Hotel Lázeňské Sanatorium Curie

  Česko, Karlovarský kraj, Jáchymov

Procedury pro zdravý pohyb v komplexu Curie

  Česko, Karlovarský kraj, Krušné hory, Západočeské lázně, Jáchymov
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Poloha

Jáchymov leží v hlubokém údolí Krušných hor. Po objevení vydatného naleziště stříbra v r.1516 se původní osada Konradsgrün proměnila v hornické město a začala se psát jeho bohatá historie. Už v r. 1520 byl Jáchymov prohlášen svobodným horním městem s 5 000 obyvatel a nazývalo se Údolí sv. Jáchyma (Sankt Joachimsthal) a brzy se proslavilo ražbou stříbrných mincí. Podle místa vzniku se pro stříbrnou minci z města Sankt Joachimsthal vžil na evropských tržištích název Thal – Thaler a následně Tolar. V této době patřil Jáchymov k nejlidnatějším městům českého království a byl, kromě svého bohatství, proslulý styky s kulturními centry Evropy a působením významných osobností (G. Agricola). Místní zkušenosti s těžbou kobaltu a jeho využitím k výrobě barev nalezly uplatnění po objevení prvku uranu koncem 19. století. Uranová ruda zde byla známa již z dob těžby stříbra pod názvem „pechblende” (smolinec). V polovině 19. století začala její průmyslová těžba. Důl Svornost (Einigkeit) je nejstarším uranovým dolem na světě. Prudké rozšíření těžby uranu po 2-světové válce poznamenalo pověst i vzhled města a proslulost zdejších lázní vzala za své. Změna k lepšímu nastala po ukončení těžby uranu, počátkem šedesátých let. Město se znovu otevřely veřejnosti i světu a do popředí se dostlo lázeňství. V současné době je město v krušnohorském údolí proslulé právě svými lázněmi a poklidnou atmosférou. První privátní lázničky zde vznikly v r. 1906. Už o pět let později byla otevřena první státní lázeňská budova. Velmi dobré léčebné účinky vedly k rozhodnutí postavit lázeňský hotel - dnešní Radium Palace, který byl otevřen v roce 1912 a náležel k tomu nejlepšímu, co mohla Evropa v té době nabídnout. Léčily se tu především významné osobnosti politického, průmyslového a kulturního života. Ve třicátých letech 20-století navštívilo lázně na devět tisíc hostů ročně. Radiové lázně se těšily světové proslulosti. Roku 1975 zahájilo provoz moderní lázeňské sanatorium akademika Běhounka a po dalších sedmnácti letech byl otevřen lázeňský ústav Curie.

Lázeňský komplex Curie *** je umístěn přímo v centru Jáchymova, pár kroků od autobusové zastávky. Jednotlivé budovy (Praha – Curie – Elektra) jsou propojeny bezbariérovým koridorem, takže hosté mohou čerpat všechny služby včetně lázeňské a lékařské péče, aniž by opouštěli budovu.

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky -sprcha nebo vana, WC, TV/SAT, rádio, minibar, telefon, Wi-Fi, zabudovaný trezor nebo trezor na recepci. Župan na vyžádání je zdarma.

Stravování

plná penze formou bufetu.

Vybavení

recepce, výtah, směnárna, internetový koutek, kavárna, kadeřnictví, kosmetické služby, pedikúra, úschovna kol a lyží.

Lázeňské služby

lékař, radonové koupele, další lázeňské procedury, rehabilitační bazén; v Lázeňském centru Agricola (cca 300 m) – wellness procedury, bazén, saunový důl.

Domácí mazlíčci

jsou povolenní na vyžádání - poplatek na místě.

Základní cena zahrnuje

  • 7x ubytování, plnou penzi formou bufetu, 1x konzultaci s fyzioterapeutem zaměřenou na doporučení správných pohybových návyků, 1x radonovou koupel, 1x podvodní celkovou masáž, 1x suchou uhličitou koupel - plynnou, 2x klasickou masáž (částečnou), 2x skupinový tělocvik, 2x skupinový tělocvik v bazénu, 1x solnou jeskyni, praktickou příručku Cvičení pro zdraví s jednoduchými cviky pro zlepšení kondice.
  • Navíc: ochutnávka nejznámější minerální vody z Luhačovic: 1x Vincentka (láhev 0.7 l) - na pokoj.

Základní cena nezahrnuje

  • místní taxu cca Kč 21 / osoba a noc – platba na místě. Parkování – platba na místě.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Bena Tour, IČ: 25709992. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Název hotelu dle CK: Procedury pro zdravý pohyb v komplexu Curie
  • Lokalita dle CK: Karlovarský kraj
  • Místo dle CK: Jáchymov

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 836 410
dnes zavřeno

Nezávazná objednávka

Procedury pro zdravý pohyb v komplexu Curie
  Česko, Karlovarský kraj, Krušné hory, Západočeské lázně, Jáchymov

Cena
11 280 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 836 410

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
11 280 Kč

Pojištění

samostatné pojištění Storno - za osobu
2
108 Kč