Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Hotel Tuxpan ****

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd v Havaně a na Varaderu. Poznejte krásy koloniálního města, královny Karibiku - Havany. Neopomeňte navštívit fabriku na výrobu doutníků či kubánského rumu Havana Club. Krásnou Havanou Vás provedeme během dopolední exkurze v českém jazyce i s obědem ve slavné restauraci 'La Bodeguita del Medio.'. Po zbytek času si můžete užívat slunce, krásné pláže a křišťálově čistou vodu v nejslavnějším kubánském letovisku 'Varadero'. Pobyt na Kubě Vám zpříjemníme možností realizovat fakultativní výlety v českém jazyce.
PRVNÍ 3 NOCI STRÁVÍTE V HAVANĚ V HOTELU COPACABANA 3* SE SNÍDANÍ A ZBYTEK NOCÍ NA VARADERU V HOTELU TUXPAN 4* - ALL INCLUSIVE.
Doporučené výlety
Světoznámý kabaret Tropicana
Výlet do ráje - Viňales
Výlet do Guamá - Krokodýlí farma, Zátoka Sviní, Den v Karibiku
Katamaránem na panenský ostrov Cayo Blanco

Popis lokace

HAVANA:
Byla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucích stopy dějin ostrova.  Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou.  Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury.   Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka.  Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ('Museo de Bellas Artes'), balet ('Ballet Nacional de Cuba'), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí 'Plaza de la Revolución', 'Cabaret Tropicana', 'Malecón' (promenáda) a 'La Rampa' (moderní centrum).  Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.
VARADERO:
Letovisko „Varadero” se nachází 140 km od Havany a je největším turistickým střediskem na Kubě s více než půl milionem turistů ročně.  Nachází se na velmi úzkém (0,5 - 1 km) a 25 km dlouhém poloostrově „Hicacos”. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Nádherná 22 kilometrová pláž věhlasných bílých písků, tyrkysové moře a desítky moderních resortů s programem „ALL INCLUSIVE”, nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, koupání, potápění, golf a denní i noční zábavu. Na jihu regionu leží Národní Park „Ciénaga de Zapata” (4 400 km2  - bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou). Součástí parku je areál „Guamá” k němuž patří: krokodýlí farma,  indianská vesnice „Aldea Taina” a „Lago del Tesoro” - jezero pokladů.  O několik kilometrů dále leží zátoka Sviní se známým epickým muzeem a pláž „Playa Girón”. Za zmínku ještě stojí  údolí - „Valle Yumuri” a vyhlídka - „Mirador Bacunayagua” (na půl cesty mezi Havanou a Varaderem).  Za návštěvu také stojí nádherná jeskyně „Cuevas de Bellamar”, 10 km od města Matanzas. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Jeho pláž se řadí mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Mezi zajímavá turistická lákadla patří 18-ti jamkové golfové hřiště, delfinárium nebo marína, odkud každým dnem odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky.

