| Typ pláže: písčitá, molo

Popis

Popis hotelu Marina Lodge Port Ghalib ****

Popis a poloha hotelu

Tento klidnější hotel, leží u přístavu v zálivu Port Ghalib, nedaleko stejnojmenného městečka, které bylo vybudováno společně s lagunou a přístavištěm jako nové turistické centrum oblasti. Hotel je řešen členitým rozmístěním budov v areálu a bazény jsou terasovitě rozděleny do tří podlaží. Hotelová pláž je na druhé straně zálivu a několikrát denně Vás na ni dopraví hotelový minibus. Hotel doporučujeme všem, kteří hledají klidnou dovolenou s možností potápění. Svými službami hotel uspokojí i náročnějšího klienta.

Vzdálenost od:

- vzdálenost od pláže cca 10 min. hotelovým autobusem - vzdálenost od letiště 5 km

Zařízení hotelu

- vstupní hala s recepcí - hlavní restaurace - bar, snack bar - orientální kavárna, - Terrace bar - obchodní arkáda, - kadeřnictví - připojení k internetu - bazén (lehátka a slunečníky zdarma) - dětský bazén, - miniklub - dětské hřiště

Ubytování

- dvoulůžkový pokoj - možnost 1 přistýlky pro dospělou osobu - možnost 2 přistýlek pro děti - individuálně řízená klimatizace - telefon, minibar - televizor se satelitním příjmem - vlastní sociální zařízení (koupelna se sprchou nebo vanou, vysoušeč vlasů, WC) - trezor, balkon nebo terasa - výhled na moře za příplatek ubytování za příplatek: - pokoje Deluxe (mají navíc sedací kout)

Pláž

- písčitá - lehátka a slunečníky zdarma - plážový bar - vstup po molu (cca 300m) přes korálové podloží

Sportovní aktivity a zábava zdarma

- občasné animační programy - fitness (1 hodina) - boccia (1 hodina) - stolní tenis (1 hodina)

Sportovní aktivity a zábava za poplatek

- sauna, masáže - potápění - výlety lodí za potápěním - shuttle bus na pláž, do Port Ghalib a El Qusier

Stravování

ALL INCLUSIVE: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, neomezené množství nealkoholických nápojů a místních alkoholických nápojů v době od 11:00- 24:00

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

10 uživatelů

Pořadí

25. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

27.8.2017 | Urbas
Datum pobytu: 1.8.2017
Do tohoto hotelu opravdu již néééé.

Nejnovější recenze

5
8.6.2017 | Ariam
Datum pobytu 1.6.2017
5/5 - Úžasné
kousek od letiste ktere nerusi a pomer cena vykon uzasny
5
24.5.2017 | bursik
Datum pobytu 1.5.2017
5/5 - Úžasné
Jedinecne !!!ten Hotel mel vse, more hory poust a styl !! Lode pro potapece odjizdely prakticky ze zahrady hotelu zadny kolos s masovym turismem- nejlepsi za posleni 3 roky kdy jsme navstivili Egypt 9x a ta cena naprosto bezkonkurencni
5
22.5.2017 | bm
Datum pobytu 1.5.2017
5/5 - Úžasné
urcite dva tydny bylo malo, priste pobyt od 15.5. bude teplejsi voda. Cestovní kancelar ma nadherne zpracovane vse o Egypte nad recepci v knihovne,rady atd.Vylety byly moc drahe a take masaze a vse extra v hotelu. Muzete Jet velkou lodi se potapet ale pocitejte od 50 eur kazdy vylet i vice Sportovci snorchlari jsou v opravdovem raji zvirat od velbloudu az po obrovske zelvy

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Marina Lodge Port Ghalib ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 14.12 – Čt 21.12.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
10 586 Kč
SLM | Po slevě 23%
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 14.12 – Čt 21.12.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
9 646 Kč
SLM | Po slevě 34%
Letecky
Linz 6:30
Pá 15.12 – Pá 22.12.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
10 398 Kč
SLM | Po slevě 19%
Letecky
Linz 6:30
Pá 15.12 – Pá 22.12.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
11 151 Kč
SLM | Po slevě 18%
Letecky
Linz 6:30
Pá 15.12 – Pá 29.12.2017
jednolůžkový pokoj Standard
15 dní
polopenze
20 071 Kč
SLM | Po slevě 8%
Letecky
Linz 6:30
Pá 15.12 – Pá 29.12.2017
jednolůžkový pokoj Standard
15 dní
all inclusive
20 609 Kč
SLM | Po slevě 13%
Letecky
Praha
So 16.12 – St 20.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD GV, 2 přistýlky
5 dní
all inclusive
12 490 Kč
Letecky
Praha
So 16.12 – So 23.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD GV, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 690 Kč
Letecky
Vídeň 14:30
So 16.12 – So 23.12.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
12 494 Kč
Letecky
Vídeň 14:30
So 16.12 – So 23.12.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
13 058 Kč
Letecky
Katowice
So 16.12 – So 23.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
SLM | Po slevě 45%
Letecky
Praha
So 16.12 – So 30.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
14 664 Kč
SLM | Po slevě 29%
Letecky
Vídeň 14:30
So 16.12 – So 30.12.2017
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
18 137 Kč
Letecky
Vídeň 14:30
So 16.12 – So 30.12.2017
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
18 217 Kč
SLM | Po slevě 11%
Letecky
Katowice
Út 19.12 – Út 26.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
Letecky
Katowice
Út 19.12 – Út 2.1.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
18 304 Kč
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 21.12 – Čt 28.12.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
19 641 Kč
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 21.12 – Čt 28.12.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
19 158 Kč
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 21.12 – Čt 4.1.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
22 275 Kč
LM | Po slevě 7%
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 21.12 – Čt 4.1.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
21 522 Kč
LM | Po slevě 16%
Letecky
Linz 6:30
Pá 22.12 – Pá 29.12.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
15 450 Kč
Letecky
Linz 6:30
Pá 22.12 – Pá 29.12.2017
2 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
14 966 Kč
LM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
So 23.12 – So 6.1.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
18 304 Kč
Letecky
Praha
St 27.12 – So 6.1.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD GV, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
18 490 Kč
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 28.12 – Čt 4.1.2018
2 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
21 146 Kč