Přímo u pláže | Typ pláže: molo, písčitá

Popis

Popis hotelu Hotel Jaz Makadina *****

Poloha

Přímo u písečné pláže oblíbeného zálivu Makadi Bay v blízkosti menšího centra, cca 30 km jižně od letiště a asi 33 km od centra Hurghady.

Vybavení

Několik obytných bloků v krásné vzrostlé zahradě kolem bazénů. Vstupní hala s recepcí (možnost výměny peněz), hlavní restaurace, několik
barů, restaurace `a la carte (v přilehlém menším centru, za poplatek), možnost zábavy a nákupů v nedalekém centru Souk Makadi. V zahradě 2 bazény (1 v zimě s možností vyhřívání), bar u bazénu, dětský bazén, terasa na slunění s lehátky, slunečníky a osuškami zdarma. Nedaleký aquapark Medinat Makadi World Aqua Park.

Pokoje

DRS: koupelna/WC (sprcha, vysoušeč vlasů), individuální klimatizace, telefon, set na přípravu kávy a čaje, minibar (obsah za poplatek, 1 lahev vody a vybrané nealkoholické nápoje doplňovány denně zdarma), TV/sat., bezpečnostní schránka, balkon nebo terasa. DRP: viz DRS, mohou však být situovány v méně příznivé poloze. DRSS: viz DRS, boční výhled na moře. FR: viz DRS, prostornější, navíc opticky (závěsem) oddělená část pro děti.

Zábava

Amfiteátr, zábavné a animační programy pro děti i dospělé.

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Hotel přímo u překrásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, lehátka, matrace, slunečníky a osušky zdarma, bar na pláži, sprchy u pláže.

Program all inclusive

Snídaně, oběd a večeře formou bufetu Pozdní snídaně, odpolední snack Místní rozlévané nealkoholické a alkoholické nápoje (10.00–24.00 hod.) Odpolední káva, čaj, zákusky a zmrzlina 1× za pobyt možnost večeře v jedné z `a la carte restaurací v Medinat Makadi (výběr z určeného menu, rezervace nutná)

Sportovní nabídka

Zdarma: tenis (vybavení a osvětlení za poplatek), stolní tenis, plážový volejbal, aerobik, fitness, biliár, šipky. Za poplatek: aquapark, surfařské a potápěčské centrum, vodní sporty na pláži, squash v nedalekém sesterském hotelu, spa v Medinat Makadi (doprava zdarma).

Pro děti

Dětský bazén, hřiště, miniklub, dětské menu, dětská postýlka zdarma.

Pro handicapované

3 pokoje plně přizpůsobené pro handicapované klienty.

Internet

Zdarma: WiFi v lobby a na terase (150 MB zdarma, další za poplatek). Za poplatek: internetová kavárna.

Platební karty

VISA, MC, AMEX, Maestro.

Doba transferu

45 min

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

2 uživatelů

Pořadí

24. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

14.10.2017 | Jarda
Datum pobytu: říjen 2017
Dostatek rybiček i kdo nešnorchluje, při odlivu se dalo plavat, jinde to bylo horší, nepříjemný byl vítr

Nejnovější recenze

4
14.10.2017 | Jarda
Datum pobytu říjen 2017
4/5 - Skvělé
Dostatek rybiček i kdo nešnorchluje, při odlivu se dalo plavat, jinde to bylo horší, nepříjemný byl vítr
5
29.9.2017 | josef
Datum pobytu září 2017
5/5 - Úžasné
Celkový dojem je vynikající

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Hotel Jaz Makadina *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Bratislava
Čt 20.9 – Čt 4.10.2018
2 lůžkový pokoj Promo Standard Superior, přistýlka
15 dní
all inclusive
29 380 Kč
FM | Po slevě 24%
Letecky
Warszawa
Čt 20.9 – Čt 4.10.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
27 040 Kč
FM | Po slevě 37%
Letecky
Katowice
Čt 20.9 – Čt 4.10.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
15 dní
all inclusive
27 040 Kč
FM | Po slevě 37%
Letecky
Praha
Pá 21.9 – Čt 27.9.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR, přistýlka
7 dní
all inclusive
18 690 Kč
Letecky
Praha 0:10
Pá 21.9 – Pá 28.9.2018
2 lůžkový pokoj Promo Standard Superior, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 980 Kč
FM | Po slevě 25%
Letecky
Bratislava
Pá 21.9 – Pá 28.9.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
8 dní
all inclusive
17 524 Kč
FM | Po slevě 34%
Letecky
Praha
Pá 21.9 – Ne 30.9.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR, přistýlka
10 dní
all inclusive
23 190 Kč
Letecky
Praha
Pá 21.9 – Po 1.10.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR, přistýlka
11 dní
all inclusive
24 590 Kč
Letecky
Bratislava
Pá 21.9 – Út 2.10.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
12 dní
all inclusive
22 204 Kč
FM | Po slevě 38%
Letecky
Praha
Pá 21.9 – St 3.10.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR, přistýlka
13 dní
all inclusive
27 990 Kč
Letecky
Praha
Pá 21.9 – Čt 4.10.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR, přistýlka
14 dní
all inclusive
29 690 Kč
Letecky
Praha
Pá 21.9 – Pá 5.10.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR, přistýlka
15 dní
all inclusive
31 390 Kč
Letecky
Bratislava
Pá 21.9 – Pá 5.10.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
15 dní
all inclusive
27 040 Kč
FM | Po slevě 37%
Letecky
Praha
So 22.9 – So 29.9.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
8 dní
all inclusive
17 524 Kč
FM | Po slevě 34%
Letecky
Brno
So 22.9 – So 29.9.2018
2 lůžkový pokoj Promo Standard Superior, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 980 Kč
FM | Po slevě 25%
Letecky
Ostrava
So 22.9 – So 29.9.2018
2 lůžkový pokoj Promo Standard Superior, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 980 Kč
FM | Po slevě 25%
Letecky
Bratislava
So 22.9 – So 29.9.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
8 dní
all inclusive
17 524 Kč
FM | Po slevě 34%
Letecky
Praha
So 22.9 – St 3.10.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
12 dní
all inclusive
22 204 Kč
FM | Po slevě 38%
Letecky
Brno
So 22.9 – St 3.10.2018
2 lůžkový pokoj Promo Standard Superior, přistýlka
12 dní
all inclusive
25 180 Kč
FM | Po slevě 24%
Letecky
Ostrava
So 22.9 – St 3.10.2018
2 lůžkový pokoj Promo Standard Superior, přistýlka
12 dní
all inclusive
25 180 Kč
FM | Po slevě 24%
Letecky
Bratislava
So 22.9 – St 3.10.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
12 dní
all inclusive
22 204 Kč
FM | Po slevě 38%
Letecky
Praha
So 22.9 – So 6.10.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
15 dní
all inclusive
27 040 Kč
FM | Po slevě 37%
Letecky
Brno
So 22.9 – So 6.10.2018
2 lůžkový pokoj Promo Standard Superior, přistýlka
15 dní
all inclusive
29 880 Kč
FM | Po slevě 24%
Letecky
Ostrava
So 22.9 – So 6.10.2018
2 lůžkový pokoj Promo Standard Superior, přistýlka
15 dní
all inclusive
29 880 Kč
FM | Po slevě 24%
Letecky
Bratislava
So 22.9 – So 6.10.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
15 dní
all inclusive
27 040 Kč
FM | Po slevě 37%