1900 m od pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Mercure Sevilla Hotel ****

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd do metropole Kuby, v Havaně. Poznejte krásy koloniálního města, královny Karibiku - Havany. Neopomeňte navštívit fabriku na výrobu doutníků či muzeum kubánského rumu Havana Club. Dvacet kilometrů od Havany se nachází pláže 'Playas del Este' s azurově modrou vodou a bílým pískem. Na pláž se snadno dostanete autobusem z centra Havany za 5 CUC. Ubytování se snídaní v hotelu Melia Habana 5*. Ideální hotel pro náročnější klientelu v luxusní čtvrti Miramar.
PROŽIJTE EXOTICKOU DOVOLENOU V NÁDHERNÉ HAVANĚ, MĚSTĚ PLNÉM ŽIVOTA, BOHATÉ HISTORIE A NEKONČÍCÍ ZÁBAVY. HUDBA A TANEC VÁS BUDOU OBKLOPOVAT PO CELOU VAŠÍ DOVOLENOU.

Popis lokace

HAVANA:
Byla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucích stopy dějin ostrova.  Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou.  Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury.   Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka.  Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ('Museo de Bellas Artes'), balet ('Ballet Nacional de Cuba'), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí 'Plaza de la Revolución', 'Cabaret Tropicana', 'Malecón' (promenáda) a 'La Rampa' (moderní centrum).  Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.

Popis ubytování

MERCURE SEVILLA 4****:

Tento 4* hotel se nachází ve staré části města Havana („Habana Vieja“), u proslulé promenády „Prado“ a v bezprostřední blízkosti hlavních muzeí a nejživějších míst tohoto města.  Hotel byl slavnostně otevřen již v roce 1908 a v té době se jednalo o vůbec první luxusní hotel vybudovaný v Havaně. Hotel disponuje celkem 178 klimatizovanými pokoji, všechny vybavené vlastní koupelnou se sprchou a WC, satelitní TV, ledničkou, trezorem a vysoušečem vlasů. Mezi služby poskytované hotelem patří 24 hodinová recepce, úschovna zavazadel, hotelové parkoviště, drobné obchody přímo v areálu hotelu, půjčovna automobilů, prádelna, směnárna, zdravotnické služby a internetové připojení (za poplatek v lobby hotelu).  Volný čas můžete trávit relaxací u venkovního bazénu, návštěvou sauny, fitness centra či si zajít na masáž pod dohledem odborně vyškoleného personálu. Hotelové stravování poskytují 2 restaurace, hlavní bufetová restaurace „La Giralda“ nebo a la carte restaurace „Torre Del Oro“, umístěna v 9. patře hotelu, jež nabízí krásný panoramatický výhled na město. Obě restaurace podávají mezinárodní kuchyni. Hotelovým hostům jsou dále k dispozici 3 bary, jeden umístěný přímo v lobby hotelu, bar „Sevillano“, kde si můžete dopřát výtečné kubánské koktejly a drobné snacky za doprovodu hudby. Tento bar je otevřený 24h denně. Dále lze využít baru u bazénu či baru „Habana Lounge. Tento bar je umístěn v 9. patře hotelu a jeho součástí je fotogalerie slavných osobností, které byly v hotelu ubytovány v 30. letech v 19. století. Vzdálenost přímo od hotelu na letiště „José Martí“ je 25 km.

Strava

Bohatá snídaně s výběrem z teplého a studeného bufetu je servírována v bufetové restauraci 'La Giralda' či a la carte restauraci „Torre Del Oro“. Hostům jsou dále k dispozici tři bary a bar 'Sevillano“ v lobby hotelu je otevřen 24 hodin denně. 

Program

1. DEN
Přílet do Havany v odpoledních hodinách (cca 18.00 lokálního času)
Přivítání s česky mluvícím průvodcem. Transfer do hotelu v Havaně. Ubytování.

2.,3., 4., ... (Počet dní/nocí dle zvoleného termínu zájezdu)
Volné dny s možností využití fakultativních výletů.

POSLEDNÍ DEN
Volný dopolední program
V odpoledních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně. Přílet následující den.

ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Havana

Největší metropole Karibiku, která byla a je centrem ostrova, město plné kontrastů, které nenechá nikoho lhostejným. Bohatá minulost a strnulá přítomnost, znovuvzkříšená nádhera výstavních koloniálních vil smíchaných se zapuštěnými věžáky ve Vedadu, luxusními vilami v Miramaru a socialistickými paneláky na okraji města, to vše je Havana, „stará dáma Karibiku“.

Havana byla založena na počátku 16. století a z malého kotviště se díky obchodu s otroky a cukrovou třtinou stal největší přístav v Karibiku a později i centrum hříchů Ameriky. Počátkem 80. let byla její stará část „La Habana Vieja“ zapsána jako památka do světového kulturního dědictví UNESCO a nabízí vám nesčetné množství historických památek a muzeí. Podlehněte i vy kouzlu úzkých uliček a stejně jako Ernest Hemingway. Vychutnejte sklenku mojita a daiquiri v jeho oblíbených barech Bodeguita del Medio a Floridita.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

Kuba

Poloha: Karibský ostrovní stát, který je největším ostrovem souostroví Velké Antily o délce 1 200 km a široký místy až 190 km. Ze severu jej omývají vody Atlantského oceánu, z jihu Karibské moře. Florida je vzdálena pouze 50 km. Je jednou z posledních zemí, kde existuje socialismus sovětského typu. Na východě země se nachází vojenská základna Guantanámo, kterou mají USA pronajatu od roku 1901.

Přírodní podmínky: Kuba je převážně nížinatá, pouze na západě a e středu ostrova se nacházejí menší kopce, kde se místy vytvořily krasové útvary. Podél jihovýchodního pobřeží se táhne pohoří Sierra Maestra, ve kterém se nachází nejvyšší hora Pico Turquino o výšce 1974 m. Korálové útesy a atoly jsou u pobřeží. Stát Kuba tvoří cca 4 000 malých ostrovů.

Klimatické podmínky: Kuba se nachází v tropické oblasti a je celoročně ovlivňována pasáty. Průměrná roční teplota je 25°C, moře nemívá méně než 24°C. Nejvíce prší v říjnu, listopadu a v květnu. Cyklóny se objevují koncem léta a na podzim.

Počet obyvatel: 11 263 429 Původními obyvateli země byly indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Kuba byla objevena v roce 1492 Kryštofem Kolombem a na počátku 16. století se stala španělskou kolonií s okamžitým zavedením otroctví. Stát Kuba vzniknul 20. května 1902. Ve 20. století pak Kuba prošla revolucí, vojenskou dikaturou, ekonomickou a hospodářskou krizí související s embargem ze strany USA a rozpadem SSSR, pokusy o převrat.

Hlavní město: La Habana - Havana - (2 168 000 obyvatel) je označována jako „Paříž Karibiku“ a její část kolem Plaza de la Catedral je zapsána do světového dědictví UNESCO. V její historické části prostě musíte zůstat stát v překvapení před nádhernými stavbami v koloniálním stylu ze španělského období, na chvilku se posadit v jedné z kaváren a vychutnávat tóny hudby, které vás všude obklopí a když skončí skupinka ve vaší kavárně se svou hudbou, můžete si být téměř jisti, že o pár metrů dál za několik málo chvilek začne další koncert.

Jazyk: Oficiálním jazykem je španělština, v turistických oblastech je možné se bez problémů domluvit anglicky.

Měna: Konvertibilní peso (CUC ), které je k dispozici turistům, běžný Kubánec se k němu oficiálně nedostane. Kubánské peso (CUP), za které se dají koupit pouze přídělové potraviny, zelenina a ovoce na tržištích a omezeně technické výrobky kubánské produkce. V některých hotelích je možné platit v Eurech, ale zpět se vrací v CUC. Výměna peněz je možná v hotelích, bankách, směnárnách.

Ceny: Možností k pořízení levných suvenýrů je mnoho, zejména na trzích v rámci turistických letovisek, většina hotelů má i své obchody, kde ale mohou být ceny o něco vyšší. Zpravidla se příliš nesmlouvá.

Platební karty: Platby kartami jsou možné ve vybraných místech, nejsou přijímány platební karty vydané americkými bankami.

