Přímo u pláže | Typ pláže: skalnatá

Popis

Popis hotelu Maják Porer ***

Úvod

Maják Porer byl postaven v roce 1833 na stejnojmenném ostrůvku jihozapadně od jižního mysu Istrie. Ostrůvek je skála, která je široká 80 metrů a je vzdálená 1,5 míle od pobřeží a zátoky Premantura. Tato zátoka je vzdálena 20 km od Puly a je k ní možno dojet autem. V blízkosti se nachází další nádherné zátoky a menší ostrůvky. Na Poreru se nacházejí 3 menší přístavní mola. Maják je přízemní kamenná budova s dvorem. Zásobování čerstvými potravinami si můžete domluvit s „domácím“, který je ochoten je za určitý poplatek dovážet svojí loďkou. Doprava na maják je organizovaná z města Premantura a platí se zvlášť. Překrásný výhled na otevřené moře, hojnost ryb v moři kolem ostrova a nevelká vzdálenost od pobřeží a civilizace jsou velkými přednostmi tohoto místa. Porer lighthouse was built in 1833 on the islet of the same name, southwest of Istria's southernmost cape. The islet is an 80 m cliff, 2.5 km from the mainland and the small town of Premantura. ZAJÍMAVOSTI Ostrůvek je tak malý, že to trvá jen něco málo přes minutu než ho obejdete, nicméně každá procházka je velkolepá, a to díky západům slunce, které jsou považovány za nejkrásnější na Jadranu. V případě zájmu se lze domluvit s panem Giottou na výlety na ostrov Unije, známý pro své nádherné zátoky, nebo do města Puly. Doporučujeme vám rovněž návštěvu přírodního parku na poloostrově Kamenjak. Nachází se zde přes 500 druhů rostlin a asi 20 druhů orchidejí, patří mezi ně i několik endemitů a ohrožených druhů. Pokud hledáte něco speciálního, navštivte Safari bar - budete si připadat jako opravdový Robinson.

Nástup a odjezd: kterýkoli den v týdnu, aby rezervace navazovaly. (14:00,10:00)
Možnost zapůjčení: slunečník
lehátka
Parkování: hlídané
Pobyt se psy: nepovolen
Typ pláže: skalnaté
opalovací molo
Vzdálenost od moře: 10 m
Majáky: Způsob a cena dopravy: místo setkání s organizátory přepravy na ostrov je ve městě Premantura (cesta je snadná a vede z Puly, přes Banjole a do Premantury). Cena za dopravu na ostrov a zpět je 100 EUR/APP.
Majáky: Možnosti stravování a zás.: možnost denního zásobování a ostatních služeb po dohodě se správcem majáku
Vzdálenost od pláže: 10 m
Pláž - popis: skalnaté + přístavní molo
Nepřehlédněte: Minimální délka pobytu je 2 nocí.
Vzhledem k umístění majáků na odlehlých místech se pobytová taxa, která není v ceně pobytu, platí naší cestovní kanceláři.
Na majáku je přítomen jeho správce.
K objektu není možné přijet autem, je zapotřebí si zajistit parkování v místě, odkud je zajištěn transfer k majáku. Možnost využití hlídaného parkoviště Vám rádi prověříme u správce majáku na základě Vašeho požadavku.
Lékařská pomoc je zajištěna v nejbližších obcích. V případě urgentních případů se zajišťuje odvoz rychločlunem nebo helikoptérou.
V případě rozbouřeného moře, kdy nebude možný transfer, Vám správce nabídne adekvátní náhradu ubytování.
Parkování: Tato služba se domlouvá a platí zvlášť na místě
Mohou zajistit organizátoři přepravy
Příjezd k objektu osobním vozem: nelze přijet až k objektu
Omezení vody v objektu: K dispozici je pitná voda z cisterny
 • vodou je nutné šetřit, protože zásoba vody je omezená

 • Omezení elektřiny v objektu:
 • žádné, v domě je elektrická energie 220/230 V

 • Omezení příjezdu k objektu:
 • k objektu je možné připlout pouze lodí s majitelem objektu

 • Doprava: vlastní
  (u velkých skupin je možné zajistit autobusovou dopravu)
  Doporučujeme vzít s sebou: Potraviny
  Koření
  Balenou pitnou vodu
APP 4 'A2'

Umístnění: přízemí
Typ jednotky: Apartmán

POKOJE:

ložnice:
Vybavení: skříň, noční stolky
postel: 2
koupelna:
Vybavení: WC, sprchový kout
kuchyně:
Vybavení: nádobí, jídelní kout, varná deska plynová
ložnice:
Vybavení: skříň, noční stolky
manželská postel: 1

APP 4 'A1'

Umístnění: přízemí
Typ jednotky: Apartmán

POKOJE:

ložnice:
Vybavení: skříň, noční stolky
patrová postel pro: 2
ložnice:
Vybavení: skříň, noční stolky
manželská postel: 1
koupelna:
Vybavení: WC, sprchový kout
kuchyně:
Vybavení: nádobí, jídelní kout, varná deska plynová

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Chorvatsko

Chorvatsko je dlouhodobou jedničkou co do počtu českých turistů. A to nejen kvůli své poloze a možnosti dojet tam pohodlně autem či autobusem. Hlavním lákadlem je chorvatské pobřeží, které je různorodé a společně s ostrovy nabízí bezpočet kouzelných míst, kde strávit chvíle volna. Chorvaté se snaží, aby návštěvníci v jejich zemi byli spokojení a stále se k nim vraceli. A tak je nabídka animačních programů, vodních sportů, sportovišť a dalšího vyžití pro celou rodinu velmi široká a každý si může vybrat podle svých přání. Velká část chorvatského pobřeží Jaderského moře je chráněna mohutnými horskými formacemi, které dotváří typickou a velmi krásnou přímořskou krajinu země. Starobylá centra vesniček a měst vybízí k romantické procházce po dni stráveném na plážích. Moře je rájem vodních radovánek a sportů, restaurace nabízí výtečnou kuchyni.

Hotely Istrie