| Typ pláže: písčitá, molo

Popis

Popis hotelu Marina Lodge Port Ghalib ****

Poloha
 • Nákupní možnosti v přístavu Port Ghalib cca 4 km (hotelový autobus 5x denně zdarma), nebo cca 300 m vodním taxi za poplatek
 • Letiště Marsa Alam cca 10 km
Pláž
 • Oblázková pláž cca 500 m od hotelu
 • Pozvolný vstup do moře, místy přes korálové podloží (obuv do vody)
 • Hotelový autobus mezi hotelem a pláží 6x denně zdarma
 • Pláž oddělena příjezdovou cestou
 • Bar, sprchy a WC
 • Lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma
Ubytování
 • Standardní pokoj
 • Individuální klimatizace
 • Koupelna se sprchou nebo vanou, WC, vysoušeč vlasů
 • Telefon, SAT-TV
 • Koutek k posezení
 • Bezpečnostní schránka zdarma
 • Minibar za poplatek
 • Balkon nebo terasa
 • Dětská postýlka na vyžádání zdarma
 • Pokoj Deluxe
 • Má navíc koutek k posezení, výhled do přístavu
Popis
 • Recepce
 • Restaurace a 2 bary
 • Obchůdky, kadeřnictví
 • Fitness, wellness
 • 2 bazény, 1 s částí pro děti
 • Lehátka a slunečníky u bazénů zdarma
Internet
 • Wi-Fi v lobby, na recepci a pokojích za poplatek
Sport a zábava
 • Zdarma: animační programy, dětské hřiště, miniklub, volejbal, šipky, stolní tenis, fotbal, fitness
 • Za poplatek: kulečník, služby wellness centra včetně masáží, sauna, potápění
Stravování
 • All Inclusive: snídaně, oběd, večeře formou bufetu, pozdní snídaně, odpolední čaj, neomezené množství místních alko a nealko nápojů (11.00-23.00), během večeří u pánů vyžadovány dlouhé kalhoty

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

10 uživatelů

Pořadí

24. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

27.8.2017 | Urbas
Datum pobytu: srpen 2017
Do tohoto hotelu opravdu již néééé.

Nejnovější recenze

1
25.8.2017 | Pavel
Datum pobytu srpen 2017
1/5 - Nic moc
Celkový dojem neco neskutečně strasneho. Predstavte si jako kdyz přijedete na mistni koupaliste se stravováním.POZOR,na Invii a Zajezdy cz jsou fotky obrovského bazénu nejhezčí fotka ze všech které nabizi.Bohuzel mala chybička zadny takový bazén tam neni.Doprucuju jsem opravdu nejezdit nikomu. Nakonec napíšu ze jsem si nic z toho nevymyslel takhle to opravdu je. Úroveň hotelu se vsim vsudy 2 hvězdy. Včera jsme se vratili byli jsme na 11 dnů. A jsme opravdu šťastní ze jsme doma. Tohle byl jeden velkej podvod.
5
9.8.2017 | Ivana
Datum pobytu červenec 2017
5/5 - Úžasné
Velmi pozitivní, klidně bych jela znovu. Ale kdo hledá luxus a chce mít organizovanou zábavu, pro toho to není. Kdo hledá klid, slušné stravování, korály a spoustu ryb, ten bude spokojený.
5
8.6.2017 | Ariam
Datum pobytu červen 2017
5/5 - Úžasné
kousek od letiste ktere nerusi a pomer cena vykon uzasny

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Marina Lodge Port Ghalib ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Warszawa
Út 27.3 – Út 3.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
22 464 Kč
Letecky
Katowice
Út 27.3 – Út 3.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 844 Kč
SLM | Po slevě 43%
Letecky
Warszawa
Út 27.3 – Út 10.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
23 504 Kč
Letecky
Katowice
Út 27.3 – Út 10.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
17 264 Kč
SLM | Po slevě 27%
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 29.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
14 778 Kč
SLM | Po slevě 13%
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 29.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
14 778 Kč
SLM | Po slevě 18%
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 29.3 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
17 089 Kč
SLM | Po slevě 22%
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 29.3 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
17 089 Kč
SLM | Po slevě 28%
Letecky
Linz 7:30
Pá 30.3 – Pá 6.4.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
16 740 Kč
Letecky
Linz 7:30
Pá 30.3 – Pá 6.4.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
16 740 Kč
Letecky
Linz 7:30
Pá 30.3 – Pá 13.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard
15 dní
polopenze
18 835 Kč
SLM | Po slevě 25%
Letecky
Linz 7:30
Pá 30.3 – Pá 13.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard
15 dní
all inclusive
18 835 Kč
SLM | Po slevě 30%
Letecky
Vídeň 13:20
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
25 553 Kč
Letecky
Vídeň 13:20
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
25 553 Kč
Letecky
Warszawa
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
20 904 Kč
Letecky
Katowice
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
10 504 Kč
SLM | Po slevě 50%
Letecky
Praha
So 31.3 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD GV, 2 přistýlky
9 dní
all inclusive
17 490 Kč
Letecky
Praha
So 31.3 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD GV, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
19 790 Kč
Letecky
Praha
So 31.3 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD GV, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 990 Kč
Letecky
Warszawa
So 31.3 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
21 684 Kč
Letecky
Katowice
So 31.3 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
12 870 Kč
SLM | Po slevě 41%
Letecky
Praha
Ne 1.4 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD GV, 2 přistýlky
7 dní
all inclusive
14 990 Kč
Letecky
Praha
Ne 1.4 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD GV, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
15 990 Kč
Letecky
Praha
Ne 1.4 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD GV, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
17 990 Kč
Letecky
Praha
Ne 1.4 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD GV, 2 přistýlky
14 dní
all inclusive
20 290 Kč