Kč
Letecky
Praha 1:30
Ne 22.4 – Ne 29.4.2018
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 590 Kč
LM | Po slevě 32%
Letecky
Bratislava 20:00
Ne 22.4 – Ne 29.4.2018
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 390 Kč
LM | Po slevě 39%