Popis ubytování

BE LIVE CITY COPACABANA 3***:
Tento hotel se nachází přímo u moře v rezidenční čtvrti „Miramar“ a skládá se z celkem 168 pokojů (z nichž 4 jsou vyšší kategorie – suites) se sociálním zařízením, klimatizací, trezorem, vysoušečem vlasů, satelitní TV a telefonem. Pro občerstvení hostů slouží dvě restaurace. Snídaně jsou podávány v bufetové restauraci „El Tucan“ a la carte restaurace „D´Porto“ nabízí italskou kuchyni. K občerstvení dále poslouží dva bary – lobby bar a bazénový snack bar „Caipirinha.“ Hotel disponuje Wi-Fi v lobby hotelu za poplatek, směnárnou, obchodem se suvenýry, prádelnou, krásným bazénem s přístupem do moře a tenisovým kurtem. Svým hostům nabízí večerní zábavní programy. V prostorách hotelu byla po dvaceti letech znovuotevřena slavná havanská diskotéka „Ipanema“, pro hotelové hosty zpřístupněna zdarma. V hotelu se rovněž nachází centrum potápění. Přímo od hotelu jezdí turistický autobus do centra města. Letiště je vzdáleno pouhých 20 km, věhlasný kabaret „Tropicana“ 5 km a 'Acuario Nacional de Cuba' s delfináriem pouhých 200 m od hotelu. Copacabana je jedním z mála havanských hotelů s přímým přístupem do moře.
BE LIVE EXPERIENCE TUXPAN 4****:
Hotel Tuxpan byl otevřen roku 1991 a v roce 2001 prošel kompletní rekonstrukcí. Nachází se v blízkosti písečné pláže (cca 50 m od hotelu), od které je oddělen tropickou zahradou plné kokosových palem. Všech 233 pokojů je klimatizovaných, s vlastním sociálním zařízením, fénem, trezorem, satelitní TV, telefonem a minibarem. Většina pokojů disponuje vlastním balkonem. (Hotel nedisponuje třílůžkovými pokoji, pro rodiny s dětmi však lze do pokoje přidat přistýlku). V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci „Cristal“ nebo v některé ze dvou specializovaných a la carte restaurací („El Rancho“ – mezinárodní kuchyně nebo „El Colibrí“ – místní kreolská strava). V areálu jsou k dispozici 4 bary, včetně pěkného baru „Delfin“ přímo na pláži nebo snack baru „El Colibri“ u bazénu, který je hotelových hostům k dispozici 24 hodin denně, příjemného „piano“ lobby baru, ovocného „Fruta“ baru u bazénu či kavárny v prvním patře. V rámci denních i večerních animačních programů zde nechybí aerobik, kurzy tance, kurzy potápění nebo salsy, hry - domino, šachy, bingo, šipky, plážové sporty, stolní tenis, tenisové kurty, živá hudba, každovečerní představení nebo diskotéka „La Bamba” (otevřena pouze v sobotu). Na hotelové pláži je možné využít širokou škálu vodních sportů, například šnorchlování, kajaky nebo projížďku na katamaránu. K dispozici pro rodiny s dětmi je miniklub pro děti od 4 do 10 let. Mezi hlavní budovou hotelu a pláží se nachází pěkný rozlehlý bazén (lehátka a slunečníky zdarma). V lobby hotelu jsou obchůdky se suvenýry, ale i zbožím denní potřeby, směnárna, prádelna, WIFI internet v lobby hotelu a u bazénu (za poplatek) a zdravotnická služba. Nedaleko od hotelu je zastávka autobusu, kterým se za poplatek 5 CUC lze po celý den pohybovat po Varaderu. Nedaleko od hotelu lze zapůjčit automobil či skútr na výlety po blízkém okolí.

Strava

V Havaně stravování se snídaní s možností dokoupení polopenze. Program ALL INCLUSIVE v hotelu Tuxpan nabízí svým hostům široký výběr místní i mezinárodní kuchyně a také pestrou nabídku nápojů (káva, džus, pivo, vína, koktejly, likéry). Snídaně, obědy a večeře jsou podávány v bufetové restauraci 'Cristal'. Lze také navštívit některou ze dvou a la carte restaurací. Po celý den lze využít lehkého občerstvení u bazénového snack baru 'El Colibri' nebo v dalších čtyřech barech k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby.

Program

1. DEN
Přílet do Havany v odpoledních / večerních hodinách
Přivítání s česky hovořícím průvodcem. Transfer do hotelu v Havaně. Ubytování.

2. DEN
Prohlídka historické Havany s obědem ve Staré Havaně + návštěva některého zajímavého turistického objektu (továrna na výrobu doutníků nebo muzeum rumu, Palacion de la Artesania či Conde Villanueva).

3. DEN
Volný den. Je možné využít nabídku fakultativních výletů (například: Viňales - západní Kuba nebo večerních exkurzí v Havaně)

4. DEN
Odjezd na Varadero. Ubytování v letovisku - ALL INCLUSIVE.

5., 6., 7., a další ... (Počet dní/nocí dle zvoleného termínu zájezdu)
Volné dny s možností využití fakultativních výletů a odpočinek na krásné pláži letoviska 'Varadero'.

POSLEDNÍ DEN
Volný dopolední program
V dopoledních/odpoledních/večerních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně
Asistence průvodce / delegáta na letišti v Havaně

Přílet následující den.

ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

7 uživatelů

Pořadí

28. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Nejnovější recenze

4
23.3.2019 | Roman Žilka
Datum pobytu březen 2019
4/5 - Skvělé
Dal bych 3,5, ale tato možnost není. Letěli jsme hlavně za mořem a sluníčkem a to se nám bohatě splnilo. Neočekávali jsme luxus ani výstavní architekturu (byť Havana by při troše údržby byla krásné město), takže jsme nebyli zklamaní. Nemyslím si ale, že bychom se na Kubu ještě někdy vrátili. Jednou na poznání to stačilo a my nejsme milovníci starých časů. :-)
5
11.3.2019 | Mgr.Jindřich Dráb a Mgr.Eva Drábová
Datum pobytu březen 2019
5/5 - Úžasné
výborný!
1
26.4.2018 | Eva
Datum pobytu listopad 2017
1/5 - Nic moc
Již nikdy Tuxpan

Kuba

Kuba je stát ležící v Karibiku a zároveň největší ostrov souostroví Velké Antily. Území tvoří kromě hlavního ostrova i tisíce malých ostrovů a ostrůvků. Nejen díky svým přírodním krásám, tropickým lesům, korálovým útesům a atolům je hojně navštěvovanou destinací. Nejvhodnějším obdobím k návštěvě patří zimní měsíce, od května do října je zde období dešťů. Na Kubě panuje tropické počasí s příjemnými průměrnými teplotami okolo 25 ⁰C. Místní prostředí je velmi svérázné. Tropický ráj s pohnutou historií, který se ale postupně otevírá světu. Je to země latinských rytmů, barev, kontrastů, nejlepších doutníků a kvalitního rumu. Hlavním městem je pulzující a historická Havana, největší přímořský ráj je poloostrov Varadero a potápěči je nejvíce vyhledávaný ostrov Cayo Coco.

Hotel Tuxpan ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň
Po 3.2 – Pá 14.2.2020
2 lôžková izba
12 dní
all inclusive
41 982 Kč
SLM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
Pá 7.2 – So 15.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
9 dní
all inclusive
39 790 Kč
SLM | Po slevě 16%
Letecky
Praha
Pá 7.2 – Čt 20.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
14 dní
all inclusive
49 290 Kč
SLM | Po slevě 26%
Letecky
Vídeň
So 8.2 – Po 17.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
10 dní
all inclusive
34 190 Kč
Letecky
Praha
So 8.2 – St 19.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
12 dní
all inclusive
42 290 Kč
SLM | Po slevě 16%
Letecky
Vídeň
So 8.2 – So 22.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
15 dní
all inclusive
42 990 Kč
Letecky
Praha
Ne 9.2 – Po 17.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
9 dní
all inclusive
38 190 Kč
SLM | Po slevě 27%
Letecky
Praha
Ne 9.2 – So 22.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
14 dní
all inclusive
46 790 Kč
SLM | Po slevě 17%
Letecky
Praha
Po 10.2 – Út 18.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
9 dní
all inclusive
40 990 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Vídeň
Po 10.2 – Út 18.2.2020
2 lôžková izba
9 dní
all inclusive
35 034 Kč
LM | Po slevě 7%
Letecky
Vídeň
Po 10.2 – St 19.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
10 dní
all inclusive
37 090 Kč
LM | Po slevě 19%
Letecky
Praha
Po 10.2 – Ne 23.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
14 dní
all inclusive
52 790 Kč
Letecky
Praha
Út 11.2 – St 19.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
9 dní
all inclusive
39 590 Kč
LM | Po slevě 16%
Letecky
Praha
Út 11.2 – Po 24.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
14 dní
all inclusive
47 990 Kč
LM | Po slevě 17%
Letecky
Praha
St 12.2 – Čt 20.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
9 dní
all inclusive
39 190 Kč
LM | Po slevě 32%
Letecky
Vídeň
St 12.2 – Pá 21.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
10 dní
all inclusive
32 690 Kč
LM | Po slevě 29%
Letecky
Praha
St 12.2 – Ne 23.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
12 dní
all inclusive
43 290 Kč
LM | Po slevě 16%
Letecky
Praha
St 12.2 – Út 25.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
14 dní
all inclusive
47 990 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Vídeň
St 12.2 – St 26.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
15 dní
all inclusive
38 890 Kč
LM | Po slevě 26%
Letecky
Praha
Čt 13.2 – Út 25.2.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
38 950 Kč
LM | Po slevě 5%
Letecky
Praha
Čt 13.2 – Út 25.2.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
37 900 Kč
FM | Po slevě 10%
Letecky
Vídeň
Čt 13.2 – Út 25.2.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
39 376 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Vídeň
Čt 13.2 – Út 25.2.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
40 204 Kč
FM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
Pá 14.2 – So 22.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
9 dní
all inclusive
37 390 Kč
LM | Po slevě 19%
Letecky
Praha
Pá 14.2 – Čt 27.2.2020
2 lůžkový pokoj, přistýlka
14 dní
all inclusive
52 790 Kč
LM | Po slevě 33%