Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá, molo

Popis

Popis hotelu Hotel Jaz Makadina *****

Poloha

Přímo u písečné pláže oblíbeného zálivu Makadi Bay v blízkosti menšího centra, cca 30 km jižně od letiště a asi 33 km od centra Hurghady.

Vybavení

Několik obytných bloků v krásné vzrostlé zahradě kolem bazénů. Vstupní hala s recepcí (možnost výměny peněz), bankomat, lékárna, lékař v hotelu, kadeřnictví, beauty center, hlavní restaurace, několik barů, 7 restaurací `a la carte (v přilehlém menším centru, za poplatek), Shisha café, možnost zábavy a nákupů v nedalekém centru Souk Makadi. V zahradě 2 bazény, bar u bazénu, dětský bazén, terasa na slunění s lehátky, slunečníky a osuškami zdarma.

Pokoje

DRS: koupelna se sprchou/WC, vysoušeč vlasů, individuální klimatizace, telefon, set na přípravu kávy a čaje, minibar (za poplatek), LED TV/sat., bezpečnostní schránka, balkon nebo terasa. DRSV: viz DR, výhled na moře. FR: viz DR, prostornější, navíc opticky (závěsem) oddělená část pro děti.

Zábava

V rámci hotelového komplexu najdete Makadi Water World Aquapark s 50 tobogány a skluzavkami, vstup ca 4 USD/dosp. os., 2 USD/dítě 7-12,9 let. Dále obchodně-zábavní centrum se 145 obchody. Amfiteátr, zábavné a animační programy pro děti i dospělé. Jízdy na koních a velbloudech. 2x denně hotelový shuttle bus do Hurghady (za poplatek).

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Hotel přímo u překrásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, možnost šnorchlování, lehátka, matrace, slunečníky a osušky zdarma, bar na pláži, sprchy u pláže.

Program all inclusive

Snídaně, oběd a večeře formou bufetu Pozdní snídaně, odpolední snack Místní rozlévané nealkoholické a alkoholické nápoje, koktejly (10.00–24.00 hod.) Odpolední káva, čaj, zákusky a zmrzlina

Sportovní nabídka

Zdarma: tenis, (vybavení a osvětlení za poplatek), stolní tenis, plážový volejbal, aerobik, fitness, biliár, šipky, venkovní jacuzzi. Za poplatek: golfové hřiště, surfařské a potápěčské centrum, vodní sporty na pláži, squash v nedalekém sesterském hotelu, Mivida Spa (sauny, masáže, pára, jacuzzi).

Pro děti

Dětský bazén, hřiště, miniklub, dětské menu, dětská postýlka zdarma.

Wellnes

Za poplatek: Mivida Spa (4 200 m2): masáže, sauny, pára, jacuzzi.

Pro handicapované

3 pokoje plně přizpůsobené pro handicapované klienty.

Internet

Zdarma: WiFi v lobby a na terase (150 MB zdarma, další za poplatek). Za poplatek: internetová kavárna.

Platební karty

VISA, MC, AMEX, Maestro.

Doba transferu

45 min

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Hotel Jaz Makadina *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Bratislava 18:45
Pá 24.11 – Pá 1.12.2017
2 lůžkový pokoj Standard Superior, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 190 Kč
Letecky
Bratislava
Pá 24.11 – Pá 8.12.2017
2 lôžková izba (cenovo zvýhodnená), prístelka
15 dní
all inclusive
880 EUR
Letecky
Praha 0:50
So 25.11 – So 2.12.2017
2 lůžkový pokoj Promo, přistýlka
8 dní
all inclusive
15 980 Kč
SLM | Po slevě 36%
Letecky
Praha
So 25.11 – So 9.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO
15 dní
all inclusive
25 844 Kč
SLM | Po slevě 46%
Letecky
Praha 0:50
Ne 26.11 – Ne 3.12.2017
2 lůžkový pokoj Standard Superior, přistýlka
8 dní
all inclusive
27 190 Kč
Letecky
Katowice
Ne 26.11 – Ne 3.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
8 dní
all inclusive
15 444 Kč
SLM | Po slevě 47%
Letecky
Katowice
Ne 26.11 – Ne 10.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
25 844 Kč
SLM | Po slevě 46%
Letecky
Praha 0:50
St 29.11 – St 6.12.2017
2 lůžkový pokoj Promo, přistýlka
8 dní
all inclusive
15 280 Kč
SLM | Po slevě 38%
Letecky
Praha 0:50
St 29.11 – St 13.12.2017
2 lůžkový pokoj Promo, přistýlka
15 dní
all inclusive
29 980 Kč
SLM | Po slevě 19%
Letecky
Katowice
Čt 30.11 – Čt 7.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO
8 dní
all inclusive
17 784 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Čt 30.11 – Čt 14.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO
15 dní
all inclusive
27 404 Kč
LM | Po slevě 43%
Letecky
Bratislava
Pá 1.12 – Pá 8.12.2017
2 lôžková izba (cenovo zvýhodnená), prístelka
8 dní
all inclusive
560 EUR
Letecky
Bratislava
Pá 1.12 – Pá 15.12.2017
2 lôžková izba (cenovo zvýhodnená), prístelka
15 dní
all inclusive
800 EUR
Letecky
Praha 0:50
So 2.12 – So 9.12.2017
2 lůžkový pokoj Promo, přistýlka
8 dní
all inclusive
13 980 Kč
LM | Po slevě 44%
Letecky
Praha
So 2.12 – So 16.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
25 844 Kč
LM | Po slevě 43%
Letecky
Praha 0:50
Ne 3.12 – Ne 10.12.2017
2 lůžkový pokoj Promo, přistýlka
8 dní
all inclusive
13 680 Kč
LM | Po slevě 45%
Letecky
Katowice
Ne 3.12 – Ne 10.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 664 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Katowice
Ne 3.12 – Ne 17.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
25 844 Kč
LM | Po slevě 43%
Letecky
Praha 0:50
St 6.12 – St 20.12.2017
2 lůžkový pokoj Promo, přistýlka
15 dní
all inclusive
34 990 Kč
LM | Po slevě 6%
Letecky
Katowice
Čt 7.12 – Čt 14.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 664 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Katowice
Čt 7.12 – Čt 21.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
25 844 Kč
LM | Po slevě 43%
Letecky
Bratislava
Pá 8.12 – Pá 15.12.2017
2 lôžková izba (cenovo zvýhodnená), prístelka
8 dní
all inclusive
560 EUR
Letecky
Bratislava
Pá 8.12 – Pá 22.12.2017
2 lôžková izba (cenovo zvýhodnená), prístelka
15 dní
all inclusive
800 EUR
Letecky
Praha 0:50
So 9.12 – So 16.12.2017
2 lůžkový pokoj Promo, přistýlka
8 dní
all inclusive
13 680 Kč
LM | Po slevě 45%
Letecky
Praha
So 9.12 – So 23.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
25 844 Kč
LM | Po slevě 43%