Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Hyatt Regency Sharm El Sheikh *****

Přehled

Poloha
Hotel sa nachádza priamo na súkromnej piesočnatej pláži v "Bay Gardens", ktorá je známa ako jedna z najlepších na šnorchlovanie. Centrum Na'ama Bay je asi 4 km ďaleko (3x denne kyvadlová doprava v cene). Na letisko v Sharm El Sheikh je vzdialené cca. 10 km.

Popis
Tento exkluzívny hotel sa skladá z niekoľkých dvojposchodových budov rozprestrených v peknej záhrade a má celkom 471 izieb. K vybaveniu patrí lobby s recepciou, hlavná reštaurácia s terasou, 2 bary a 4 reštaurácie ? la carte ("Sala Thai", "Kaskáda", "Beach House" a "Souk", za príplatok), sauna, parný kúpeľ a beauty centrum,

Masáže, nákupná pasáž, banka, kaderníctvo a práčovňa patria medzi ďalšiu vybavenosť. Vonkajšý komplex ponúka ohromujúci priestor bazénou, 4 vyhrievané bazény s vírivkou s 3 s tobogánom. Lehátka, slnečníky a uteráky pri bazéne a na pláži k dispozícii.

Pokoje

Všetky izby sú moderne vybavené sprchou/vaňou, WC, sušičom vlasov, klimatizáciou, satelitný TV, mini bar (za poplatok), telefónom s priamou voľbou, trezorom, balkónom alebo terasou s bočným výhľadom na more.

Sport

4 tenisové kurty s tvrdým povrchom (s umelým osvetlením, výučba za poplatok), fitnes centrum, stolný tenis, volejbal, aerobik, sauna, jacuzzi, večer živá hudba a orientálne predstavenie. Príplatok: masáže tváre, aromaterapia, osobný tréner fitness, 2 kurty na squash, vybavenie pre šnorchlovanie.

Pro děti

Mini Club v angličtine 4-12 rokov, samostatný detský bazén, detské ihrisko.

Stravování

Raňajky formou švédskych stolov. Za príplatok € 36euro/deň je polpenzia k dispozícii.

Sharm El Sheikh

Jedno z nejoblíbenějších rekreačních a potápěčských center Egypta je vzdáleno asi 25 km od nejjižnějšího cípu Sinajského poloostrova. Z původní rybářské osady vzniklo v posledních deseti letech nejmodernější egyptské přímořské středisko s komfortem na světové úrovni. Sinajský poloostrov je jediná část Egypta ležící v Asii. Je lemováno pásem vysokých hor a překrásných údolí, které jej chrání před útokem severních větrů a vytvářejí z něj oázu slunce a koupání po celý rok. Významnou předností střediska jsou rozlehlé písčité pláže vhodné pro dospělé i děti a rovněž prvotřídní příležitosti pro potápění ke korálovým útesům s nejbohatší podmořskou florou a faunou v této časti světa. Letovisko nabízí ubytování v supermoderních hotelových komplexech i v menších pěkných hotelích v egyptském stylu. K příjemnému pobytu přispívá řada nákupních příležitostí s nabídkou typických výrobků z kůže, zlatých šperků i keramiky, rozmanitých restaurací, barů a typických kaváren v egyptském stylu, diskotéky, kasina i noční kluby. Sportovní nabídka zahrnuje šnorchlování, potápění, windsurfing a další vodní sporty. K dispozici jsou jízda na koni a velbloudech, oblíbená džíp safari do pouště i velmi kvalitní golfová hřiště. Letovisko se člení do menších zálivů. Většina hotelů naší nabídky leží v nejkrásnější a nejživější části střediska, která se nazývá Naama Bay. Jedná se o hlavní turisticky nejatraktivnější centrum, kde podél celého zálivu, mezi pláží a hotely, vede pěší zóna plná rozmanitých restaurací, typických kaváren a obchodů včetně sportovního a zábavného vyžití a čarovné atmosféry, která má své kouzlo zejména ve večerních hodinách. Ostatní hotely se nacházejí v oblastech Sharm El Maya, Nabq Bay, Ras Um El Sid a Ras Nosrani Bay, která jsou tvořena hotelovým komplexem s bazénem, na který navazuje hotelová pláž.

,, Popis byl převzat z katalogu CK Eso Travel,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Hyatt Regency Sharm El Sheikh *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 20.10 – Pá 27.10.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
8 dní
snídaně
26 386 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 20.10 – Pá 27.10.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
8 dní
polopenze
31 840 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 20.10 – Pá 27.10.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
8 dní
plná penze
35 414 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 27.10 – Pá 10.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
15 dní
snídaně
36 167 Kč
LM | Po slevě 14%
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 27.10 – Pá 10.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
15 dní
polopenze
44 792 Kč
LM | Po slevě 15%
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 27.10 – Pá 10.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
15 dní
plná penze
50 408 Kč
LM | Po slevě 15%
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 3.11 – Pá 10.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
8 dní
snídaně
20 045 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 3.11 – Pá 10.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
8 dní
polopenze
23 726 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 3.11 – Pá 10.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
8 dní
plná penze
26 090 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 3.11 – Pá 17.11.2017
jednolůžkový pokoj Standard, výhled na moře
15 dní
snídaně
40 949 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 3.11 – Pá 17.11.2017
jednolůžkový pokoj Standard, výhled na moře
15 dní
polopenze
48 312 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 3.11 – Pá 17.11.2017
jednolůžkový pokoj Standard, výhled na moře
15 dní
plná penze
53 068 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 10.11 – Pá 17.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
8 dní
snídaně
20 045 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 10.11 – Pá 17.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
8 dní
polopenze
23 726 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 10.11 – Pá 17.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
8 dní
plná penze
26 090 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 10.11 – Pá 24.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
15 dní
snídaně
26 681 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 10.11 – Pá 24.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
15 dní
polopenze
34 044 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 10.11 – Pá 24.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
15 dní
plná penze
38 800 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 17.11 – Pá 24.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
8 dní
snídaně
16 551 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 17.11 – Pá 24.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
8 dní
polopenze
20 233 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 17.11 – Pá 24.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
8 dní
plná penze
22 597 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 17.11 – Pá 1.12.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
15 dní
snídaně
23 645 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 17.11 – Pá 1.12.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
15 dní
polopenze
31 007 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 17.11 – Pá 1.12.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
15 dní
plná penze
35 763 Kč
Letecky
Vídeň 7:50
Pá 24.11 – Pá 1.12.2017
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na moře
8 dní
snídaně
14 617 Kč
LM | Po slevě 6%