Půjčovna automobilů: Ve městech a na kratší vzdálenosti je možné využít služeb taxi, který zde existuje několik druhů. Jedná se o státní taxi, které používají taxametr, zajímavostí jsou cocotaxi, kdy se jedná o motocykl, ke kterému je připevněno „něco“ ve tvaru kokosového ořechu nebo také vajíčka, kam se vejdou maximálně 2 pasažéři, dále je možné vyžít mototaxi, kdy je z vás běžný spolujezdec na motorce, cyklotaxi což jsou jízdní kola s přidaným sedadlem pro pasažéra. Existují také sběrné taxi, které jsou ale využívány převážně místním obyvatelstvem. Na Kubě existují také autobusové společnosti určené pro přepravu na delší vzdálenosti, nicméně jízdní řád je pouze orientační a je nutná rezervace. Využívaný je rovněž autostop, ale platí se za něj.

Poznámka: Podmínky vstupu na Kubu: Pro dovolenou je potřeba vyřídit turistickou kartu, která zastupuje vízum, uděluje ji velvyslanectví Kubánské republiky v Praze na dobu pobytu 30 dní s jednorázovým vstupem s platností na půl roku ode dne vydání. Pro vyřízení turistické karty je nutné doložit cestovní pas platný 6 měsíců od vstupu do země. Na požádání pro občany ČR zařídí CK. Při odletu z Kuby se hradí odletová taxa 25 CUC na osobu.

Popis byl převzat z katalogu Alexandria.

Mercure Sevilla Hotel ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
Ne 25.2 – Čt 8.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
54 100 Kč
Letecky
Praha
Po 26.2 – Pá 9.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
61 600 Kč
Letecky
Praha
Po 26.2 – So 10.3.2018
2 lůžkový pokoj
13 dní
snídaně
56 900 Kč
Letecky
Praha
Po 5.3 – Pá 16.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
54 600 Kč
LM | Po slevě 17%
Letecky
Praha
Pá 9.3 – Út 20.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
50 313 Kč
LM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 12.3 – Pá 23.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
53 196 Kč
LM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Út 13.3 – So 24.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
54 100 Kč
LM | Po slevě 19%
Letecky
Praha
Pá 16.3 – Út 27.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
52 679 Kč
Letecky
Praha
Ne 25.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
60 400 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Salzburg 1:40
Po 2.4 – Po 16.4.2018
3 lůžkový pokoj
15 dní
snídaně
2 400 EUR
Letecky
Salzburg 1:40
Po 2.4 – Po 16.4.2018
3 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
2 775 EUR
Letecky
Berlín - Tegel 1:45
Po 2.4 – Po 16.4.2018
3 lůžkový pokoj
15 dní
snídaně
2 360 EUR
Letecky
Berlín - Tegel 1:45
Po 2.4 – Po 16.4.2018
3 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
2 735 EUR
Letecky
Salzburg 9:00
St 4.4 – St 11.4.2018
3 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
1 605 EUR
Letecky
Salzburg 9:00
St 4.4 – St 11.4.2018
3 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
1 793 EUR
Letecky
Mnichov 1:30
St 4.4 – St 11.4.2018
3 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
1 535 EUR
Letecky
Mnichov 1:30
St 4.4 – St 11.4.2018
3 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
1 723 EUR
Letecky
Berlín - Tegel 1:00
St 4.4 – St 11.4.2018
3 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
1 545 EUR
Letecky
Berlín - Tegel 1:00
St 4.4 – St 11.4.2018
3 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
1 733 EUR
Letecky
Praha
St 4.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
snídaně
57 800 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Norimberk 0:10
St 4.4 – St 18.4.2018
3 lůžkový pokoj
15 dní
snídaně
3 362 EUR
Letecky
Norimberk 0:10
St 4.4 – St 18.4.2018
3 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
3 737 EUR
Letecky
Norimberk 0:00
Čt 5.4 – Čt 12.4.2018
3 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
2 030 EUR
Letecky
Norimberk 0:00
Čt 5.4 – Čt 12.4.2018
3 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
2 218 EUR
Letecky
Salzburg 9:00
Čt 5.4 – Ne 15.4.2018
3 lůžkový pokoj
11 dní
snídaně
2 056 EUR