600 m od sjezdovky

Popis

Popis hotelu Hotel Hirlatz

Základní informace
Hotel Hirlatz*** je příjemný tříhvězdičkový hotel s welness, nachází se asi 20 minut chůze od historického centra města Hallstatt a Hallstattského jezera v regionu Salzkammergut. Cyklostezky a turistické cesty v blízkosti hotelu.
Proč si vybrat hotel Hirlatz

* ubytování v atraktivní lokalitě hornorakouské Solné komory
* síť cyklostezek a tras pro horská kola v blízkosti hotelu
* využívání wellness
* možnost půjčení kol
* dětská postýlka zdarma na vyžádání
* domácí mazlíčci povoleni (za příplatek)

Ubytování
Hotel Hirlatz je menší hotel s recepcí. Většina pokojů má balkón, všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, fénem. TV a WIFI připojení na pokojích.
Vybavení
Restaurace s venkovním posezením, zahrada a dětské hřiště. K dispozici wellness centrum se saunou, infračervenou kabinou a Kneippovými lázněmi, kde si můžete užívat nerušenou relaxaci po dobu Vaší dovolené.
Hoteloví hosté mají k dispozici sušárnu na boty a bundy. Parkování u hotelu.
Strava
V ceně pobytu snídaně.
Možnost dokoupení polopenze (platba na místě 16 €/za osobu a menu). V případě ubytování s polopenzí je večeře o třech chodech s výběrem ze tří hlavních jídel (1 vegetariánská varianta).
Aktivity v místě pobytu
Pěší túry, cyklistické výlety v okolí, výlety lodí po jezeře Hallstatt, půjčení lodí, potápění.
Kam se podívat
Muzeum světového dědictví (kostnice, archeologické naleziště) 1,8 km od hotelu, Dachstein Cave World s Velkou ledovou jeskyní a Mamutí jeskyní v 6 km vzdáleném Obertraun.
Tipy na výlet
Hallstatský solný důl - prohlídka nejstaršího solného dolu na světě s průvodcem, prohlídka podzemního solného jezera, doprava k solnému dolu je možná pěšky nebo ze stanice Hallstatt-Lahn solnou důlní drahou (šikmý výtah).
Vodopády v údolí Echternal - působivé putování údolím Echternal k soutěsce Waldbachstrub s vodopádem. Doba výstupu k soutěsce 1 hod. zpět přes ledovec 1,5 hod. Výškový rozdíl 280 m. Ráz cesty: široké cesty, příkré úzké, ale dobře zábradlím jištěné stezky, dřevěné schody.
Cesta podél solankového potrubí - zajímavé putování podél nejstarší "pipeline" světa. Doba cesty z Hallstattu na horu Salzberg 1-1,5 hod, podél solankového potrubí k mlýnu Gosaumühle 1-1,5 hod, sestup zpět do Hallstattu 45 min. Výškový rozdíl 350 m.

Check-in: od 14:00 hodin
Check-out: do 10:00 hodin

Příplatky a slevy se zobrazí po výběru konkrétního termínu a pokoje.

Horní Rakousko

lyžařské středisko Hinterstoder http://www.hinterstoder.at

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour

Hotely Horní Rakousko