Popis

Popis hotelu Hotel Plaza Palace

Poloha: Nová moderní studia se nacházejí v letovisku Anaxos a jsou součástí hotelu Plaza Palace, od kterého jsou vzdálena asi 50 metrů. Ve vzdálenosti cca 350 metrů je pěkná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Do centra letoviska Anaxosu je to jen několik minut chůze. Hosté ubytovaní ve studiích Plaza Palace mají k dispozici venkovní bazén s barem, recepci s barem a posilovnu, která se nachází v hotelu Plaza Palace.

Ubytování: Dvoulůžková studia s možností jedné přistýlky jsou vybavena kuchyňským koutem s jednoduchou sadou nádobí, ledničkou, varnou konvicí, vlastní sprchou s WC a balkonem. Klimatizace je možná za příplatek cca 5 EUR / den.

Stravování: Vlastní. Možnost dokoupení polopenze v místní taverně Tropicana (10 EUR/den) nebo zakoupení snídaní v hotelu Plaza Palace (5 EUR/den, platba na místě).

Sport a zábava: Nabídka výletů, diskotéka v letovisku, vodní sporty na pláži. Půjčovna aut, skútrů a jízdních kol.

Program zájezdu

Do 31.3.2009 14 % nebo dětská cena
Do 31.5.2009 10 % nebo dětská cena

Řecko

Poloha: Řecko je kouzelná země, protkaná slunečními paprsky, prosycená vůní zrajících oliv a omývaná vlnami blankytně modrého moře. Bohové Řecko milovali a rozmazlovali. Důkazem nám jsou chrámy a mocné monumentální stavby, jež pro ně vytvořili smrtelníci jako projev úcty a vděčnosti. Řecko má velice zajímavou minulost, krásnou krajinu a pestrou kuchyni, ale samozřejmě bychom v žádném případě neměli opomenout pohostinnost místních obyvatel, jež velice přispívá k příjemné atmosféře při pobytu v Řecku. Řecko se nachází v jižní části Balkánského poloostrova. Jeho břehy jsou omývány Středozemním, Jónským a Egejským mořem. Pro tuto balkánskou zemi je charakteristická velká přírodní rozmanitost. Vysoká pohoří (Olymp - 2.917 m), úrodné nížiny a krásné ostrovy. Ostrovy tvoří přes pětinu rozlohy země. Z tisíců řeckých ostrovů a ostrůvků jich má pouze 78 více než 100 celoročních obyvatel. Několik stovek větších ostrovů se dělí do 4 souostroví: v Egejském moři se nachází Kyklády, Severní a Jižní Sporády, součástí Jižních Sporád jsou i Dodekanésy. Poslední skupina se nachází v Jónském moři, jedná se o Jónské ostrovy. Nezařazené zůstávají ostrovy v Sarónském zálivu, Évia a Kréta

Počet obyvatel: 10.000.000.

Hlavní město: Athény.

Jazyk: Řečtina.

Měna: Euro.

Ceny: Obecně platí, že v Řecku jsou ceny vyšší než u nás. V létě je však ovoce, zelenina, spotřební zboží a některé druhy potravin téměř stejně drahé jako u nás.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

 

Od roku 2018 bude v Řecku zavedena pobytová taxa. Platba bude přímo na recepci hotelu v den příjezdu:

• 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
• 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
• 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
• 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely
• 0,50 € za noc v apartmánech všech kategorií

 

Hotely Lesbos