100 m od pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Hotel Livadhiotis ***

Poloha

Tento příjemný tříhvězdičkový hotel má velmi dobré umístění. Nachází se nejen vedle pláže, ale také v blízkosti obchodů a restaurací. Mezinárodní letiště v Larnace leží 10 minut od hotelu.

Ubytování

Hotel disponuje 58 nově zrenovovaných pokojů, jejichž součástí je sociální zařízení, klimatizace, TV/SAT, telefon s přímou volbou, radio, trezor, kávovar, minibar, lednice, žehlicí sada, vysoušeč vlasů a balkon.

Vybavení a služby

Hosté mají k dispozici 24 hodinovou recepci, úschovnu zavazadel, pokojovou službu, restauraci s barem, internetovou kavárnu, půjčovnu aut a kol či turistické informace.

Sport a zábava

Aktivně založení hosté mají možnost si zapůjčit kola a udělat si příjemný výlet po okolí či si užít vodní sporty na pláži nebo v okolí.

Další informace

STRAVOVÁNÍ: Snídaně WEB STRANA: http://www.livadhiotis.com/

Stravování

Snídaně / Polopenze

Doprava

Letecky

1. den

PRAHA - KYPR Odlet z Prahy. Občerstvení během letu. Přílet na Kypr,transfer do vybraného hotelu. Ubytování, nocleh.

Program zájezdu pro 2-7. den

KYPR Volný čas na koupání a opalování. Využívaní služeb hotelu. Možnost fakultativních výletů.

8. den

KYPR - PRAHA Transfer z hotelu na letiště. Občerstvení během letu. Přílet do Prahy.

Larnaca

Larnaca je vstupní branou Kypru, vstupem na Afroditin ostrov. Město, které bylo ještě před třiceti lety ospalou rybářskou vesnicí, se v poslední době stalo významným turistickým centrem s mezinárodním letištěm a mnoha moderními turistickými komplexy.

Město vzniklo na místě starověkého střediska Kitia, které založili uprchlíci z Mykén po jejich zničení ve 13. století před naším letopočtem. Kition po staletí bývalo důležitým obchodním a diplomatickým centrem, které Kypr spojovalo s celým tehdejším civilizovaným světem. V dnešním městě se nacházejí pozůstatky starověkého Kitia, ze starověkého sídla se zachovalo jen pár obvodových zdí. S Kitiem jsou spojena dvě významná jména, pochází odtud zakladatel stoické filozofie Zenón a svůj druhý život zde prožil biblický Lazar, který zde šířil křesťanství a stal se prvním zdejším biskupem. Jakožto patronu města je mu zasvěcen nejvýznamnější místní kostel.

Za prohlídku stojí také dvě významná muzea, Archeologické a Pieridisovo muzeum, vlastnící pozoruhodnou sbírku keramiky a sošek. V Larnace žila dříve početná turecká menšina, islámskou historii dnes připomíná pouze mešita Džamí Kebir a poutní místo Hala Sultan Tekke, kde je údajně pohřbena teta Proroka Mohameda.

Velký rozmach zaznamenala Larnaca po roce 1974, kdy bylo vybudováno moderní mezinárodní letiště a zároveň při pobřeží začala vznikat nová turistická zóna. V dnešním centru je velké množství restaurací, barů a diskoték. Mezi nejhezčí části dnešní Larnaky patří pobřežní promenáda Finikudes.

Vzdálenost od letiště cca 10 km.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

Kypr

Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři. Po bouřlivé historii patří nyní k oblíbenému cíli turistů. Ostrov je rozdělen na řeckou a tureckou část. Známá turistická letoviska nalezneme u obou a díky své poloze v subtropickém pásu je zde dlouhé, teplé léto. Důvodem je poloha v rámci Středozemního moře až jižně od Turecka a letní teploty kolem 25 °C tu vydrží do konce října. Přesto je možné vyrazit na Kypr i za zimní dovolenou. Téměř dva tisíce metrů vysoký vrchol v pohoří Troodos umožní v zimě lyžování, při kterém spatříte netradiční scenérie. Kyprem kráčela starověká historie a odkazy někdejších kultur naleznete na každém kroku. Pro návštěvu jižní řecké části platí pravidla Evropské unie a postačí občanský průkaz. Pro severní tureckou část je však nutný pas platný ještě půl roku po návštěvě.

Hotely Larnaca