Hotel Maják Sv. Petar

Chorvatsko, Střední Dalmácie, Makarska

Maják Sv. Petar (Makarská Riviéra)

  Chorvatsko, Makarská riviéra, Střední Dalmácie, Makarska
Tento hotel není aktuálně v nabídce
Úvod

Maják byl postavený v roce 1884 na poloostrově sv. Petra u vjezdu do přístavu Makarská. V jeho blízkosti jsou krásné oblázkové pláže. Městečko Makarská patří k nejznámějším turistickým střediskům na chorvatském pobřeží. Svým návštěvníkům nabízí vyžití na nádherných plážích, na četných sportovních hřištích, tenisových kurtech a velké možnosti zábavy a kulturního vyžití. Maják je vzdálen 500 metrů od centra tohoto městečka a 85 km od letiště Split. Hosté ubytovaní na majáku mohou svým autem přijet až k budově. Pro ostatní dopravu je poloostrov uzavřen. Poloostrov je obklopen borovicovým lesem. Kamenná budova je přízemní a má ohrazenou terasu. Uvnitř budovy je jeden prostorný nově vybavený čtyřlůžkový apartmán. Ubytování na mysu a přitom malá vzdálenost od centra velkého turistického centra s bohatým nočním životem činí pobyt na tomto objektu velmi exkluzivním. ZAJÍMAVOSTI Původ názvu majáku není jasný. Nikdo neví kdo ho pojmenoval po prvním apoštolu a mučedníku, který vlastní klíče od nebeské brány - Sv. Petrovi. Jedno je však jisté - úžasné prostředí poloostrova, tajuplný maják, krásné pláže, azurové moře a pohoří Biokovo vám dají pocit, že jste v ráji. Doporučujeme vám jednodenní výlet na nejvyšší horu pohoří Biokova - Sv. Jure. Můžete si vyzkoušet paragliding a vychutnat si jeden z nejkrásnějších západů slunce v Evropě.

Možnost zapůjčení: slunečník
lehátka
Pobyt se psy: nepovolen
Typ pláže: oblázkové
Vzdálenost od moře: 20 m
Majáky: Způsob a cena dopravy: je možné dojet osobním vozidlem až k majáku
Majáky: Možnosti stravování a zás.: v Makarské je veliký výběr restaurací a široké možnosti zábavy a kulturního vyžití
Vzdálenost od pláže: 20 m
Pláž - popis: oblázkové
Nepřehlédněte: Minimální délka pobytu je 6 nocí. Pobytová taxa, která není v ceně pobytu se platí v kč v naší cestovní kanceláři.
Na majáku není přítomen jeho správce.
Parkování: u domu
Vzdálenost od první pomoci: 500 m
Omezení vody v objektu: K dispozici je pitná voda z cisterny

  • vodou je nutné šetřit, protože zásoba vody je omezená

  • Doprava: vlastní
    (u velkých skupin je možné zajistit autobusovou dopravu)
APP 4

Umístnění: přízemí
Typ jednotky: Apartmán

POKOJE:

WC:
Vybavení: WC
koupelna:
Vybavení: sprchový kout
kuchyně:
Vybavení: nádobí, jídelní kout, varná deska elektrická
Rozloha: 21
obývací pokoj:
Vybavení: jídelní kout, TV, posezení
Rozloha: 13
ložnice:
Vybavení: noční lampičky, skříň, noční stolky
Rozloha: 21
postel: 2
ložnice:
Vybavení: noční lampičky, skříň, noční stolky
Rozloha: 14
manželská postel: 1

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Maják Sv. Petar
Typ pláže: oblázková
Vzdálenost od pláže: 20 m

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 798 241
dnes zavřeno

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.