Popis

Popis hotelu Hotel Pela ***

Poloha

Příjemný a oblíbený jednopatrový hotel umístěný v pěkné zahradě asi 300 m od centra střediska.

Vybavení hotelu

Společenská místnost s TV a krbem, restaurace s terasou, vnitřní bar, bazén, bar u bazénu, lehátka a slunečníky u bazénu (zdarma). Trezor na recepci (za poplatek).

Vybavení pokojů

Moderně vybavené dvoulůžkové pokoje bez možnosti přistýlky mají dvě lůžka, klimatizaci (za poplatek 5EUR/den) vlastní příslušenství, TV, vysoušeč vlasů, ledničku a balkon nebo terasu s výhledem do zahrady nebo na okolní krajinu.

Stravování

Bufetové snídaně a servírované večeře.

Pláž

Centrální pláž střediska pokrytá tmavším pískem je asi 150 m od hotelu. Klidná vyhřátá voda, mírná svažitost dna, vhodné pro malé děti. Plážové bary. Slunečníky a lehátka na pláži za poplatek.

Sport a zábava

Vodní sporty na pláži. Taverny a bary střediska a městečka Kalloni.

Řecko

Poloha: Řecko je kouzelná země, protkaná slunečními paprsky, prosycená vůní zrajících oliv a omývaná vlnami blankytně modrého moře. Bohové Řecko milovali a rozmazlovali. Důkazem nám jsou chrámy a mocné monumentální stavby, jež pro ně vytvořili smrtelníci jako projev úcty a vděčnosti. Řecko má velice zajímavou minulost, krásnou krajinu a pestrou kuchyni, ale samozřejmě bychom v žádném případě neměli opomenout pohostinnost místních obyvatel, jež velice přispívá k příjemné atmosféře při pobytu v Řecku. Řecko se nachází v jižní části Balkánského poloostrova. Jeho břehy jsou omývány Středozemním, Jónským a Egejským mořem. Pro tuto balkánskou zemi je charakteristická velká přírodní rozmanitost. Vysoká pohoří (Olymp - 2.917 m), úrodné nížiny a krásné ostrovy. Ostrovy tvoří přes pětinu rozlohy země. Z tisíců řeckých ostrovů a ostrůvků jich má pouze 78 více než 100 celoročních obyvatel. Několik stovek větších ostrovů se dělí do 4 souostroví: v Egejském moři se nachází Kyklády, Severní a Jižní Sporády, součástí Jižních Sporád jsou i Dodekanésy. Poslední skupina se nachází v Jónském moři, jedná se o Jónské ostrovy. Nezařazené zůstávají ostrovy v Sarónském zálivu, Évia a Kréta

Počet obyvatel: 10.000.000.

Hlavní město: Athény.

Jazyk: Řečtina.

Měna: Euro.

Ceny: Obecně platí, že v Řecku jsou ceny vyšší než u nás. V létě je však ovoce, zelenina, spotřební zboží a některé druhy potravin téměř stejně drahé jako u nás.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

 

Od roku 2018 bude v Řecku zavedena pobytová taxa. Platba bude přímo na recepci hotelu v den příjezdu:

• 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
• 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
• 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
• 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely
• 0,50 € za noc v apartmánech všech kategorií

 

Hotely Lesbos